لوگو لوله بازکنی نوین ارائه خدمات شبانه روزی و تضمینی

گرفتگی توالت فرنگی و روش های رفع آن

شرکت لوله بازکنی نوین به صورت شبانه روزی در خدمت شما می باشد در این مطلب می خواهیم 10 روش فوری رفع گرفتگی توالت فرنگی و ایرانی را برای شما بنویسیم که در شرایط ضروری بتوانید از این روش ها استفاده کنید.

عناوین مطالب

 • دلایل گرفتگی توالت
 • پیشگیری از گرفتگی آن
 • معرفی شرکت لوله بازکنی نوین
 • 10 روش رفع انسداد توالت

احتمالا اکثر شما با گرفتگی توالت مواجه شدید، سهل انگاری نکنید.ما راهکارهای جالبی را در اختیار شما قرار می دهیم.
در این مواقع اعتماد به نفس خود را از دست می دهیم و با خرید چند محلول شیمیایی مانند مواد شوینده قوی، سریعا شروع به کار می کنیم. اما برخی اوقات جواب نمی دهد. در اینجا می خواهیم بدانیم که علت دقیق این گرفتگی چیست.

دلایل گرفتگی توالت

 1. انسداد توالت توسط مو و دستمال کاغذی
 2. انسداد توالت فرنگی توسط وسایل و اجسام
 3. گرفتگی لوله فاضلاب ایرانی توسط رسوبات و سولفات لوله
 4. انسداد توالت فرنگی با صابون
 5. گرفتگی توالت توسط کهنه و پارچه
 6. گیر توالت فرنگی توسط افتادن فرچه
 7. برخی از انسداد ها توسط نوار بهداشتی و…می باشد.
 8. شکستگی لوله یا سوراخ شدن آن
 9. تجمع موهای زائد در سیفون توالت
 10. زنگ زدن قسمت داخلی لوله توالت به مرور زمان.
 11. گرفتگی بر اثر با مدوفوع و فضولات
 12. لوله کشی نامناسب در ساختمان عدم شیب کافی

گاهی درگیر این موضوع می شویم، اگر به جای تعویض لوله فاضلاب توالت ایرانی، توالت فرنگی تهیه کنیم، این گرفتگی ها و بوهای نامطبوع از چاه توالت فرنگی به وجود نمی آید. در واقع باید بگوییم گرفتگی در هر کدام صورت می گیرد. حتی در توالت فرنگی نیز آب بالامی آید.

گرفتگی توالت فرنگی و روش های رفع آن

معمولا در اکثر ساختمان ها از توالت های فرنگی بیشتر از ایرانی استفاده می کنند و نصب اینگونه توالت ها افزایش می یابد.با افزایش این نمونه ها مشکلات گرفتگی در ناحیه ی سیفون توالت فرنگی نیز اتفاق می افتد.

توجه داشته باشید قبل از نصب توالت فرنگی نکات استفاده اصولی و راه هایی که باید برای جلوگیری از گرفتگی یا شکستن آن را بدانید کاملا مطالعه کنید تا بعدا دچار مشکل نشوید.

سیفون توالت های فرنگی باریک تر از شتر گلوی توالت ایرانی است و برخلاف لوله پلیکا، جنس آن از سفال می باشد. بنابراین هنگامی که مسدود می شود باید مراقب شکستن یا ترک برداشتن آن باشید.

روش اول

 • یک روش کاملا آسان برای رفع گرفتگی توالت فرنگی وجود دارد که اگر به درستی آن را انجام دهید 100% نتیجه میگیرید. اما باید تحمل کثیف کاری را نیز داشته باشید.
 • ابتدا برای شروع نیاز به ماسک و دستکش ساق بلند دارید. با استفاده از یک پارچه و شیلنگ آب به راحتی گرفتگی را حل کنید. پارچه را دور شیلنگ آب بپیچید و داخل سیفون توالت فرنگی فرو کنید طوری که کاملا آب بندی شود.
 • سپس با دستان خود شیلنگ آب را نگه دارید و آب را باز کنید برای اینکه نتیجه ی خوبی بگیرید باید به مدت ده دقیقه یا بیشتر صبر کنید و شیلنگ را محکم در جای خود نگه دارید تا باز شود.
 • فشار آب باعث می شود تمام موانعی که باعث انسداد مسیر لوله شده اند به پایین بروند و داخل لوله با فشار بالای آب تمیز می شود.
 • بعد از اتمام ده دقیقه شیلنگ را از سیفون توالت فرنگی بیرون بکشید و کمی جوش شیرین و سرکه داخل توالت بریزید تا در صورت باقی ماندن آشغال، تمیز کند.
 • چند بار پشت سر هم سیفون را بکشید و تست کنید اگر مشکل برطرف نشد احتمالا گرفتگی از ناحیه ی پایین تری است یا جنس مانع که مسیر را مسدود می کند محکم است.

روش دوم برای رفع انسداد توالت فرنگی

استفاده از تلمبه دستی اما این بار با این ترفند ویژه می توانید 100% نتیجه بگیرید. استفاده از تلمبه دستی چند نکته قابل توجهی دارد که باید آن ها را رعایت کنید تا مشکلات حل شود.

 • ابتدا باید ابعاد سیفون توالت فرنگی را اندازه بگیرید و یک تلمبه دستی تقریبا کمی بزرگ تر از قطر سیفون آن تهیه کنید در غیر این صورت نتیجه نمیگیرید.
 • قبل از تلمبه زدن باید آب داخل توالت فرنگی را با ظرف تخلیه کنید البته این کار کمی کثیف کاری دارد برای شروع بهتر است از ماسک و دستکش استفاه کنید.
 • تلمبه را طوری داخل سیفون توالت قرار دهید که هیچ روزنه ای برای عبور هوا نداشته باشد. برای اطمینان بیشتر می توانید کمی چسب آکواریوم را به دور تلمبه بزنید و /ان را در محل خود قرار دهید.
 • توجه داشته باشید هنگام فشار داد تلمبه به داخل سیفون آرام فشار دهید و در مواقعی که به بیرون میکشید با قدرت بیشتری بکشید. 90% افراد فکر می کنند که با فشار دادن تلمبه دستی، گرفتگی برطرف می شود. اما برخلاف تصور آن ها باید تلمبه دستی را در هنگام بیرون کشیدن با قدرت بیشتری بکشید تا تمام موانع داخل لوله را به طرف بیرون بکشد و گرفتی حل شود.
رفع گرفتگی توالت فرنگی با تلمبه دستی 09101702050

گرفتگی توالت ایرانی با مو و دستمال کاغذی

این مورد بیشتر از موارد دیگر در تهران مشاهده می شود. معمولا افراد دستمال کاغذی را مچاله می کنند و به داخل توالت می اندازند. با این تصور که دستمال از سیفون رد می شود اما بر خلاف این در ان تجمع می یابد و باعث انسداد توالت فرنگی یا ایرانی می شود. اکثر مردم فکر می کنند که اگر توالت فرنگی را از جای خود بردارند این مشکل برطرف می شود اما تنها راه راه حل ان فنر زنی می باشد و باید توسط افراد لوله بازکنی حل شود.

ترفند های لوله بازکنی خانگی را در این صفحه بیاموزید

رفع گرفتگی توالت با فشار آب

اگر توالت فرنگی مسدود شد می توانید برای رفع گرفتگی آن از یک کهنه و فشار شیر اب استفاده کنید. هنگامی که توالت پر از آب است به دور شلنگ آب یک کهنه بپیچید و آن را داخل سیفون توالت فرنگی قرار دهید. سپس با یک پیچ گوشتی اطراف شلنک را با کهنه بپوشانید تا راه خروج آب نداشته باشد.

با یک دست خود محکم شلنگ را در همان محل نگه دارید و آب را باز کنید.پس از گذشت چند دقیقه شلنگ را به بیرون بکشید و سیفون را بزنید. اگر کار خود را درست انجام داده اید مطمئن باشید که گرفتگی توالت حل می شود. البته اگر گیر توالت فرنگی توسط دستمال کاغذی یا اجسام قابل حل باشد این مورد کارساز است.

رفع گرفتگی توالت ایرانی با فنر دستی 

توالت ایرانی اکثرا توسط مدفوع و تجمع فضولات یا نوار بهداشتی مسدود می شود. برای رفع این مشکل ابتدا نیاز به یک فنر دستی دارید. این نوع فنر را از تمام فروشگاه های تاسیساتی می توانید تهیه کنید.برای طرز استفاده از ان ابتدا دستکش به دست کنید و سر فنر را کمی کج کنید تا بتواند از سیفون رد شود برای این کار می توانید از یم نفر دیگر برای نگهداری دستک فنر کمک بگیرید.

هنگامی که فنر را به داخل لوله توالت فشار دهید و دستک فنر را بچرخانید انسداد توالت ایرانی حل می شود. البته باید چند بار پشت سر هم انجام دهید اگر به نتیجه نرسیدید با شرکت لوله بازکنی تهران تماس بگیرید.

بازکردن توالت با آویز لباس

ابتدا یک آویز لباس فلزی تهیه کنید و ان را صاف کنید سر آویز را به شکل قلاب در بیاورید تا از سیفون شتر گلویی رد شود. مراقب باشید که به کاسه توالت آسیبی نرساند. برای این که دستتان زخمی نشود می توانید سر آویز را با پارچه ببندید

سپس آویز لباس را داخل لوله فاضلاب هل دهید و آن را بچرخانید تا در محل خود قرار گیرد. بعد از این که چند بار بچرخانید و هل بدهید شاهد باز شدن آن خواهید شد.اگر مشکل حل نشد. احتمالا با اجسام سخت یا رسوب مسدود است. و نیاز به متخصصین تاسیساتی دارد برای رفع مشکل خود می توانید با ما تماس بگیرید تا در اسرع وحت مشکل شما را حل کنیم.

رفع گرفتگی توالت با آویز لباس

رفع گرفتگی توالت فرنگی با محلول های خانگی

ما در تمام مقالات خود استفاده از محلول های شیمیایی را برای مشتریان منع می کنیم. زیرا اسید های لوله بازکنی گیر توالت را حل نمی کنند. یا باعث ترک یا سوراخ شدن لوله می شود زیرا کار اصلی ان ها سوزاندن مواد می باشد. و می توانند به لوله فاضلاب آسیب جدی وارد کنند.

برای ساخت محلول های رفع گرفتگی توالت ایرانی و فرنگی ابتدا به چند نوع مواد نیاز داریم:

 • سرکه
 • جوش شیرین
 • پودر لباس شویی
 • مایع ظرف شویی
 • وایتکس
 • فنر دستی

طرز استفاده از این مواد اینگونه است که ابتدا باید داخل لوله فاضلاب را کاملا خشک کنید تا آب داخل آن وجود نداشته باشد.

سپس سرکه و جوش شیرین را باهم دیگر مخلوط کنید و داخل توالت بریزید.فنر دستی را به داخل فاضلاب هدایت کنید و آن را بچرخانید.

برای ترفندهای رفع گرفتگی لوله پشت بام با روش های خانگی اینجا را کلیک کنید.

پس از چند دقیقه پودر لباس شویی و مایع طرف شویی را باهم در یک لگن مخلوط کنید و داخل توالت بریزید و دوبا فنر دستی را بچرخانید.

در آخرین مرحله وایتکس را بریزید و پس از چند دقیقه این مواد داخل فاضلاب گاز اسیدی را تولید می کنند و تمام جرم های توالت را از بین می برند مطمئنا این کار را اگر درست انجام دهید این مشکل برطرف خواهد شد.

رفع گرفتگی توالت با استفاده از تلمبه

اکثر افراد در خانه یک تلمبه دستی دارند که از آن برای رفع گرفتگی توالت یا آشپزخلنه استفاده می کنند اما نتیجه نمی گیرند.ابتدا قبل از هر کاری باید طرز استفاده صحیح از این وسیله را بدانید.

تلمبه های دستی در انواع و اشکال مختلفی هستند برای رفع توالت ایرانی و فرنگی کاربرد زیادی دارند برای اینکه از این وسیله نتیجه بگیرید ابتدا توالت را پر از آب کنید. و تلمبه را طوری در ابتدای خروجی لوله قرار دهید که هیچ درزی در اطراف تلمبه وجود نداشته باشد سپس به طور مداوم پشت سر هم فشار دهید و رو به بالا بکشید.  تلمبه را طوری به بالا بکشید که لبه های آن هوا نکشد و از خروجی لوله جدا نشود.اگر گرفتگی توالت با این چند روش حل نشد احتمالا گرفتگی عمیق می باشد یا توسط اجسام سختی مسدود است.

امتیاز ۵ از ۵ – ۱ رای
spinner در حال ثبت رای

دیدگاه‌ خود را بنویسید

لوله بازکنی تمام نقاط تهران با بروز ترین ابزار ها تمیز و بهداشتی با سرویسکاران مجرب و با اخلاق 09101702050
+
Call Now Buttonتماس شبانه روزی (کلیک کنید)