بهترین روش های بازکردن گرفتگی لوله

لوله بازکنی نوین
امتیاز ۴ از ۵ – ۱ رای
spinner در حال ثبت رای

این روزها که دیگه تعداد خونه هایی ویلایی کمتر شده است و در عوض همه توی خونه های آپارتمانی زندگی می کنند، مشکل گرفتگی لوله و رفعش بسیار مهم شده است. چون دیگه مثل سابق نیست که گرفتگی لوله رو با یه شنگ باز می کردن. حالا دیگه توی آپارتمان های چندین طبقه نمیشه از این موارد استفاده کرد. پس چطور باید گرفتگی لوله ها را حل کرد؟ خب اینجا چنتا مسئله داریم.

اولی اینکه پیش گیری بهتر از درمان است. ینی چی؟ یعنی این که به جای اینکه به فکر چه کنم باشیم بهتر به فکر این باشیم که چه طور جلوی گرفتگی لوله رو بگیریم. مسئله بعدی اینه که حتی اگه ندانسته لوله ای گرفته شد! بفهمیم چی اونو گرفته و اگر این مرحله رو هم ناموفق بودیم حداقل دیگه تشخیص بدیم از کجا لوله گرفته شده؟ ما اینجا یه سری راهنمایی ها برای تشخیص حل گرفتگی لوله رو به شما می گیم که این روش ها هم شامل روش های سنتی هستش هم صنعتی 😉

روش های رفع گرفتگی لوله سینک ظرفشویی

گرفتگی لوله علت های مختلفی می تونه داشته باشه که از اون موارد : گرفتگی لوله آشپزخانه یا سینک است که به خاطر تیکه های غذا، چربی، ضایعات میوه و از این چیزها می تونه باشه. که خب این تشخیصش راحته. وقتی که بعد از استفاده از سینک ظرفشویی آب توی سینک موند یعنی لوله ظرفشویی گرفته. که خوشبختانه راه حل های ساد ه ای هم دارد.

روش های سنتی رفع گرفتگی لوله در سینک ظرفشویی

اولیش اینه که آب گرم رو با فشار زیاد باز کنید تا چربی ها رو حل کنه و آشغال ها رو با خودش ببره.

اگه حل نشد چی ؟ خب نقشه دوم رو اجرا می کنیم یک تلمبه لوله بازکنی که تقریباً تو همه ی خونه ها هست رو امتحان می کنیم. اینطوری که بعد تخلیه شدن آب سینک تلمبه رو خروجی آب بگذارید و چند بار فشار بدید و بردارید. اگه گرفتگی لوله سطحی باشه با این روش باز میشه.

لوله بازکنی نوین

اما یه روش سنتی و قدیمی که دیگه باید جواب بده جوش شیرین و سرکه هستش. روش کار اینه که یه بسته جوش سیرین تهیه کنید و مقدار سرکه. یه دستمال یا حوله که زیاد به دردتون نمیخوره رو هم داشته باشید. جوش شیرین رو بدون اینکه چیزی بهش اضافه کنید بریزید توی لوله سینک بزارید چن لحظه بمونه بعد سرکه رو یدفعه ای بریزید روش دستمال رو بزارید روی دهانه خروجی سینک. چون قراره یه واکنش شیمیایی رخ بده و ممکنه مواد بپاشه بیرون. دستمال رو چن دقیقه ای اونجا نگه دارید و بعد بردارید. حالا دیگه باید لوله باز شده باشه. آب رو باز کنید تا موادی که ریختیم رو بشوره ببره.😉

روش های صنعتی رفع گرفتگی لوله در سینک ظرفشویی

یه روش دیگه هم هست ما زیاد پیشنهاد نمی کنیم اما بعضی دوس دارن هر طور شده کار رو خودشون انجام بدن. ما برای این دوستان هم مایع لوله بازکنی رو پیشنهاد میدیم که میتونن راحت از فروشگاه بخرن اما استفاده کردن از اون زیاد راحت نیست. بهتر بدونید که این جوهر نمکی یا مایع لوله بازکنی که میگن لوله رو باهاش باز کنید اسید هستش و فقط کمی رقیق شده. حالا اینکه چه بلایی سر لوله ها میاره بماند، ولی توجه کتید که ریه ها رو به شدت آسیب می زنه.

اما اگه این روش هم افاقه نکرد مرحله بعد باز کردن گلویی سینک ظرفشویی هستش. که این مرحله کمی کار و زحمت داره. برای آموزش باز کردن گلویی سینک ظرفشویی به مقاله ما با همین عنوان مراجعه کنید.

رفع گرفتگی توالت

این از اون موارد چندشناک و زجرآوره که هم ظاهر بدی داره هم کارش سخته. بوش هم که دیگه افتضاحه. ولی دلایلی که می تونه باعث گرفتگی بشه افتادن پر شدن فاضلاب، گرفتگی با مدفوع گرفتگی با اجسام بزرگ مثل گوشی موبایل، برس مو، قالب صابون و یا هر وسیله ی دیگه ای که تو سرویس بهداشتی ازش استفاده می کنیم.

روش اول استفاده از آب گرم هست. البته فقط گرم نه آب جوش. نری آب جوش رو بریزی تو کاسه ی توالت لوله ها ترک برداره بعد از ما شاکی بشیا. توجه کنید آب گرم. حالا اگه با این روش باز شد که خب خوش شانس بودید. ولی اگه باز نشد باید این آب گرمی رو که ریختید کمی هم مواد شوینده مثل پودر یا شامپو بریزید تو آب. این شوینده ها مسیر رو لیز می کنه تا مدفوع یا اجسام کوچک لیز بخورن و وارد فاضلاب بشن.

مورد بعدی همون روش سنتیه لوله بازکنی جوش شیرین و سرکه هستش که بالا گفتیم. روش کار هم همونه فقط اینجا دیگه دستمال استفاده نکنید.

برای این موارد هم می تونیم از تلمبه لوله باز کنی استفاده کنیم البته به شرط اینکه توی ظاهر چیزی جمع نشده باشه. روش کار همونیه که گفته شد.

رفع گرفتگی توالت فرنگی

اما اگه از توالت فرنگی استفاده می کنید باید روش های لوله بازکنی اون رو هم بدونید. روش های بالا که برای توالت ها ی معمولی گفتیم رو برای توالت فرنگی هم داشته باشید. اما یه روش جالب دیگه برای توالت فرنگی روش سلفون هستش. کل سطح محفظه ی توالت فرنگی رو با سلفون بپوشونید طوری که هوا نکشه. حالا فلش تانک یا سیفون رو بزنید. تا جایی که آب به سطح سلفون برسه. بعد خیلی آروم نایلونرو فشار بدید به سمت داخل محفظه. وقتی نایلون رو فشار می دی، عملاً آب روی لوله ها فشار میاره و اگه گرفتگی در قسمت لوله توالت باشه اونو رفع می کنه.

روش های رفع گرفتگی توالت فرنگی

در صورتی که گرفتگی با روش های لوله بازکنی بالا حل نشد یعنی دیگه کار کار ما نیست و باید زنگ بزنیم یه لوله بازکنی حرفه ای.

گرفتگی های لوله با اجسام بزرگ یا گرفتگی های شدید

گاهی ما اصلاً نمی دونیم گرفتگی از کجاست و چرا، فقط خونه یه بوی بدی می آید که باید اونو رفعش کنیم. خب تو این موارد توی بررسی های علل بوی بد بهتره به گرفتن لوله ها یا فاضلاب ها شک کنیم.

ولی اینجا دیگه کاری از دست ما بر نمی یاد چون ظاهر قضیه چیزی رو نشون نمیده. حالا دیگه باید از متخصص لوله بازکنی استفاده کنیم. لوله بازکنی های روش های مختلف و کاربردی برای رفع این نوع گرفتگی ها دارند. که به چند مورد از اون ها اشاره می کنیم.

لوله بازکنی با فنر

فنر یکی از ابزار لوله بازکنی هتش که خیلی پرکاربرده و برای باز کردن گرفتگی انشعابات خروجی ساختمان ازش استفاد می شه. دو جور فنر داریم که تفاوت اون ها توی طول اون هاست. استفاده از هر کدومش قیمتی جداگانه داره و حتی به تعداد دفعات استفاده از فنر قیمت ها فرق می کنه. البته خیلی توجه کنید که لوله بازکنی که باهاش تماس گرفتید حتماً حرفه ای باشه چون ممکنه موقع فنر زدن به انشعابات یا لوله ها آسیب بزنن.

لوله بازکنی با تراک هوا

اینم یه روش دیگست که از یه پمپ هوا استفاده می کنن. برای گرفتگی های ضعیف استفاده می شه ولی اصلاً صدمه نداره و آسیب نمی زنه. اینطوری که پمپ هوا رو تولید می کنه و با فشار زیادی به درون لوله ها پمپ میشه. اصولاً شیی که گیر کرده با این فشار هوا بیرون میاد و لوله باز می شه.

لوله بازکنی با استفاده از پمپ مکنده

این هم یه روش دیگه برای رفع گرفتگی لوله ست که اکثر اوقات برای در آوردن وسایل گرانبها و هم لوله بازکنی استفاده می شه و هم شی به شما برگردونده میشه.

گرفتگی فاضلاب یا پرشدن آن

این دیگه کار ما نیست و ما هم هیچ روشی رو بهتون پیشنهاد نمیدیم و فقط توصیه می کنیم که زنگ بزنید لوله بازکنی.

شرکت لوله بازکنی نوین با داشتن متخصصانی با تجربه و امین برای خدمت گزاری برای تمام همشهری های عزیز تهران در همه ی نقاط تهران بزرگ آماده ارائه خدمات است. ما در تمام مناطق شهر متخصصانی را آماده به خدمت داریم. شما می توانید با یک تماس کوتاه بعد از حدود ۲۰ دقیقه متخصصان ما رو در محل داشته باشید.

    پاسخ دهید

    ایمیل شما منتشر نخواهد شد، لطفا فیلد های ستاره دار را حتما پر کنید...*

    این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

    Call Now Button