باز کردن لوله یخ زده یکی از مشکلات دیگر در زمستان برای مناطق سرد سیر است که باید هر چه سریع تر آن را رفع کنیم. لوله بازکنی نوین با هدف کمک به مردم عزیزمان و با مقالات مختلف آموزشی در خدمت همشریان عزیز می باشد.

برای تماس بابت باز کردن لوله یخ زده به صورت تضمینی را کلیک کنید. لوله بازکنی پونک از سایت نوین لوله.

باز کردن لوله یخ زده

با نزدیک شدن زمستان نگرانی از بابت یخ زدن لوله های آب شروع می شود. هر کسی ترفندی برای ممانعت از یخ زدن لوله ها دارد وهر کسی هم از روشی برای باز کردن این لوله های یخ زده استفاده می کند.

این نگرانی از قدیم بود و امروز نیست همچنان باقی است. البته زمستان هم دیگر زمستان های قدیم نیست که برف زیادی ببارد و سرمای جانسوزی حاکم شود. ولی چون دمای انجماد آب زیر صفر درجه است، برای آب دیگر فرقی نمی کند که دما زیر 40 درجه باشد یا زیر 5 درجه؛ چون در هر صورت آب یخ خواهد زد و مسیرتان به خواهد افتاد.

درخواست نیروی لوله بازکنی تهران برای لوله های یخ زده از این صفحه استفاده کنید.

اما مسئله یخ زدگی خود آب نیست بلکه یخ زدگی آن درون لوله ها است که هر چه دما پایین تر باشد این مشکل شدیدتر خواهد بود و در پی آن ترکیدگی لوله و نشتی آب و هزاران مشکل دیگر ایجاد خواهد شد. به همین دلیل ما تصمیم داریم در این مقاله راهکارهای پیش گیری از یخ زدگی لوله ها و همچنین رفع این مشکل را مطرح کنیم.

روش های جلوگیری از یخ زدن آب در لوله ها

برای اینکه مانع از یخ زدن آب در لوله ها شوید، به موارد زیر توجه کنید. قبل از هر چیز باید به تجارب سال های گذشته ی خود و به مواردی که به سختی یخ زددگی لوله را باز می کردید و یا پول های زیادی به لوله بازکنی ها می دادید رجوع کنید و با این شرایط، حتماً قبل از شروع سرما به فکر لوله ها باشید. درآوردن طلا از چاه حمام و توالت از دیگر خدمات ما در تهران است. در صورتی که طلا یا انگشتر شما به درون چاه خمام و توالت بیفتد تنها راه برای درآوردن طلا از چاه حمام و توالت ارتباز با کارشناسان ما می باشد.

استفاده از عایق های فوم و الاستومری

می توان لوله هایی را که در حیاط یا در انباری و زیرزمین و یا هر جایی که دمای آن پایین تر از حد نرمال است، وجود دارند را با استفاده از پشم شیشه پوشش داد تا در سرمای زمستان مقداری از سوز سرما توسط این پوشش ها گرفته شود. پشم شیشه در دو نوع حرارتی و برودتی موجود است. نکته مهم در مورد استفاده از پشم شیشه این است که اگر از این عایق به درستی استفاده نشود، تمام سرما را به سمت لوله هدایت خواهد کرد و لوله به سرعت یخ زده و ترک می خورد.

روش درست این است که موقع عایق کاری باید توجه کنید که هیچ جایی از لوله باز نباشد و هیچ منفذی وجود نداشته باشد. به این منظور و برای ثابت ماندن پشم شیشه روی لوله بهتر است از سیم های نازکی استفاده کنید که به راحتی پیچیده می شوند.

باز گذاشتن حجم کمی از آب

از روش های فوق را به دلایلی مانند تنبلی یا عدم آگاهی استفاده نکردید و الان در چله زمستان درگیر این موضوع شده اید، می توانید شب ها کمی شیر آب را باز بگذارید. گرچه این روش از لحاظ اقتصادی و اخلاقی چندان مطلوب نیست.

برای استعلام قیمت لوله بازکنی اینجا را کلیک کنید.

با توج به این که در طول روز از آب استفاده می شود و در کل روز آب در لوله ها جریان دارد، غالباً لوله ها در روز یخ نمی زنند. اما چون شب استفاده از آب خیلی کم است، بنابراین آبی که در لوله ها ماده یخ می زند و با توجه به این مطلب که وقتی آب منجمد شود حجم آن زیاد می شود، همین علتی می شود که لوله ها از داخل ترک بخورند و در مواقع شدید لوله ها بترکند.

اما برای اینکه مجبور به تقبل هزینه های آب و همچنین اصراف آب نباشیم و همچنین برای دوستانی که کمی تنبل هستند و یا حتی غفلت کرده اند، دو روش بسیار عالی داریم که می توانید از این روش ها استفاده کنید. برای آشنایی با این موارد با ما در ادامه ی مطلب همراه باشید.

دستگاه Ready Temp چیست؟

این هم یک روش جدید که لوله بازکنی کرج به همراهان خود ارائه می دهد. Ready Temp دستگاهی است که می تواند دمای آب را اندازه بگیرد. این دستگاه را می توان به انتهای لوله های آب متصل کرد دما آب داخل لوله ها را چککرد. اما قسمت جالب این دستگاه این است که می توان با تنظیم دما، دمای آب داخل لوله ها را متعادل نگه داشت.

استفاده از ترموستات برای جلوگیری از یخ زدگی لوله ها

ترموستات وسیله ای است که برای اتوماتیکی شدن وسایل گرمایشی استفاده می کنند. در مورد لوله ها هم می توان از ترموستات استفاده کرد. به این ترتیب که ترموستات را روی لوله ها می بندند و دمای آن را روی حدود 10 الی 13 تنظیم می کنند. ترموستات دمای محیط را در همین بازه نگه می دارد و اجازه نمی دهد لوله ها یخ بزند.

حالا با فرض اینکه روش های فوق را یا انجام ندادید یا در دسترس تان نبود و یا به هر دلیل دیگری، لوله ها یخ زد خب باید چه کنیم؟ در این مرحله نیز لوله بازکنی تجریش همراهان خود را تنها نمی گذارد و روش هایی برای این مرحله نیز ارائه خواهد داد.

بهترین روش های باز کردن لوله های یخ زده

برای باز کردن لوله یخ زده، می توان به هر یک از روش های زیر اقدام کرد ولی قبل از شروع کار می توانید با لوله بازکنی نوین شعبه ی تجریش تماس بگیرید و صفر تا صد کار را به ما بسپارید.

خدمات شرکت لوله بازکنی نوین

✅ باز کردن لوله یخ زده با دستگاه رفع گرفتگی لوله یخ زده با پالس الکتریکی
چگونه لوله یخ زده را باز کنیم؟ دستگاه های بروز و پیشرفته
✅ گرم کردن لوله های یخ زده با دستگاه تضمینی و شبانه روزی
انجام کار با فاکتور معتبر در سراسر تهران پمپ تراکم برای لوله های چدنی

استفاده از سشوار

برای اینکه یخ لوله ها آب شود باید دمای لوله ها را بالا ببریم. برای این کار می توان از وسایل متفاوتی استفاده کرد اما یکی از بهترین ابزارها سشوار است. چون گرمای آن ملایم و غیر مستقیم است. گرچه این کار کمی زمان بر خواهد بود اما روش درستی است. البته این روش در مواقعی مفید است که لوله یخ زده قابل رویت باشد و در مواقعی که لوله داخل دیوار باشد هیچ کارایی ندارد.

در مواردی که لوله ها در صنعت یخ زده باشد استفاده از سشوار معمولی هیچ کمکی نخواهد کرد و در این مورد از مشعل ها استفاده می کنند.

استفاده از حوله و آب گرم

این روش هم برای لوله های یخ زده ی بیرونی خوب است. حوله را در آب گرم رو به جوش قرار دهید و چند لحظه صبر کنید. بعد آن را روی لوله یخ زده بگذارید و به عبارتی کمپرس آب گرم کنید.

گرمای حوله به لوله نفوذ می کند و به آرامی یخ داخل آن را آب می کند. این روش نیز در شرایط سخت جوابگو نیست ولی در یخ زدگی های جزئی خوب است.

استفاده از هیتر برقی

برای یخ زدایی لوله های داخل دیوار دو راه وجود دارد. اول تخریب دیوار و دسترسی به لوله و دوم استفاده از سیستم گرمایشی.

اصولاً روش دوم طرفداران بیشتری دارد زیرا هیچکس نمی خواهد برای تعمیرات و کارهای کثیف در فصل زمستان هزینه اضافی بپردازد.

اما استفاده از بخاری برقی به این صورت است که دمای کل محیط را به دمای معمولی رسانده و حرارت را به داخل لوله ها نفوذ کرده و یخ را به آرامی ذوب می کند.

روش باز کردن لوله یخ زده

در این روش باید شیر آبی را که به لوله ی یخ زده منتهی می شود را هم کمی باز بگذاریم..

تا در حین اینکه دما به لوله ها نفوذ می کند آب جاری بین مولکول های یخ راهی برای خود پیدا کند.

در این مورد بسیار مراقب باشید که وسایلی که ممکن است در برخورد با هیتر برقی آتش بگیرند.

پاسخ به برخی از سوالات

باز کردن لوله یخ زده با چه دستگاه هایی انجام می شود؟

لوله های آهنی که در زمستان یخ می زند توسط دستگاه پالس الکتریکی و با جریان برق انجام می شود که در مدت زمان معینی یخ را آب می کند.

برای جلوگیری از یخ زدن لوله های آب چکار کنیم؟

هنگام لوله کشی در مناطق سرد، به دور لوله ها پشم شیشه بپیچید و برای جلوگیری از یخ زدن کمی آب را باز نگه دارید.

از راحت ترین روش ها برای باز کردن لوله ی یخ زده چیست؟

روشن کردن آتش در اطراف لوله ها یا مشعل گاز، می تواند در باز کردن راه آب تاثیر گذار باشد.

قیمت دستگاه پالس الکتریکی چقدر است؟

این دستگاه در مدل های متفاوتی عرضه می شود که بر اساس کاربرد هر کدام قیمت های متفاوتی دارند برای استعلام هزینه تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *