بر اساس نوع گرفتگی
بدون تعطیلی 24 ساعته
لوله بازکنی با کیفیت عالی

گرفتگی توالت 10 روش فوری رفع گرفتگی توالت فرنگی

شرکت لوله بازکنی نوین به صورت شبانه روزی در خدمت شما می باشد در این مطلب می خواهیم 10 روش فوری رفع گرفتگی توالت ایرانی و فرنگی را برای شما بنویسیم که در شرایط ضروری بتوانید از این روش ها استفاده کنید.

اینستاگرام 

عناوین مطالب

 • دلایل گرفتگی توالت
 • پیشگیری از گرفتگی توالت ایرانی 
 • معرفی شرکت لوله بازکنی نوین
 • 10 روش رفع گرفتگی توالت

احتمالا اکثر شما با گرفتگی توالت مواجه شدید، سهل انگاری نکنید.ما راهکارهای جالبی را برای رفع گرفتگی توالت فرنگی در اختیار شما قرار می دهیم.
در این مواقع عادت کرده ایم که وحشت کنیم و از هر راه حلی کمک بگیریم تا راه گرفتگی توالت را باز کنیم. با خرید چند محلول شیمیایی مانند مواد شوینده قوی، سریعا شروع به رفع گرفتگی توالت می کنیم اما برخی اوقات جواب نمی دهد. در اینجا می خواهیم بدانیم که علت دقیق گرفتگی توالت چیست و در ادامه شما را با انواع روش های بازگردن لوله توالت آشنا کنیم.

دلایل گرفتگی توالت

 1. انسداد توالت توسط مو و دستمال کاغذی
 2. انسداد توالت فرنگی توسط وسایل و اجسام
 3. گرفتگی لوله فاضلاب ایرانی توسط رسوبات و سولفات لوله
 4. مسدود شدن توالت فرنگی با صابون
 5. گرفتگی توالت توسط کهنه و پارچه
 6. گیر توالت فرنگی توسط افتادن فرچه
 7. برخی از انسداد ها توسط نوار بهداشتی و…می باشد.
 8. شکستگی لوله یا سوراخ شدن آن
 9. تجمع موهای زائد در سیفون توالت
 10. زنگ زدن قسمت داخلی لوله توالت به مرور زمان.
 11. گرفتگی توالت با مدوفوع و فضولات
 12. لوله کشی نامناسب در ساختمان عدم شیب کافی

گاهی درگیر این موضوع می شویم، اگر به جای بازکردن لوله فاضلاب توالت ایرانی، توالت فرنگی تهیه کنیم، این گرفتگی ها و بوهای نامطبوع از چاه توالت فرنگی به وجود نمی آید. در واقع باید بگوییم گرفتگی توالت فرنگی ایرانی و فرنگی در هر کدام صورت می گیرد. حتی در توالت فرنگی نیز آب بالامی آید و تمام سطح توالت را کثیف می کند. 

گرفتگی توالت ایرانی با مو و دستمال کاغذی

این مورد بیشترین گرفتگی در تهران محسوب می شود معمولا افراد دستمال کاغذی را مچاله می کنند و به داخل توالت می اندازند. با این تصور که دستمال از سیفون رد می شود اما بر خلاف این در ان تجمع می یابد و باعث گرفتگی توالت فرنگی یا ایرانی می شود. اکثر مردم فکر می کنند که اگر توالت فرنگی را از جای خود بردارند این مشکل برطرف می شود اما تنها راه راه حل ان فنر زنی می باشد و باید توسط افراد لوله بازکنی حل شود. در ادامه یک روش خانگی برای رفع گیر توالت برای شما می گوییم که در اکثر موارد کار ساز می باشد.

رفع گرفتگی توالت با فشار آب

اگر توالت فرنگی مسدود شد می توانید برای رفع گرفتگی آن از یک کهنه و فشار شیر اب استفاده کنید. هنگامی که توالت پر از آب است به دور شلنگ آب یک کهنه بپیچید و آن را داخل سیفون توالت فرنگی قرار دهید. سپس با یک پیچ گوشتی اطراف شلنک را با کهنه بپوشانید تا راه خروج آب نداشته باشد.

با یک دست خود محکم شلنگ را در همان محل نگه دارید و آب را باز کنید.پس از گذشت چند دقیقه شلنگ را به بیرون بکشید در لوله بازکنی شریعتی و سیفون را بزنید. اگر کار خود را درست انجام داده اید مطمئن باشید که گرفتگی توالت حل می شود.البته اگر گیر توالت فرنگی توسط دستمال کاغذی یا اجسام قابل حل باشد این مورد کارساز است.

رفع گرفتگی توالت ایرانی با فنر دستی 

توالت ایرانی اکثرا توسط مدفوع و تجمع فضولات یا نوار بهداشتی مسدود می شود. در صورتی که با گرفتگی توالت ایرانی مواجه شدید ابتدا نیاز به یک فنر دستی دارید. این نوع فنر را از تمام فروشگاه های تاسیساتی می توانید تهیه کنید.برای طرز استفاده از ان ابتدا دستکش به دست کنید و سر فنر را کمی کج کنید تا بتواند از سیفون رد شود برای این کار می توانید از یم نفر دیگر برای نگهداری دستک فنر کمک بگیرید.

هنگامی که فنر را به داخل لوله توالت فشار دهید و دستک فنر را بچرخانید انسداد توالت ایرانی حل می شود. البته باید چند بار پشت سر هم انجام دهید اگر به نتیجه نرسیدید با شرکت لوله بازکنی تهران تماس بگیرید.

رفع گرفتگی توالت با آویز لباس

ابتدا یک آویز لباس فلزی تهیه کنید و ان را صاف کنید سر آویز را به شکل قلاب در بیاورید تا از سیفون شتر گلویی رد شود. مراقب باشید که به کاسه توالت آسیبی نرساند. برای این که دستتان زخمی نشود می توانید سر آویز را با پارچه ببندید.شعبه دیگر ما در لوله بازکنی غرب تهران

برای رفع گرفتگی توالت ایرانی آویز لباس را داخل لوله فاضلاب هل دهید و ان را بچرخانید تا در محل خود قرار گیرد. بعد از این که چند بار بچرخانید و هل بدهید شاهد رفع گرفتگی آن خواهید شد.اگر مشکل حل نشد. احتمالا با اجسام سخت یا رسوب مسدود شده است. و نیاز به افراد لوله بازکنی دارد برای رفع مشکل خود می توانید با ما تماس بگیرید تا در اسرع وحت مشکل شما را حل کنیم.

رفع گرفتگی توالت با آویز لباس

رفع گرفتگی توالت فرنگی با محلول های خانگی

ما در تمام مقالات خود استفاده از محلول های شیمیایی را برای مشتریان منع می کنیم. زیرا اسید های لوله بازکنی گیر توالت را حل نمی کنند. یا باعث ترک یا سوراخ شدن لوله می شود زیرا کار اصلی ان ها سوزاندن مواد می باشد. و می توانند به لوله فاضلاب آسیب جدی وارد کنند.

برای ساخت محلول های رفع گرفتگی توالت ایرانی و فرنگی ابتدا به چند نوع مواد نیاز داریم:

 • سرکه
 • جوش شیرین
 • پودر لباس شویی
 • مایع ظرف شویی
 • وایتکس
 • فنر دستی

طرز استفاده از این مواد اینگونه است که ابتدا باید داخل لوله فاضلاب را کاملا خشک کنید تا آب داخل آن وجود نداشته باشد.

سپس سرکه و جوش شیرین را باهم دیگر مخلوط کنید و داخل توالت بریزید.فنر دستی را به داخل فاضلاب هدایت کنید و آن را بچرخانید.

پس از چند دقیقه پودر لباس شویی و مایع طرف شویی را باهم در یک لگن مخلوط کنید و داخل توالت بریزید و دوبا فنر دستی را بچرخانید.

در آخرین مرحله وایتکس را بریزید و پس از چند دقیقه این مواد داخل فاضلاب گاز اسیدی را تولید می کنند و تمام جرم های توالت را از بین می برند مطمئنا این کار را اگر درست انجام دهید این مشکل برطرف خواهد شد.

رفع گرفتگی توالت با استفاده از تلمبه

اکثر افراد در خانه یک تلمبه دستی دارند که از آن برای رفع گرفتگی توالت یا آشپزخلنه استفاده می کنند اما نتیجه نمی گیرند.ابتدا قبل از هر کاری باید طرز استفاده صحیح از این وسیله را بدانید.

تلمبه های دستی در انواع و اشکال مختلفی هستند برای رفع توالت ایرانی و فرنگی کاربرد زیادی دارند برای اینکه از این وسیله نتیجه بگیرید ابتدا توالت را پر از اب کنید. و تلمبه را طوری در ابتدای خروجی لوله قرار دهید که هیچ درزی در اطراف تلمبه وجود نداشته باشد سپس به طور مداوم پت سر هم فشار دهید و رو به بالا بکشید.  تلمبه را طوری به بالا بکشید که لبه های ان هوا نکشد و از خروجی لوله جدا نشود. اگر این کار را چند باربه درستی انجام دهید گرفتگی توالت حل می شود. لوله بازکنی ولنجک

اگر انسداد توالت با این چند روش حل نشد احتمالا گرفتگی عمیق می باشد یا توسط اجسام سختی مسدود است که این کار افراد لوله بازکنی دارد می توانید با شماره ی ما تماس بگیرید تا در سریع ترین زمان مشکل شما حل شود.

رفع گرفتگی توالت فرنگی با تلمبه دستی 09101702050

رفع گرفتگی توالت با فنر دستی

آیا سعی کرده اید پس از گرفتگی توالت را بشویید!! آیا از محلول های شیمیایی استفاده کرده اید!!
اما به نتیجه نرسیدی!!
صبر کن!!
قبل از تماس با شرکتنوین لوله و ارسال لوله کش مربوطه روشی وجود دارد.
اینکه بتونی خودت اقدام کنی تا توالت رو گرفتی و به نتیجه برسی!!

مراحل قبل از فنر زنی برای بازکردن توالت

 1. ابتدا یک حوله کهنه را در اطراف توالت قرار دهید تا در فصل بهار به خاک رس توالت آسیب نرساند.
  هنگام درآوردن دریچه تخلیه توالت را ببندید. سری فلاش توالت را بطور خودکار باز نکنید.
  در صورت وجود آب زیاد در کاسه توالت ، با استفاده از دستکش مخصوص و یک لیوان کوچک، توالت فرنگی را از توالت خالی کنید.
  یک شلنگ آب به اندازه 2 تا 3 متر تهیه کنید و آن را داخل سیفون توالت فرنگی قرار دهید.
  فنرهای دستی را می توانید از تمام مغازه های تاسیساتی لوله باز زنجان در انتهای خیابان خود تهیه کنید اما هنگام خرید حتما به فروشنده بگویید که برای رفع گرفتگی توالت ها فنر مخصوص بدهد زیرا اگر قطر فنر بزرگتر است. ، ممکن است تجربه شود. که مجبور نباشید توالت را بشکنید.

مراحل رفع گرفتگی توالت فرنگی با فنر دستی

سر فنر را کمی خم کنید و فنر دستی را از داخل شلنگی که داخل سیفون توالت فرنگی قرار داده اید رد کنید.

همزمان فنر را از پایین بگیرید و با یک دست فنر را بچرخانید و به جلو و عقب فشار دهید

چرا گرفتگی توالت ها یکی از مشکلات رایج لوله کشی است؟

برخی از متداول ترین قطعاتی که به سیستم لوله کشی متصل می شوند توالت هستند. هیچ شکی در این واقعیت وجود ندارد که توالت یک نیاز ضروری در زندگی روزمره است و برای اطمینان از عملکرد صحیح و کارآمد آن بسیار مهم است. با توجه به گرفتگی و آسیب، توالت ها می توانند به یکی از بزرگترین مناطق مشکل ساز یک ملک تبدیل شوند. از آنجایی که توالت ها به صورت روزانه شسته می شوند و به صورت روزانه مورد استفاده قرار می گیرند، قطعات تشکیل دهنده تحت تأثیر استفاده سنگین و مداوم قرار می گیرند. بنابراین، اطمینان از اینکه توالت و قطعات متصل به آن به طور منظم برای کارآمدترین عملکرد بازرسی و نگهداری می شوند، ضروری است. تکنسین های ما همیشه برای انجام تعمیرات و نگهداری لازم در دسترس هستند و می توانند توالت فرنگی شما را در کمترین زمان ممکن از انسداد پاک کنند.

دلایل انسداد توالت

شایع ترین دلایل انسداد توالت، دفع نامناسب آن است. بسیاری از مردم احساس می کنند که دور انداختن پوشک، غذا، کاغذ، دستمال کاغذی، کثیفی و سایر مواد بر عملکرد توالت تأثیری نخواهد داشت. با این حال، اینها دقیقاً دلایلی هستند که ممکن است توالت فرنگی مسدود شود و همچنین باعث ایجاد مشکلات جدی تری در لوله کشی شود. از آنجایی که توالت به گونه ای طراحی و ساخته شده است که با تخلیه زباله های طبیعی انسان و دستمال توالت مقابله کند، آنها قدرت مقاومت در برابر دفع انواع دیگر اجسام خارجی را ندارند. ریختن اجسام نامناسب در توالت می تواند منجر به نشتی، شکستن، گرفتگی و خراب شدن لوله ها و اجزای مرتبط شود.

 

توالت شامل بخش های متفاوتی است و آنچه ما در ظاهر می بینیم فقط کاسه توالت است ولی قسمت اصلی که همه ی بوها و گرفتاری ها از آن ناشی می شود سیفون توالت است. حتماً همه یکبار هم که شده به سیستم ساده ی سیفون سینک ظرفشویی یا روشویی که داخل کابینت قرار می گیرد توجه کرده اند. توالت نیز تقریباً دارای چنین ساختاری است. یعنی زیر کاسه یک قسمت وجود دارد که سیفون توالت می نامند و معروف است به شتر گلو.

چگونه می توان از گرفتگی توالت فرنگی جلوگیری کرد؟

در املاک مسکونی، جلوگیری از گرفتگی توالت ها بسیار ساده تر است، زیرا می توان تعیین کرد که چه چیزی داخل سرویس بهداشتی پایین می رود و نمی رود. بسیاری از خانه ها، مالکان کنترل بسیار کمی بر آنچه که مردم در توالت می ریزند، دارند. در حالی که علائم و درخواست‌ها می‌توانند از وقوع این اتفاق جلوگیری کنند، مشتریان آن را نادیده می‌گیرند. تعمیر و نگهداری و سرویس منظم در عوض می تواند راه حل مناسبی باشد.در آوردن اشیا از چاه تکنسین های ما می توانند به خانه شما بروند و توالت، لوله کشی اطراف و شیرآلات را بررسی کنند. از طریق این بازرسی و نگهداری منظم، تکنسین های ما می توانند از بروز بسیاری از گرفتگی های رایج و جدی جلوگیری کنند.

کار سیفون توالت چیست؟

در لوله ی  توالت هم مانند سیفون ظرفشویی یک قسمت منحنی وجود دارد که آب در آن می ماند و نمی تواند بالا بیاید. تنها زمانی آب از این قسمت سیفون بالا می آید که لوله دچار گرفتگی شدید شده باشد. که در آن صورت همراه آب مدفوع هم بالا خواهد آمد. به علت های مختلفی ممکن است لوله ی توالت مسدود شود. از آن جمله جسم بزرگی به درون لوله افتاده باشد، لایروبی نکردن لوله های توالت و فاضلاب، گرفتن رسوب و از این دست موارد که، همه این ها باعث گرفتگی می شود. اما علت این که، این منحنی در توالت هم وجود دارد این است که مانع از ورود حشرات موذی به توالت می شوند. جلوی بوی بد فاضلاب را گرفته و مانع از رسیدن آن به توالت می شود.

کاربرد سیفون توالت چیست؟

این قسمت منحنی، خیلی زود دچار گرفتگی می شود ولی برای جلوگیری از این کار باید حتماً سیفون کشیده شود یا یک آفتابه آب در کاسه توالت خالی کنیم تا مانع از ماندن مدفوع در قسمت منحنی شود. چون ماندن مدفوع در آن جا به مرور ایجاد رسوب می کند و لوله را برای گرفتگی های شدید آماده می کند.

چرا لوله ی توالت مسدود می شود؟

بعضی ها تصور می کنند توالت فرنگی هرگز دچار گرفتگی لوله نمی شود و حتماً تصور عجیبی از لوله های آن دارند. شرکت لوله بازکنی شهرک مخابرات در زمینه توالت فرنگی هم متخصص دارد و ایشان نکات جالبی را بیان می کند. علل گرفتگی لوله ی توالت فرنگی و نحوه ی رفع آن را از متخصصین این کار در لوله بازکنی شهرک مخابرات بیاموزید.

عوامل مهم گرفتگی توالت

یکی از دلایل گرفتگی توالت حجم زیاد و عجیب دستمال کاغذی و دستمال توالتی است که در لوله انباشته می شود.

سیفون توالت یکی دیگر از موارد گرفتگی لوله ها است. برخی افراد پس از استفاده از دستمال به دلایل مختلف، دستمال و روکش را داخل توالت می اندازند و سپس به سیفون می زنند.

مقدار زیادی آبی که از سیفون به داخل کاسه سرازیر می شود، انسان را به این فکر می اندازد که هرگز چیزی در این لوله ها باقی نمی ماند. اما متاسفانه برعکس است و در این موارد است که لوله توالت مسدود می شود .

برای بازکردن این انسداد روش های خاصی وجود دارد که در حیطه کاری لوله بازکنی زنجان می باشد.

ساختار لوله توالت فرنگی مشابه ساختار توالت های معمولی است. همچنین در این نوع توالت ها و لوله کشی آن انحنای معروف به گلو شتر وجود دارد.

همان دلایل فوق در این مورد صدق می کند. البته با تجربه همکاران ما در لوله بازکنی زنجان تخلیه چاه در توالت فرنگی به دلیل انباشتگی دستمال توالت و نوار بهداشتی تقریباً متداول است . که این امر مستلزم زمان برای فرهنگ سازی و سطح آگاهی مردم برای استفاده از این نوع توالت فرنگی است. تا آنجا که استفاده از آنها را افزایش دهید.

افزایش آمار استفاده توالت فرنگی

اخیراً استفاده از توالت در میان سالمندان بسیار رایج است.
برای کمردرد و پا درد استفاده می شود. اما اخیراً جوانان و تمام سنین از این سبک توالت فرنگی استفاده می کنند.
به همین دلیل تبدیل توالت فرنگی معمولی به توالت فرنگی نیز بسیار متداول است که برای این امر می توانید از کارشناسان ما در لوله بازکنی زنجان کمک بگیرید.

تعویض کاسه توالت

ابزار های مورد نیاز برای نصب و تعویض کاسه توالت

 • ۱-:بیل کلنگبرای کنده کاری و خاک برداری
 • ۲-هیلتی یا دژ بر کوچک برای کندن بتن های زیر کاسه توالت
 • ۳-سنگ فرز و کاشی بر برای بریدن لوله های قدیمی و سرامیک های دور کاسه توالت
 • ۴-پیک و کپسول برای ایزوگام کردن و یا قیر گونی کردن توالت و حمام
 • ۵-مصالح مورد نیاز از جمله سیمان و ماسه سرامیگ و سنگ توالت و….
 • ۶-وسایل ریز مانند تراز شمشهماله _…
 • تعویض کاسه توالت بدون تخریب ادامه متن در صفحه نصب و تعویض کاسه توالت
امتیاز ۵ از ۵ – ۱ رای
spinner در حال ثبت رای

2 دیدگاه دربارهٔ «گرفتگی توالت 10 روش فوری رفع گرفتگی توالت فرنگی»

 1. با سلام خسته نباشید خونه ی ما هر ۶ ماه یکبار مشکل گرفتگی توالت داره میخواستم ببینم آیا دستگاهی دارید که داخل لوله رو نشون بده ببینیم چیه مشکلش؟

  1. لوله بازکنی نوین

   بعله دوربین شلنگی مخصوص این کار تو شرکت موجوده. که در صورت تمایل مشتری ، سرویس کارامون همراه خودشون میارند. شما با شماره پایین سایت که مستقیما به سرویسکار وصل میشه تماس بگیرید و تا راهنماییتون کنند. البته ممکنه گرفتگی توالت علت های زیادی داشته باشه ولی بهتره بیان و از نزدیک مشکل لوله توالت رو بررسی کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لوله بازکنی تمام نقاط تهران با بروز ترین ابزار ها تمیز و بهداشتی با سرویسکاران مجرب و با اخلاق 09101702050
+
Call Now Buttonتماس شبانه روزی (کلیک کنید)