رفع بوی فاضلاب

رفع بوی نامطبوع از ساختمان تضمینی 09101702050 همه روزه با است
امتیاز ۰ از ۵ – ۰ رای
spinner در حال ثبت رای
رفع بوی فاضلاب

۵ نکته ای که باید در مورد رفع بوی فاضلاب در ساختمان بدانید:

۵نکته ای که باید در مورد رفع بوی فاضلاب در ساختمان بدانید

احتمالا در طول زندگی و هنگام گذر از جایی از منزل، هنگام شستن ظروف و یا حتی از ماشین لباس شویی متوجه بوی بد شده اید.شاید در ابتدای امر کمی مهم بنظر برسد و ممکن است بعد از ساعتی خود به خود رفع شود. و شما دیگر پیگیری نمی کنید که علت چه بوده!! ولی از همه مهم تر بی توجهی به این مساله مهم عواقب جدی تری به دنبال می آورد. ما در این مطلب سعی داریم اول از همه ریشه در مشکل را جستجو کنیم سپس با راه کار های ساده در منزل به طور جدی برای همیشه به رفع بوی فاضلاب در ساختمان یا منزل بپردازیم.

گاز فاضلاب چیست؟

گاز فاضلاب مخلوطی از گازهای غیر آلی است. که حاوی ترکیباتی مانند سولفید هیدروژن ، آمونیاک ، دی اکسید کربن ، متان ، نیتروژن و هیدروژن است.این مواد در صورت تماس مستقیم با گازهای آزاد شده توسط این ترکیب مواد ، نتیجه آن می تواند آسیب جدی به سیستم تنفسی شما یا حتی مرگ باشد.بوی گاز فاضلاب که به ساختمان ها منتقل می شود به طور کلی برای سرنشینان مضر نیست.

چرا بوی فاضلاب بسیار بد بو می شود؟

ترکیبی از این مواد می تواند بو ایجاد کند و باعث بو می شود. اما در کمترین غلظت ممکن است توسط بینی انسان قابل تشخیص نباشد. و برخی از این مواد ، حتی اگر برای سلامتی فرد مضر باشند. در واقع بی بو هستند. بنابراین در مورد علت اصلی ایجاد بو ، این سولفید هیدروژن و آمونیاک هستند که مقصر اصلی هستند.

چگونه گازهای بوی فاضلاب وارد ساختمان می شوند؟

رایج ترین راهی که این گازها می توانند به بیشتر خانه ها یا ساختمان ها وارد شوند ،لوله کشی است. و در بیشتر موارد ، این گازها از طریق رفع بوی فاضلاب های کف که در سرویس های بهداشتی ، زیرزمین ها ، کمدهای نگهبانی و غیره وجود دارد ، خارج می شوند.

مهم ترین علت های بوی بد ساختمان و فاضلاب را در اینجا اشاره می کنیم:

۱-استفاده نکردن از محلول ضد عفونی کننده ی لوله بعد از شستن ظرف ها در رفع بوی فاضلاب در آشپزخانه

هنگامی که ظرف های خود را در آشپزخانه می شورید ته مانده ی غذا و روغن مانده شده در ظرف ها به داخل لوله میرود. به مرور زمان در اطراف لوله انباشته می شود. این مواد در داخل لوله سفت شده و بعد از مدتی باعث بوی بد فاضلاب می شود.اگر شما بعد از شستن ظرف هایتان از محلول های تمیز کننده استفاده کنید این مواد لوله را شسته و مانع از بو دادن لوله ها می شود.

۲-فنر نزدن لوله ها ی فرعی هر چهار ماه یکباردر رفع بوی فاضلاب

هنگامی که شما از لوله های منزلتان استفاده می کنید این لوله ها در اثر گذر زمان رسوب می بندد. هر چند شما از محلول های لوله باز کن نیز استفاده کنید چندان فایده ای ندارد ما توصیه می کنیم هرز گاهی لوله های منزل را سرویس کرده و فنر بزنید تا مانع از بو دادن آن ها بشوید.

۳-مسدود شدن دریچه بازدید اصلی رایزر ساختمان

آبی که شما استفاده می کنید توسط لوله های فرعی به رایزر اصلی منتقل شده و به پایین می رود.در پارکشما یک دریچه بازدید وجود دارد که برای بازدید به کار برده شده است.در بعضی مواقع این دریچه در اثر ریخته شدن پسماندها و آشغال مسدود می شود.طوری که شما متوجه این قضیه نمی شوید این مورد به مرور رفع بوی فاضلاب می کند و در ساختمان می پیچد.

۳-پر شدن چاه فاضلاب

دراکثر ساختمان این اتفاق رخ می دهد که چاه ساختمان پر می شود ولی اهالی ساختمان از این قضیه باخبر نمی شوند. چون که چاه کم کم آب را به درون خود می کشد. این طرز پر شدن باعث ایجاد بوی بد در لوله شده و در کل ساختمان می پیجد.

۵-شیب ندادن مناسب به لوله ها هنگام لوله کشی

این مورد نیز در اکثر منازل پیش می آید که در هنگام لوله کشی ساختمان استاد تجربه کافی را نداشته و شیب مناسب به لوله نمی دهد.این مورد باعث می شود که آب استفاده شده همراه با تفاله ای که دارد در داخل لوله حرکت نمیکند. و در کف لوله می ماند.باعث ایجاد بوی بد در لوله ها می شود.

در این لینک چند ترفند برای باز کردن لوله ها برای شما قرار داده ایم که با خواندن آن به شما در خانه کمک خواهیم کرد که بدون نیاز به لوله بازکن گرفتگی لوله های منازلتان را رفع کنید.

مارا در اینستاگرام دنبال کنید.

    پاسخ دهید

    ایمیل شما منتشر نخواهد شد، لطفا فیلد های ستاره دار را حتما پر کنید...*

    این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

    Call Now Button