توالت فرنگی یا توالت سنتی

تعویض توالت ایرانی 09101702050
امتیاز ۰ از ۵ – ۰ رای
spinner در حال ثبت رای

لوله بازکنی و تخلیه چاه سعادت آباد در راستای افزایش اطلاعات شما این نوشتار را ارائه می دهد.

تبدیل توالت فرنگی به ایرانی در آپارتمان,تبدیل توالت فرنگی به توالت ایرانی,توالت فرنگی بهتر است یا توالت ایرانی؟,کاسه توالت طبی چیست؟,مزایای توالت ایرانی

هر کس بنا به دلایلی از یکی از دو نوع توالت فرنگی یا سنتی استفاده می کند. اما در میان مردم ما هنوز توالت سنتی جایگاه خود را حفظ کرده است. استفاده از بعضی چیزها به فرهنگ مردم آن کشور بستگی دارد. با توجه به اسلامی بود کشور ما، مردم معتقد بودند، نمی توانند با این توالت ها نظافت را به نحو احسنت انجام دهند. اما زمانی که افراد مسنی که دچار پادرد و کمردرد شدند و به تجویز پزشک از توالت فرنگی استفاده کردند کم کم این موضوع نیز میان مردم پذیرفته شد. حالا بعد از گذشت چند سال مهندسان طراحی ساختمان تقریباً در تمام خانه ها، هم توالت فرنگی و هم توالت سنتی را در نظر می گیرند.

در خانه های قدیمی هم که فقط توالت سنتی داریم می توان این توالت ها را با توالت فرنگی جایگزین کرد. شرکت لوله بازکنی شهرک نفت بر ای این منظور افراد خبره و کارکشته ای را دارد که می توانید برای تغییرات از آن ها کمک بگیرید.

روش های مختلف تبدیل توالت سنتی به فرنگی

در خانه های قدیمی که اصولاً مادربزرگ و پدربزرگ ها زندگی می کنند نیاز به توالت فرنگی بیشتر احساس می شود. به همین دلیل باید به این فکر باشیم که توالت های قدیمی را چگونه به توالت فرنگی تبدیل کنیم. برای این کار چند روش وجود دارد. یک روش بدون تخریب و روش دیگر با تخریب. این تغییرات را به لوله بازکنی شهرک نفت بسپارید و یک نتیجه عالی تحویل بگیرید.

تبدیل توالت فرنگی به توالت سنتی بدون تخریب

در این روش نیازی به لوله کشی و کندن و تعمیرات نداریم. هزینه های روش بدون تخریب کم است و زمان زیادی برای انجام این تغییرات نیاز نیست. اولویت اول در این روش، خرید یک توالت فرنگی پلاستیکی است که هزینه ی چندانی هم ندارد و به راحتی می توان آن را جابه جا کرد. می توان آن را در گوشه ای از توالت قرار دارد و هنگام استفاده آن را روی کاسه توالت گذاشت به طوری که لوله آن با لوله ی توالت سنتی مماس باشد. اما در این مورد حتماً باید کسی این توالت را جابه جا کند وگرنه فردی که توان نشستن در توالت سنتی را ندارد چطور می تواند روزی چندین مرتبه این توالت را (هر چند سبک باشد) جابه جا کند.

این مورد در شرایطی مقدور است که محیط توالت بزرگ باشد و جا برای قرار دادن این توالت  پلاستیکی را داشته باشیم.

مورد دوم استفاده از توالت فرنگی تاشو است. این ها در مواردی استفاده می شود که جای توالت کوچک است و همچنین کسی برای جابه جایی مدام توالت پلاستیکی نیست. این توالت را به دیوار نصب می کنند و بعد از استفاده می توان تا کرد که دست و پاگیر و مزاحم نباشد. سالمند خودش می تواند این کار را انجام دهد. توالت تاشو تحمل وزن تا ۱۵۰ کیلوگرم را هم دارد. ولی به نظر من این ها چندان قابل اطمینان نیستند، چون نگرانی خطر سقوط وجود دارد.

تبدیل توالت ایرانی به توالت فرنگی با روش تخریب در لوله بازکنی شهرک نفت

این روش برای زمانی خوب است که تمام اعضای خانه از توالت فرنگی استفاده می کنند و استفاده از آن دائمی است. تمیز بودن، مستحکم بودن، از مزایای این توالت است. تعویض همراه تخریب بسیار زمان بر است و همچنین برای این کار باید پول بیشتری کنار بگذارید چون علاوه بر هزینه توالت فرنگی باید هزینه های لوله کشی و سرامیک را نیز تقبل کنید. به گفته کارشناس لوله بازکنی شهرک نفت این روش نیز به دو شکل انجام می شود.

برای آموزش روش های بازکردن لوله ی توالت فرنگی این مقاله را مطالعه بفرمایید.

روش اول نصب توالت فرنگی بر روی کاسه توالت سنتی

در این تغییرات، باید سطح توالت پوشانده شود. عده ای با سنگ صفحه ای، عده ای با یک سطح پلاستیکی و از این قبیل چیزها کاسه را می پوشانند. ولی در این روش باید لوله توالت باز باشد چون قرار است توالت فرنگی را به لوله ی توالت متصل کنیم. روش بهتر در این خصوص این است که با استفاده از مصالح روی کاسه را بپوشانیم و فقط لوله آن باز باشد.

نکته مهم در این باره این است که در تخریب ها شترگلوی توالت سنتی را بردارید. چون خود توالت فرنگی این قسمت را دارد و نیاز به لوله کشی خارجی آن نیست.

این روش چند ایراد جزیی دارد. اول، قابل برگشت نیست. دوم اینکه، ممکن است در زیر کاوری که استفاده می کنیم عوامل میکروبی و قارچی تجمع یابد و ما بی خبر از همه جا از این توالت استفاده می کنیم که نتایج خوبی نخواهد داشت.

روش دوم نصب توالت فرنگی با برداشتن کاسه توالت سنتی

برای برداشتن کاسه توالت، شما یقیناً به یک فرد کاربلد و فنی کار نیاز دارید که می توانید با هماهنگی با لوله کشی و چاه بازکنی شهرک نفت شهرک نفت این فرد را کنار خود داشته باشید. برای این کار کف توالت را می شکافند و کاسه را خارج می کنند. اما توجه کنید که هیچ کدام از لوله ها نباید آسیب ببیند چون دوباره باید از همین لوله ها استفاده کنیم. مگر اینکه خانه بسیار قدیمی باشد و لوله ها پوسیدگی داشته باشند و مجبور به تعویض آن ها شویم. که این کار خود یک پروسه ی طولانی است.

در این کار بعد از برداشتن کاسه باید کندن را تا ۲۰ سانتی متر زیر لوله کشی ها ادامه دهیم تا به لوله کشی اصلی برسیم. چون قرار است لوله های مربوط به توالت فرنگی از زیر این لوله ها رد شود. توجه کنید که حتماً دهانه لوله فاضلاب را به صورت موقت پوشش دهید تا با ریختن مصالح درون آن دچار مشکل گرفتگی لوله نشویم. بعد از انجام اتصالات باید چاله ی ایجاد شده را با مصالح به طور کامل بپوشانیم. تنها چیزی که نیاز داریم لوله مرتبط به چاه فاضلاب است که این بار مستقیم است (همانطور که گفته شد شتر گلو در خود توالت فرنگی موجود است)

توالت فرنگی سیار را از کجا تهیه کنیم؟

برای تهیه توالت فرنگی سیار می توانید به فروشگاه های لوازم پزشکی مراجعه کنید در صورتی که مایل به خرید اینترنتی هستید می توانید آن را از سایت های فروشگاهی اینترنتی مثل دیجی کالا تهیه کنید.

به نظر شما کسی این روزها توالت فرنگی را به توالت ایرانی تبدیل می کند؟ آیا کسی هست که به فکر داشتن توالت ایرانی باشد؟ چگونه می توان در آپارتمان ها توالت فرنگی را به توالت ایرانی یا سنتی تبدیل کرد؟ توالت ایرانی بهتر است یا توالت فرنگی؟

برخلاف تصور غالب مردم که فکر می کنند کسی دیگر از توالت های ایرانی استفاده نمی کند و توالت های ایرانی و سنتی را بی کلاسی می دانند! باید به عرض این دوستان برسانم که کاملاً در اشتباه هستند. شاید در برهه ای از زمان این قضیه صادق بود ولی الان نه. چرا که این روزها متاسفانه به قدری بیماری های گوناگون و عجیب و غریب زیاد شده که مردم به دنبال راهکارهایی هستند که تا حد ممکن خود را مصون نگه دارند. شاید فکر کنید بیماری چه ربطی به توالت دارد؟!

ربط این قضیه وقتی معلوم می شود که بدانید قسمتی از بیماری های ناشی از روده، مانند سرطان روده و یبوست به استفاده از انواع توالت مربوط می شود. به همین دلیل ما در لوله بازکنی سعادت آباد تصمیم گرفتیم مقاله ای در این زمینه بنویسم تا شاید بتوانیم در زمینه ی آگاه سازی اقدامی کرده باشیم. می توانید مقاله ما درباره تبدیل توالت ایرانی به توالت فرنگی را با زدن این لینک مطالعه کنید.

توالت فرنگی بهتر است یا توالت ایرانی (سنتی)

نظرات مختلفی در این زمینه وجود دارد. هر کسی بسته به راحتی خود یکی از این دو را بهتر می داند. کدام از این دو را بهتر می داند. ولی گذشته از سلیقه و راحتی، مطالب علمی در این زمینه وجود دارد که به بررسی آن ها می پردازیم.

مطالعات اخیراً دانشمندان نشان داده است که توالت ایرانی بهتر از توالت فرنگی است. این جمله اشتباه تایپی نیست و این نتیجه ی تحقیقات بر روی تعداد بسیار زیادی از مردم که از این دو نوع توالت استفاده می کردند است. نتایج تحقیقات نشان داد که افرادی که از توالت ایرانی استفاده می کنند، کمتر دچار یبوست و همچنین بیماری های عفونی مجاری ادارای می شوند. چرا؟

عیب توالت فرنگی در نوع نشستن

به این دلیل که نوع نشستن روی توالت های فرنگی به صورت زاویه ۹۰ درجه است. این کار باعث می شود، موقع دفع مدفوع روده ها در شرایط نامساعدی قرار گیرند و برای دفع کامل به روده ها فشار بیشتری می آید. اما در توالت ایرانی زاویه نشستن کمتر است و حدود ۴۵ درجه می باشد و این باعث میشود روده ها در شرایط بهتری باشند و دفع کامل و بهتر انجام گیرد. شاید شنیده باشید به افرادی که دارای یبوست شدید می باشند، پیشنهاد می شود حتماً از توالت ایرانی استفاده کنند و این تاییدی است برصحت نوشتار ما.

لوله بازکنی سعادت آباد

عیب توالت فرنگی در بیمارهای عفونی

مورد دیگری که از لحاظ پزشکی و سلامت به توالت ایرانی برتری داده است، سطح تماس است. چون در توالت فرنگی بین بدن و محل نشیمن توالت فرنگی تماس وجود دارد در صورتی که اصول بهداشتی به نحو احسنت رعایت نشود، انواع بیماری ها که نمونه آن ها عفونت های مجاری ادرای و انواع زگیل ها است را به همراه خواهد داشت. اما این مشکل در توالت های ایرانی وجود ندارد و این مسئله نیز نظر پزشکان را به سمت توالت سنتی ایرانی جلب کرده است.

تبدیل توالت فرنگی به ایرانی

اگر با مطالعه مطالب بالا نسبت به تصمیم خود در زمینه ی تبدیل توالت فرنگی به ایرانی، قاطع تر شده اید بنابراین برویم سراغ عوض کردن توالت فرنگی. برای این کار بهتر است از متخصصان ما در لوله بازکنی سعادت آباد کمک بگیرید البته اگر در این منطقه نیستید می توانید با شعبه ی مرکزی ما، لوله بازکنی نوین تماس بگیرید تا شما را به منطقه مورد نظرتان در تهران متصل کنند. اگر هم می خواهید خودتان این کار را انجام بدهید، پی تمام خرابکاری ها را به تن خود بمالید.

در مرحله اول باید اتصالات توالت فرنگی را جدا کرده و توالت را برداریم بعد از آن می توانیم زمین را به اندازه ی کاسه توالت ایرانی بکنیم و بعد سیفون (لوله اصلی فاضلاب) را آماده می کنیم و در نهایت کاسه را گذاشته و به سیفون متصل می کنیم و برای آب بندی و محکم شدن کاسه توالت در جای خود از مصالحی مانند سیمان و دوغاب استفاده می کنیم.

تبدیل توالت فرنگی به توالت ایرانی در خانه های ویلایی

اگر خانه ی شما ویلایی است و توالت در حیاط است که اصلاً جای نگرانی نیست و این کار ساده خواهد بود. در این موارد به راحتی اتصالات توالت فرنگی را از زمین جدا می کنیم و توالت را برمیداریم. اما برای جایگزین کردن توالت ایرانی باید زمین را بکنید. کاسه ی توالت را اندازه بگیرید و به اندازه آن زمین را بکنید. در این کار بسیار دقیق باشید چون اگر کاسه ی توالت در عمق بیفتد ظاهر بسیار زشتی خواهد داشت و حتی اگر بالاتر هم قرار گیرد چندان جالب نخواهد بود. نکته ی مهم در این زمینه، استفاده از ایزوگام است که برای این تبدیل نیازی به آن نیست.

تبدیل توالت فرنگی به توالت ایرانی در آپارتمان ها

مشکل مهم این تغییرات زمانی نمود پیدا می کند که شما در آپارتمان زندگی کنید و با کندن کف توالت وارد منزل همسایه طبقه ی پایین شوید و فاجعه بیافرینید. اما نگران نباشید برای رفع این مشکل هم لوله بازکنی سعادت آباد یک راه حل ساده پیشنهاد می دهد. در این مواقع به جای کندن زمین، سطح مورد نظر را با استفاده از مصالح بالاتر ببرید. به ارتفاعی که برای توالت نیاز دارید در کف دستشویی یک پله بسازید بعد می توانید این پله را کنده و کاسه ی توالت را درون آن جا دهید.

همچنین می توانید در این موارد از کاسه توالت هایی استفاده کنید که ارتفاع یا عمق کمتری دارد و نیاز به کندن کمتری است.

انواع کاسه توالت های ایرانی

در کنار مزایایی که برای توالت ایرانی گفته شد، باید به عیب این توالت نیز توجه کنیم. عیب مهم این نوع توالت برای سالمندان و افرادی که دارای زانو درد و کمر درد هستند نمود بیشتری پیدا خواهد کرد. عیب دیگری که به این نوع توالت ها وارد است این است که، به زانو، مچ پا و کمر به شدت فشار وارد می کند و در طولانی مدت زانوها را دچار مشکل خواهد کرد.

این عیب اساسی توسط سازندگان این نوع توالت ها رفع گردیده و توالت های ایرانی طبی و نیمه طبی وارد بازار شده است. تصویر زیر یک نمونه از این توالت ها می باشد.

لوله بازکنی سعادت آباد

جای پای کنار کاسه توالت را می بینید؟ این زاویه ی کوچکی که به این قسمت داده شده است، تمام فشارهای روی کمر و زانو را حذف می کند و این توالت را به حالت ایده آل در می آورد و طرفداران این نوع توالت ها را به شدت افزایش داده است.

رفع عیب توالت فرنگی با استفاده از متد توالت ایرانی

جالب توجه است که برای اینکه عیب زاویه دار بودن توالت فرنگی را از بین ببرند، از متد توالت ایرانی استفاده کردهاند. برای این کار یک جا پایی جلوی توالت فرنگی قرار می دهند که بتوانند سطح زانوها را بالاتر از نشیمنگاه نگه دارند تا فشار کمتری به روده ها وارد شود.

سوالات متداول

۱٫توالت فرنگی بهتر است یا توالت ایرانی؟

به طور علمی ثابت شده است که توالت سنتی یا ایرانی بهتر از توالت فرنگی است.

۲٫چرا توالت ایرانی بهتر از توالت فرنگی است؟

چون فشار کمتری روی روده ها می آورد و همچنین روده ها به صورت کامل تخلیه می شوند.

۳٫ایرادهای توالت فرنگی چیست؟

بزرگترین ایراد توالت فرنگی احتمال ایجاد عفونت در به علت زیاد بودن سطح تماس نشیمنگاه با سطح توالت است.

۴٫ ایراد توالت ایرانی چیست؟

از لحاظ ارگونومی توالت ایرانی روی زانوها فشار می آورد که اینمشکل نیز با طراحی های جدید کاسه توالت برطرف شده است.

لوله بازکنی سعادت آباد از شعبات لوله بازکنی و تخلیه ی چاه نوین می باشد که جمعه ها هم تعطیل نیست. برای تماس با لوله بازکنی سعادت آباد با شماره تلفن ۰۹۱۰۱۷۰۲۰۵۰ تماس حاصل فرمایید. همکاران ما شما را به شعبات منطقه ی مورد نظر متصل خواهند کرد و در کمترین زمان از خدمات لوله بازکنی هر منطقه بهره خواهید برد.

    پاسخ دهید

    ایمیل شما منتشر نخواهد شد، لطفا فیلد های ستاره دار را حتما پر کنید...*

    این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

    Call Now Button