روش رفع گرفتگی لوله توالت با فنر

لوله بازکنی مجیدیه 09196790069 فوری
امتیاز ۴ از ۵ – ۱ رای
spinner در حال ثبت رای

یکی از مشکلاتی که همه ی ما حداقل یکبار هم که شده با آن روبه رو شده ایم، رفع گرفتگی لوله توالت هست. که اصولاً هم بی وقت اتفاق می افتد. گاهی امکان تماس با یک لوله بازکنی حرفه ای یا حتی معمولی را نداریم و مجبور می شویم خودمان دست به کار شویم. از روش های ساده ای که در مقاله ی بهترین شیوه های باز کردن گرفتگی لوله نام بردیم شروع می کنیم. اما گاهی گرفتگی جدی تر از آن است که بشود با جوش شیرین و یا آب گرم و از این قبیل ترفندها حل شود. بنابراین برای این مواقع باید از قبل یک فنر لوله بازکنی در خانه داشته باشیم. چرا که اگر امکان تماس با لوله بازکنی را نداریم بنابراین حتماً امکان تهیه یک فنر لوله باز کنی را هم نخواهیم نداشت.

فنر زدن برای رفع گرفتگی لوله توالت

فنر زدن یکی از روش های مفید برای رفع گرفتگی لوله ی توالت یا لوله ها و سایر انشعاباتی است که چیزی لوله ها را مسدود کرده است. این کار غالباً توسط لوله بازکنی انجام می شود. اما اگر کمی دقت و حوصله داشته باشید خودتان هم می توانید این کار را انجام دهید. به یاد داشته باشید گاهی در تعمیرات ساختمان ممکن است سیمان یا مصالح دیگر درون لوله توالت بریزد و موجب گرفتگی آن شود، فنر این نوع گرفتگی ها را نیز باز می کند.

انواع فنرهای لوله باز کنی

فنرهای لوله باز کنی به دو دسته ی، دستی و موتوردار(دستگاه لوله بازکنی) تقسیم می شوند.

فنرهای دستی کمی پر زحمت تر از فنرهای موتور دار هستند و ممکن است هنگام کار با آن اگر مهارت نداشته باشید به خودتان صدمه بزنید. این فنر ها در دو طول، بلند و کوتاه موجود هستند.

فنرهای موتور دار: این فنرها به یک موتور یا به نوعی پمپ متصل هستند. خاموش و روشن کردن آن ها با یک شاستی و به راحتی انجام می شود و بهتر از همه نوع چرخش به سمت راست یا چپ و شدت چرخش آن است که همه ی آن ها با چند شاستی و به راحتی انجام می شود. جمع کردن این نوع فنرها نیز ساده تر از فنرهای دستی است.

روش کار با فنر لوله بازکنی دستی

در مرحله اول بهتر است یک جفت دستکش ظرفشویی یا دستکش کار تهیه کنید که هم فنر به دستتان آسیب نزند هم تا حدودی بهداشت را رعایت کرده باشید. فنر در قسمت نوک آن دارای یک قسمت فولادی و تیز است که در برخورد با مسیرهای بسته به علت محکم و تیز بودن مسیر را باز می کند.

همان سر تیز فنر را به داخل لوله توالت بیندازید و فنر لوله بازکنی را به آرامی و با چرخش تکان دهید تا مسیر را طی کند. توجه کنید که در قسمت های زانویی و خم دار ممکن است حرکت فنر کمی سخت شود اما با کمی حوصله فنر از این قسمت نیز عبور خواهد کرد.توجه کنید که در این قسمت ها فنر را محکم نچرخانید ممکن است لوله ها بشکنند یا سوراخ شوند. فنر را به حالت چرخشی و رو به جلو تکان دهید. وقتی به شی یا مدفوعی که مسیر را بسته می رسد حرکت آن متوقف می شود.

در این مرحله باید فنر را به صورت چرخشی و ضربه ای حرکت دهید تا با وارد کردن ضربات دورانی به قسمت گرفتگی آن قسمت باز شود. وقتی مسیر باز شود باز همفنر رو به جلو حرکت می کند و متوجه می شوید که توانسته اید لوله را باز کنید. حالا برای بیرون کشیدن فنر باید دقت دوچندانی داشته باشید تا باعث شکستگی یا ترک لوله در قسمت های دیگر نشوید. فنر را در خلاف جهتی که به داخل هدایت کرده بودید بچرخانید. این نکته مهم است که خلاف جهت بچرخانید تا فنر همانگونه که بازشده بود خودش جمع شود.

بررسی نتیجه تلاش برای رفع گرفتگی لوله توالت

بعد از خروج کامل فنر از لوله برای تست باز شدن لوله مقداری آب را کمی با شدت داخل لوله می ریزیم ومنتظر می مانیم تا نتیجه تلاشمان را ببینیم. اگر آب به راحتی تخلیه شد، یعنی ما موفق عمل کرده ایم و یک هزینه ی اضافه را حذف کرده ایم. اما اگر باز نشد حتماً گرفتگی لوله شدید است، یا یکبار دیگر تلاش کنید و یا دست از تلاش و اتلاف وقت بردارید و تلفن را برداشته با شرکت لوله باز کنی نوین تماس بگیرید. متخصصان ما در کوتاهترین زمان ممکن در محل خواهند بود و بدون کثیف کاری و در زمانی کوتاه لوله ها را باز خواهند کرد.

یک نکته مهم دیگر این است که اگر شما فرد وسواس یا حساسی هستید لطفاً به هیچ عنوان این کار را شروع نکنید. چون باید بدانید که در حال رفع گرفتگی لوله توالت هستید و قطعاً وقتی فنر را بیرون می کشید حتماً آلوده و کثیف خواهد بود. به همین دلیل پیشنهاد می شود که برای این نوع کارها از کسانی که تجربه و تخصص کافی دارند کمک بگیرید.

استفاده از دستگاه لوله بازکنی

استفاده از این دستگاه فقط بزای لوله بازکنی ها مقدور است. چون فنر به یک موتور متصل است که فنر را می چرخاند و به جلو هدایت می کند و اگر فرد غیر متخصص و بی تجربه ای این کار را انجام دهد حتماً در چند نقطه لوله ها را می شکند یا آسیب جدی می زند. چون این دستگاه با شدت بیشتری فنر را به داخل می فرستد و سریعتر هم جمع می کند. به همین دلیل است که پرسنل ما در زمان کوتاهتری این کار را انجام می دهند و باالطبع نتیجه نیز مثبت خواهد بود. البته باید یاد آور شویم که این دستگاه سری های متفاوتی دارد و بسته به میزان گرفتگی لوله و نوع آن کارشناس از ابزار ویژه آن استفاده خواهد کرد.

مزایای فنر لوله بازکنی موتور دار(دستگاه لوله باز کنی)

 • این دستگاه ها وزن کمی دارند
 • قابل حمل هستند.
 • زمان انجام کار را به شدت کاهش می دهند.
 • با برق شهری کار می کند.
 • برای گرفتگی ها شدید مناسب هستند.
 • بعد از اتمام کار فنر، در محفظه ی مخصوصی جمع و نگه داری می شود.

  پاسخ دهید

  ایمیل شما منتشر نخواهد شد، لطفا فیلد های ستاره دار را حتما پر کنید...*

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  Call Now Button