لوله کشی در جردن 09101702050

لوله کشی -انواع سیستم های لوله کشی

امتیاز ۵ از ۵ – ۱ رای
spinner در حال ثبت رای

امروزه برای لوله کشی ساختمان از انواع روش ها استفاده می کنند برخی از این کارها اعم از:

 • سیستم لوله کشی رادیاتور شوفاژ
 • سیستم لوله کشی موتورخانه
 • لوله کشی فاضلاب و اگو ها
 • لوله کشی پکیج
 • لوله کشی گاز
 • لوله کشی آب
 • لوله کشی برق در تهران

لوله بازکنی و خدمات تاسیسات در تهران

شماره های تماس در همه ی مناطق تهران به صورت شبانه روزی

۰۹۱۰۱۷۰۲۰۵۰

۰۹۱۹۶۷۹۰۰۶۹

۴۴۳۰۷۲۷۴

۸۸۳۳۹۹۵۰

لوله کشی ۰۹۱۰۱۷۰۲۰۵۰

هر کدام از این موارد کارایی منحصر به فرد خود را دارند، برای مثال هدف از اجرای سیستم لوله کشی گاز در تهران این است که در محل های استفاده از گاز همچون اجاق گاز، آبگرمکن یا پکیج و بخاری انشعابی از لوله گاز وجود داشته باشد.

همچنین سیستم برق شامل لوله های حامل کابل برق، تلفن،اینترنت و آنتن تلویزیون در سرتاسر تهران به منظور اجرای سیم کشی برق، سیم کشی تلفن و سیم کشی آنتن است.

از سیستم  پکیج به منظور تامین آب گرم بهداشتی در شیرآلات ساختمان برای انتقال آب گرم به حمام و آشپزخانه و سیستم گرمایش رادیاتور شوفاژ در زمستان استفاده می شود.

اگر ساختمان به لوله کشی پکیج مجهز نباشد، راه حل دیگر این است که از موتورخانه برای هدایت آب گرم تولیدی در دیگ بخار موتورخانه به محل های مصرف و رادیاتورها استفاده می کنند.

در بین سیستم های مختلفی که نام بردیم، از لوله کشی آب و لوله کشی فاضلاب می توانیم به عنوان اساسی ترین و مهم ترین نوع سیستم لوله کشی در ساختمان یاد کنیم.

اجرای تمام خدمات ساختمان لوله بازکنی و تخلیه چاه ۰۹۱۰۱۷۰۲۰۵۰

سیستم آب به منظور تامین آب شرب و بهداشتی و استفاده ی واحد ها برای آشپز خانه حمام ،سرویس بهداشتی در ساختمان طراحی و اجرا می شود. این سیستم باید طوری انجام شود که بدون خرابی و نم و چکه باشد.همچنین اجرای این سیستم در ساختمان از یک سری لوله ها و اتصالات زیر زمینی برای هدایت آب از محل رایزر اصلی ورودی از خیابان به داخل ساختمان تشکیل شده است.

همچنین هدف از بکارگیری سیستم فاضلاب این است که از شر مواد فاضلابی تولید شده در ساختمان خلاص شویم. و از طریق لوله های فاضلاب به بیرون از خانه و یا چاه منقل کنیم.

برای اجرای این سیستم ها از لوله ها و اتصالات مختلفی همچون لوله پلیکا، لوله های چدنی، پلاستیکی – پلیمری-لوله های پلی اتیلن و بوش فیت استفاده می کنند.

صاحبان خانه معمولاً می دانند که هنگام خرید ملک باید مسائل مربوط به تعمیر و نگهداری را حل کنند. اما، بسیاری از مردم به سیستم لوله کشی فکر نمی کنند. با پنج نشانه مسدود بودن خط فاضلاب خود آشنا شوید – و چه کاری می توانید در مورد آن انجام دهید. 

لوله ی اصلی فاضلاب شما چیست و کجا قرار دارد؟

سیستم فاضلاب در خانه شما شامل یک خط فاضلاب اصلی با چندین شاخه لوله است که به وان حمام ، توالت، سینک و سایر منابع آب در سراسر خانه شما امتداد می یابد. شما باید دسترسی داخلی به لوله فاضلاب اصلی خود را در زیرزمین، گاراژ یا پارکینگ منزلتان بیابید. قطر لوله برای خط اصلی ۱ متر است و دارای دریچه بازدید می باشد.

خط فاضلاب اصلی شما نیز می تواند در حیاط شما واقع شود. نزدیک پی خانه خود یا نزدیک خیابان توسط خطوط فاضلاب شهری بررسی کنید. خط اصلی فاضلاب شما وظیفه انتقال تمام زباله ها از خانه شما به سیستم فاضلاب اصلی را بر عهده دارد و سپس به تصفیه خانه منتقل می شود.

چرا خط اصلی فاضلاب من مسدود شده است؟

دلایل متعددی وجود دارد که ممکن است خط اصلی فاضلاب شما مسدود شود. برخی از رایج ترین دلایل عبارتند از:

 • لوله شکسته یا آسیب دیده
 • رشد ریشه درختان به خط فاضلاب
 • شستشوی مکرر محصولات ناایمن (محصولات بهداشتی، اسباب بازی، غذا، دستمال مرطوب پوشک، و غیره) 
 • روغن و چربی روی سینک آشپزخانه ریخت
 • گرفتگی های متعدد در زهکشی های مختلف
 • تغییرات شدید دما

با اطمینان از اینکه فقط کاغذ توالت در توالت ها ریخته می شود، می توانید خط فاضلاب خود را تمیز نگه دارید. مراقب چمن خود باشید و هر دو سال یک بار از یک متخصص حرفه ای خط اصلی را بررسی کنید تا مشکلات احتمالی را قبل از اینکه از کنترل خارج شوند، تشخیص دهید.

اگر خط فاضلاب شما پشتیبان‌گیری شده باشد چه باید کرد؟

اگر مشکوک هستید که گرفتگی توالت شما مشکل شدیدتری است، باید یک لوله کش محلی فاضلاب در منطقه خود استخدام کنید تا لوله ها را بررسی کند. یک لوله کش دوربینی را در لوله ها قرار می دهد و سعی می کند مشکل را کشف کند. هنگامی که آنها منطقه ای را که باعث مشکلات شما می شود پیدا کردند، می توانند لیستی از راه حل ها را به شما ارائه دهند.

بسته به علت گرفتگی خط فاضلاب، ممکن است مجبور باشید:

 • خط اصلی را تمیز کنید (آوار یا ریشه را بردارید)
 • تعمیر لوله شکسته
 • زباله ها را با میله فاضلاب پاک کنید
 • کل خط فاضلاب را تعویض کنید

هزینه تعمیر خط فاضلاب چقدر است؟

در حالت ایده‌آل، علائم گرفتگی خط اصلی را زود تشخیص می‌دهید تا بتوانید از پرداخت هزینه برای یک خط فاضلاب کاملاً جدید اجتناب کنید. با این حال، اگر هنگام خرید خانه خود مشکل را به ارث برده اید، ممکن است اجتناب ناپذیر باشد.

اگر نیاز به تعویض خط فاضلاب دارید، انتظار دارید مقادیر متفاوتی نسبت به حجم و متراژ کار برای تعویض یا تعمیر خط فاضلاب هزینه کنید.

همچنین باید بدانید که اکثر بیمه نامه های استاندارد صاحب خانه هزینه تعویض خط فاضلاب را پوشش نمی دهند. برخی از شرکت ها پوشش فاضلاب را به عنوان گزینه ای اضافه شده به خط مشی شما ارائه می دهند، اما برای 

کارایی پمپ آب در تهران

برخی اوقات از تجهیزاتی همچون پمپ آب هم به منظور کمک رسانی به تامین آب پرفشار در ساختمان در کنار سیستم لوله کشی آب استفاده می شود.که این کار باعث بیشتر شدن فشار آب در طبقه های بالای ساختمان می شود.

اما از آنجا که نصب پمپ آب به تنهایی باعث افت راندمان و خرابی زود تراین ابزار می شود، لازم است تا از مخزن تحت فشار هم در کنار پمپ آب در تهران استفاده شود.سیستم لوله کشی آب و فاضلاب را حتی می توان در دسته بندی های کوچکتر از جمله سیستم آب و فاضلاب آشپزخانه، سیستم لوله کشی حمام و سرویس بهداشتی تقسیم بندی کرد.

بنابراین سیستم آب در تهران تنها به لوله های آب ختم نمی شود، بلکه می تواند از سیستم پمپ و مخزن تحت فشار هم به منظور استفادهی راحت و هر چه بهتر از این سیستم استفاده کرد.

هر کدام از این سیستم ها از شبکه ی لوله و اتصالات همچون لوله های ونت یا هواکش، لوله های رایزر اصلی زانوییی ها و شتر گلو ها -لوله های آب رسانی و شیرآلات تشکیل شده اند.

انواع لوله کشی فاضلاب ساختمان در تهران

لوله کشی فاضلاب در ساختمان را می توان با کمک لوله های مختلف در روش های مختلف از جمله زیر سقفی- روکار-رو به صورت کانال از بالا به پایین که رایزر نام دارد انجام داد.

ازابتدای تاریخ تا اکنون از لوله ها و اتصالات گوناگون برای اجرای سیستم فاضلاب در تهران استفاده می شد، که بعضی از آن ها به دلایل کارایی ضعیف و غیر استانداردی که داشتند به مرور از بین رفته اند.

برای مثال می توانیم لوله های فلزی آهنی و استیل را نام ببریم که به خاطر ایجاد خوردگی شدید، وزن بالا، زنگ زدن -رسوب بستن و دشواری در نصب و حمل و نقل استفاده از آن ها به عنوان لوله و اتصال فاضلاب در تهران منسوخ شده است.

اما همزمان با کنار گذاشتن اتصالات قدیمی امروزه شاهدتولید انواع نمونه های جدیدتر از لوله های فاضلابی از جمله لوله های پلاستیکی همچون پی وی سی، پلی اتیلن-ABS، پوش فیت و پلیکا یا سی وی سی هستیم.

آشنایی با چند نوع از لوله های فاضلاب:

لوله های فاضلاب چدنی

از لوله های فاضلاب چدنی می توان به عنوان یکی از قدیمی ترین انواع لوله کشی فاضلاب در تهران یاد کرد، که هنوز هم در اکثر خانه های قدیمی مورد استفاده قرار می گیرد.

لوله های چدنی از جنس چدن ریخته گری ساخته شده اند و در دو نوع دو سر تخت و سرتوپی طراحی هستند.

تخلیه چاه تهران 09101702050
لوله کشی

روش های لوله کشی فاضلاب چدنی

برای اتصال و آب بندی محل اتصال لوله ها و بستن راه درز آب در لوله های چدنی از ماده ای به نام کنف و سرب استفاده می شود.

کنف رشته هایی از پوسته یا ساقه گیاه است که در کشورمان می روید و از آن برای تولید طناب، گونی،و در فدیم برای بافتن حصیر و گلیم و آب بندی لوله های چدنی استفاده می شود.

برای انجام ماده سرب را در داخل بوته سرب بر روی چراغ های کوره ای نفت سوز یا گاز سوز ذوب می کنند و سپس آن را با ملاقه سرب ریزی بر روی محل اتصال لوله فاضلاب چدنی می ریزند. این ماده خیلی سفت شده و اجازه ی نفوذ آب را به دیوار ها یا سقف خانه نمی دهد.

در ادامه محل اتصال را با چکش های مخصوص ضربه می زنند و با کمک قلم های کنف کوب و سرب کوب کنف های بافته شده را در محل اتصال فشرده می کنند.

مزایای لوله کشی فاضلاب چدنی

حتما در ساختمان ها لوله های چدنی مزایای خاص خود را داشته است که با گذر زمان هم همچنان طرفداران خود را دارد. برخی از این مزیت ها عبارتند از:

 • امکان رفع مسدودی لوله های فاضلاب چدنی با کمک دستگاه تراکم هوا
 • استحکام بالا و قوی بودن در برابر فشار وارده به جداره های خارجی لوله
 • سرعت فرسودگی و زنگ زدگی کمتر در مقایسه با لوله های فلزی
 • مقاومت زیاد در برابر آتش و گرما

معایب لوله کشی فاضلاب چدنی

با وجود مزایایی که در لوله های چدنی ذکر شد، برخی از معایب زیر باعث شد که بکارگیری این مدل از لوله های فاضلاب در ساختمان های مسکونی کمتر و کم رنگ شود:

 • عدم امکان محافظت از لوله های چدنی در برابر زنگ زدگی
 • وزن بسیار بالا به دلیل زیادی فیتینگ ها و پیوند زیاد
 • سخت بودن باز کردن لوله های چدنی در موقع گرفتگی با فنر زدن
 • سرعت پایین و سخت بودن نصب لوله های فاضلاب چدنی
 • تاثیر پذیری و پوسیدگی بالا در برابر مواد شیمیایی
 • دشواری در نصب
 • رسوب بستن داخل لوله بر اثر استفاده مکرر
لوله کشی 09101702050

توجه داشته باشید که استحکام بسیار زیاد لوله های چدنی در برابر آب گرما و سرما و مشکلات دیگر باعث شده که هنوز هم در پروژه های صنعتی در تهران و ساختمان های عظیم همچون مراکز خرید، برج ها و مراکز عمومی از این جنس لوله استفاده شود.

لوله کشی فاضلاب پلیکا در تهران

وقتی پس از مدتی معایب و دشواری های نصب لوله های چدنی زیاد شد، انواع لوله های پلاستیکی از جمله لوله پلیکا یکی از محبوب ترین روش های لوله های فاضلاب به میدان آمد.در این مقاله میتوانید نحوه ی تشخیص ترکیدگی لوله با انواع دستگاه های بروز و پیشرفته و هزینه های آن را باخبر شوید فقط کافیست کلیک کنید.

با ورود لوله های پلیکا به سیستم لوله کشی فاضلاب در تهران ، کار متخصصین لوله کش ساده و راحت تر شد، چون دیگر نیاز نبود تا وزن سنگین لوله های چدنی و مسدود شدن پشت سر هم آن ها را تحمل کنند.

لوله های فاضلاب UPVC از نوع خشک آن در دو مدل به نام فشار ضعیف به رنگ خاکستری مایل به بنفش و فشار قوی آن به رنگ خاکستری تولید شده و در بازار موجود می باشند.

به غیر از رنگ ظاهری این لوله نوع کار با این لوله در فاضلاب ساختمان متفاوت می باشد. به این صورت که از لوله های فاضلاب پلیکا فشار ضعیف در لوله کشی ونت -آب باران در بالکن ها و سرویس بهداشتی استفاده می شود.

روشهای لوله کشی پلیکا در تهران

برای این کار فقط کافیست لوله پلیکا را با چسب مخصوص چسبانده و تا ۱۵ الی ۲۰ دقیقه بدون هیچ حرکتی نگه دارید و شاهد چفت شدن لوله ها به دیگر خواهید بود.

برای نصب لوله ابتدا باید بر اساس نقشه مهندسی شده مقدار لوله مورد نیاز را برش داده و با توجه به مدل لوله کشی ( کف خواب یا زیر سقفی) لوله های پلیکا را در محل خود گذاشت.

قبل ازاتصال داخل و بیرون لوله ها باید جای برش آن ها کاملاً صیقلی -صاف و یکدست باشد. این کار را با سمباده انجام می دهیم. سپس داخل لوله را با روغن تمیز می کنیم .

یک سر لوله را با استفاده از هویه مخصوص پلیکا گرم شده و لوله ی دیگر را به داخل لوله ی داغ شده فرو میکنیم. البته در روش دیگر می توان اتصالات پلیکا را با کمک چسب مخصوص انجام داد.

در نهایت لازم است تا زمانی که لوله های فاضلاب توسط دستگاه تراکم تست نشده اند از آن ها استفاده نکنیم.

مزایای لوله های پلیکا در تهران

 • مقاومت بسیار بالا در برابر مواد شیمیایی-اسید و چنته ها
 • اتصال لوله به یکدیگر در کمترین زمان و بسیار ساده
 • سبک بودن لوله و عدم مسدود شدن
 • بدون نیاز به رنگ زدن لوله ها برای عدم زنگ زدگی
 • عدم استفاده از مواد آتش زا برای اتصال لوله
 • دارای قطر خارجی کمتر به نسبت سایر لوله ها -جای گذاری راحت در دیوار

معایب لول های پلیکا در تهران

حساس در برابر سرما در زمستان و شکستن لوله در برابر یخ زدگی

مقاومت پایین در برابر فشار وارده از دیوار و سقف ها

خم شدن لوله در متراژهای بالا و ماندن فضولات در داخل لوله

گرفتگی متداول لوله در مواقع بارش باران

امکان از دست دادن استحکامو فرم اولیه در مقابل حرارت زیاد و آتش

عدم امکان استفاده از دستگاه های تراکم هوا و پمپ تراکم برای باز کردن گرفتگی لوله به دلیل مقاومت کم جداره آن

لوله های فاضلاب پوش فیت در تهران

امروزه لوله های بوش فیت بیشتر از پلیکا در ساختمان ها استفاده می شود و کم کم جای لوله های پلیکا را به دلایل مزایای زیاد و قابلیت های فراوان می گیرد.لوله های بوش فیت از جنس پلی اتیلن هستند و طوری طراحی شده اند که مواد چربی و نخاله در داخل آن ها اصلا نمی ماند و سر می خورد و به صورتی ساخته شده اند که یک حلقه اورینگی در داخل آن مسئولیت آب بندی اتصال را به عهده دارد.

روش اجرای لوله کش فاضلاب بوش فیت در تهران

برای اتصال لوله ها به یکدیگر اصلا نیاز به استفاده از چسب نیست و شما میتوانید هر دو سر لوله را در داخل یکدیگر فرو برده و با کمی فشار کار نصب انجام می شود.

همچنین این نوع لوله ها را می توانید با استفاده ازماده ی حلال هم به یکدیگر اتصال دهید. برای انجام این روش مقداری حلال در داخل و خارج اتصال لوله ریخته شده و سپس یک پیچ کوچک بر روی اتصال قرار دهید.

از معایب استفاده از ماده ی حلال این است که ، دیگر نمی توانید اتصال را باز کنید. چون حلال نوعی اتصال دائمی محسوب می شود.

مزایای لوله کشی فاضلاب بوش فیت

 • امکان حذف یا تعویض راحت و آسان لوله بوش فیت از داخل ساختمان فاضلاب در مواقع نشتی آب و یا ترکیدگی
 • نصب سریع و آسان بدون استفاده از چسب و حرارت و کثیف کاری و ریخت و پاش
 • عدم نیاز به استفاده از چند زانوی پشت سر هم
 • قابلیت اتصال بوش فیت به انواع لوله ها از جمله پلیکا و چدنی

معایب لوله کشی فاضلاب بوش فیت در تهران

 • استفاده از بست و یا گیره ی فلزی در مسیر فاضلاب بوش فیت
 • خوردگی یا از بین رفتن واشر آب بندی در داخل حلقه اورینگی لوله پوش فیت
 • هزینه ی بالاتر لوله بوش فیت نسبت به سایرلوله ها در ساختمان

انواع لوله کشی آب در تهران

لوله های آب به مرور زمان شاهد پیشرفت و بروز شدن ابزار های لوله شده است که یکی از مهمترین آن ها حذف تقریباً صد در صدی لوله های فلزی همچون گالوانیزه و بکارگیری لوله های پلاستیکی در این سیستم است.

تاسیسات آب در ساختمان ها را می توان با کمک یکی از روش های کلکتوری، روکار، انشعابی و لوله کشی آب سرد و گرم به روش زیر سقفی انجام داد.

اما مورد مهمی که نوع تاسیسات آب را تعیین می کند،بستگی به نوع لوله و اتصالات به کار رفته در این سیستم دارد. بر همین اساس انواع تاسیسات آب در ساختمان را می توان در دسته های زیر تقسیم بندی نمود:

لوله کشی آب گالوانیزه در تهران

یکی از قدیمی ترین ابزارهای سیستم لوله کشی آب ساختمان با استفاده از لوله های گالوانیزه صورت می گیرد. که جنس لوله از ورق فولادی نرم ساخته شده و اتصالات آن به یکدیگر جوش داده شده اند.

برای اینکه لوله گالوانیزه از زنگ زدگی محافظت شود، در زمان تولید آن را در داخل محلول روی غوطه ور می کنند. بدین ترتیب عمر مفید لوله های آب گالوانیزه به بیش از ۱۰ سال نمی رسد.

روش اجرای لوله کشی آب گالوانیزه

لوله های گالوانیزه را به راحتی می توان برید و خم کرد، بنابراین در زمان نصب و اتصال آن ها به یکدیگر زیاد درگیر برش لوله و تغییر حالت دادن آن نخواهید شد.

برای اتصال لوله های گالوانیزه به یکدیگر می توان آن ها را توسط سوکت به هم وصل نمود و یا از فیتینگ دنده پیچی برای بهم وصل کردن لوله های گالوانیزه کمک گرفت و سپس توسط مواد مناسب آب بندی کرد.

صفحه ی اینستاگرام ما

تماس با لوله بازکنی شبانه روزی تهران ۵۰ ۲۰ ۱۷۰ ۰۹۱۰

علت نیاز به سیستم  اگوی شهری در لوله بازکنی فرمانیه

شما با مطالعه این مقاله می توانید اطلاعات اولیه را راجع به لوله کشی فاضلاب به دست آورید تا در هنگام ساخت و ساز و یا تعمیرات فقط به حرف لوله کش اتکا نکنید.ما در این صفحه هزینه های لوله بازکنی فرمانیه تهران در مناطق مختلف را با توجه به موارد مشخصی تخمین زده ایم برای مطالعه و اطلاع کلیک کنید.

لوله بازکنی فرمانیه

شما را در این زمینه راهنمای و مشاوره رایگان می دهد.هم چنین می توانید از خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه ما بهره مند باشید.ما در این صفحه روش های تشخیص ترکیدکی با دستگاه و رفع گرفتگی آن را توضیح داده ایم برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

انواع لوله کشی فاضلاب در لوله بازکنی فرمانیه

لوله باز کنی فرمانیه لوله کشی فاضلاب را به دو روش مختلف انجام می دهد. یکی روش معمول که از قدیم مرسوم بوده و لوله کشی ار از کف زمین انجام می دادند و روش دوم لوله کشی فاضلاب سقفی. به نظر کمی بعید می آید که لوله کشی فاضلاب را از سقف انجام دهند ولی این روش جدیدی است که کار را آسان تر کرده است.

لوله کشی فاضلاب در کف زمین

در این روش از لوله های چدنی استفاده می شود که مقاومت خوبی در برابر فشار دارند. چون قرار است بعد از لوله کشی فاضلاب روی آن مصالح ریخته و با سیمان آن ها را بپوشانند. به همین دلیل مقاومت لوله های چدنی مهم است. اما در این روش چند ایراد وجود دارد که استفاده از آن را کاهش می دهد. لوله بازکنی فرمانیه تهران مهمترین مورد اینکه اگر این لوله ها بترکد یا نشتی دهد چه باید کرد؟ حدستان درست است برای تعمیر این لوله ها باید کف زمین را که لوله کشی در آنجا رخ داده را بشکافند و مورد را برطرف کنند. البته این در صورتی است که توانسته باشند جای نشتی یا شکستگی را تشخیص دهند. در غیر این صورت باید تمام مناطقی که لوله ها از آن جا عبور کرده اند شکافته شود و این به مفهوم واقعی یک فاجعه است.

لوله بازکنی در فرمانیه

لوله کشی سقفی فاضلاب

روش جدید لوله کشی فاضلاب که در لوله بازکنی فرمانیه تهران نیز از این روش استفاده می کند البته به درخواست کارفرما، روش سقفی است. این روش از لحاظ هزینه کمی گرانتر از روش کفی است ولی مزایای زیادی دارد که باعث می شود یک انتخاب خوب باشد. در این روش لوله کشی از سقف انجام می شود و بعد از لوله کشی سقف را با کناف پوشش می دهند. یکی از مزایای این روش در هنگام نشت و ترکیدگی لوله است که به راحتی می توانند قسمت معیوب را شناسایی و رفع عیب کنند که این کار نیز در لوله بازکنی فرمانیه با متخصصان با تجربه انجام می شود. مورد دوم اینکه در این روش عمر لوله ها بیشتر از روش کفی است چون روی این لوله ها هیچ فشاری وجود ندارد. 

جنس لوله ها در روش سقفی

در لوله کشی سقفی بهترین انتخاب برای جنس لوله ها، لوله های پلیمری ۵ لایه است که کیفیت آن ها بسیار بالا و مقاومتشان در برابر مواد شیمیایی خوب است. همچنین وزن آن ها بسیار کم است و برای ولوله کشی سقفی مناسب می باشد. از طرفی این لوله ها با چسب های مخصوص به هم متصل می شود که این، کار نصب را آسانتر می کند. هنگامی که این لوله ها شکسته شود یا ترک بخورد می توان قسمت آسیب دیده را جدا کرد و جایگزین آن را دوباره از همان لوله پلیمری زد و نیازی به تعویض همه ی لوله نمی باشد.

 09101702050

نکات مهم در استفاده از لوله های پلیمری

این لوله ها نباید تحت اثر گرمای زیاد قرار بگیرند چون تغییر حالت می دهند و همچنین در نصب و اتصال آن ها باید دقیق بود چون اگر اتصال خوب انجام نشود بعد از مدت کوتاهی چسب های محل اتصال شل شده و جدا می شود. با این توصیف بهتر است از متخصصان این کار در لوله بازکنی فرمانیه کمک بخواهید که سال هاست در این زمینه در حال فعالیت هستند.

نکات اساسی در لوله کشی فاضلاب

در مطالب بالا راجع به دو روش لوله کشی صحبت شد اما در لوله کشی فاضلاب نکات اساسی وجود دارد که ترجیح دادیم آن نکات را به صورت جداگانه و مشخص مطرح کنیم تا بیشتر مورد توجه همراهان گرامی قرار گیرد.

سیستم تهویه هوا لوله بازکنی فرمانیه:

در لوله کشی فاضلاب علاوه بر لوله ی مخصوص عبور فاضلاب، داشتن هواکش که اصولاً باید به صورت عمودی کنار لوله ی فاضلاب قرار گیرد و تا سقف ساختمان ادامه خواهد داشت مهم است. این لوله برای تهویه ی بو و همچنین به کمک به تخلیه سریعتر فاضلاب از لوله می باشد.اتصالات لوله باید محکم و دقیق باشد و سیستم باید دارای شیب ۲ درجه باشد و زوایای بین لوله ها باید ۴۵ درجه باشد.در غیر این صورت نتیجه مطلوبی نخواهید گرفت.

نحوه ی قرار گیری لوله در لوله بازکنی فرمانیه

اگر لوله های فاضلاب به صورت عمودی باشد خیلی بهتر است اما موقعیت هایی وجود دارد که لوله ها باید افقی قرار گیرند. در این شرایط بهترین حالت ایجاد یک شیب برای لوله ها می باشد. این شیب نباید زیاد تند باشد چون باعث می شود آب زودتر تخلیه شود و مواد رسوبی و فضولات در لوله ها مانده و به مرور موجب گرفتگی لوله های فاضلاب شود که این نیز نوع لوله کشی فاضلاب نیز در تخصص لوله بازکنی فرمانیه است.

نکات مهم و اساسی لوله کشی فاضلاب

سیستم لوله کشی فاضلاب توالت باید از حمام و آشپزخانه جدا باشد و بعد از اتمام لوله کشی حتماً نشتی و عدم نشتی لوله ها چک شود که برای این کار چند ساعت آب را از این لوله ها عبور می دهند که در صورت نشتی و ایراد همان اول کار مشخص شود. در صورتی که کار در زمستان انجام شود، باید به جای آب از آب نمک استفاده شود که به علت سردی هوا لوله ها ترک نخورد.

نصب سیفون در سیستم فاضلاب

یکی از مهمترین موارد در سیستم لوله کشی فاضلاب، نصب سیفون روی همه ی خروجی ها لوله ها می باشد. کار سیفون این است که مانع از برگشت گازهای بد بود از فاضلاب به داخل خانه می شود، مانع از حضور حشرات موذی می شود و همچنین داخل لوله ها را مرطوب نگه می دارد.

سیفون فاضلاب لوله بازکنی فرمانیه

برای لوله گرفتگی در لوله بازکنی فرمانیه

اگر لوله کشی فاضلاب به صورت اصولی انجام شده باشد، تا چندین سال نباید گرفتگی لوله ایجاد شود. در غیر این صورت معلولم می شود یک جایی از کار ایراد دارد. برای پیشگیری از این مشکلات بهتر است از متخصصان لوله بازکنی فرمانیه کمک بگیرید.

اجرای کار بر اساس نقشه

برای تمام لوله کشی ها باید حتماً یک نقشه تدوین شود و لوله کشی قطعاً بر مبنای پیش رود. چون در طراحی این نقشه همه ی موارد در نظر گرفته می شود.

لوله کشی 09101702050

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.