باز کردن لوله یخ زده در لوله بازکنی تجریش

لوله بازکنی تهران 09101702050
امتیاز ۵ از ۵ – ۱ رای
spinner در حال ثبت رای

لوله بازکنی نوین شعبه ی تجریش با هدف کمک به مردم عزیزمان و با مقالات مختلف آموزشی در خدمت همشریان عزیز می باشد.

با نزدیک شدن زمستان نگرانی از بابت یخ زدن لوله های آب شروع می شود. هر کسی ترفندی برای ممانعت از یخ زدن لوله ها دارد وهر کسی هم از روشی برای باز کردن این لوله های یخ زده استفاده می کند. این نگرانی از قدیم بود و امروز نیست همچنان باقی است. البته زمستان هم دیگر زمستان های قدیم نیست که برف زیادی ببارد و سرمای جانسوزی حاکم شود. ولی چون دمای انجماد آب زیر صفر درجه است، برای آب دیگر فرقی نمی کند که دما زیر ۴۰ درجه باشد یا زیر ۵ درجه؛ چون در هر صورت آب یخ خواهد زد و مسیرتان به لوله بازکنی تجریش خواهد افتاد.

اما مسئله یخ زدگی خود آب نیست بلکه یخ زدگی آن درون لوله ها است که هر چه دما پایین تر باشد این مشکل شدیدتر خواهد بود و در پی آن ترکیدگی لوله و نشتی آب و هزاران مشکل دیگر ایجاد خواهد شد. به همین دلیل ما تصمیم داریم در این مقاله راهکارهای پیش گیری از یخ زدگی لوله ها و همچنین رفع این مشکل را مطرح کنیم.

روش های جلوگیری از یخ زدن آب در لوله ها

برای اینکه مانع از یخ زدن آب در لوله ها شوید، به موارد زیر توجه کنید. قبل از هر چیز باید به تجارب سال های گذشته ی خود و به مواردی که به سختی یخ زددگی لوله را باز می کردید و یا پول های زیادی به لوله بازکنی ها می دادید رجوع کنید و با این شرایط، حتماً قبل از شروع سرما به فکر لوله ها باشید.

استفاده از عایق های فوم و الاستومری

می توان لوله هایی را که در حیاط یا در انباری و زیرزمین و یا هر جایی که دمای آن پایین تر از حد نرمال است، وجود دارند را با استفاده از پشم شیشه پوشش داد تا در سرمای زمستان مقداری از سوز سرما توسط این پوشش ها گرفته شود. پشم شیشه در دو نوع حرارتی و برودتی موجود است. نکته مهم در مورد استفاده از پشم شیشه این است که اگر از این عایق به درستی استفاده نشود، تمام سرما را به سمت لوله هدایت خواهد کرد و لوله به سرعت یخ زده و ترک می خورد.

روش درست این است که موقع عایق کاری باید توجه کنید که هیچ جایی از لوله باز نباشد و هیچ منفذی وجود نداشته باشد. به این منظور و برای ثابت ماندن پشم شیشه روی لوله بهتر است از سیم های نازکی استفاده کنید که به راحتی پیچیده می شوند.

باز گذاشتن حجم کمی از آب

از روش های فوق را به دلایلی مانند تنبلی یا عدم آگاهی استفاده نکردید و الان در چله زمستان درگیر این موضوع شده اید، می توانید شب ها کمی شیر آب را باز بگذارید. گرچه این روش از لحاظ اقتصادی و اخلاقی چندان مطلوب نیست. با توج به این که در طول روز از آب استفاده می شود و در کل روز آب در لوله ها جریان دارد، غالباً لوله ها در روز یخ نمی زنند. اما چون شب استفاده از آب خیلی کم است، بنابراین آبی که در لوله ها ماده یخ می زند و با توجه به این مطلب که وقتی آب منجمد شود حجم آن زیاد می شود، همین علتی می شود که لوله ها از داخل ترک بخورند و در مواقع شدید لوله ها بترکند.

اما برای اینکه مجبور به تقبل هزینه های آب و همچنین اصراف آب نباشیم و همچنین برای دوستانی که کمی تنبل هستند و یا حتی غفلت کرده اند، دو روش بسیار عالی داریم که می توانید از این روش ها استفاده کنید. برای آشنایی با این موارد با ما در ادامه ی مطلب همراه باشید.

دستگاه Ready Temp چیست؟

این هم یک روش جدید که لوله بازکنی تجریش به همراهان خود ارائه می دهد. Ready Temp دستگاهی است که می تواند دمای آب را اندازه بگیرد. این دستگاه را می توان به انتهای لوله های آب متصل کرد دما آب داخل لوله ها را چککرد. اما قسمت جالب این دستگاه این است که می توان با تنظیم دما، دمای آب داخل لوله ها را متعادل نگه داشت.

لوله بازکنی تجریش

استفاده از ترموستات برای جلوگیری از یخ زدگی لوله ها

ترموستات وسیله ای است که برای اتوماتیکی شدن وسایل گرمایشی استفاده می کنند. در مورد لوله ها هم می توان از ترموستات استفاده کرد. به این ترتیب که ترموستات را روی لوله ها می بندند و دمای آن را روی حدود ۱۰ الی ۱۳ تنظیم می کنند. ترموستات دمای محیط را در همین بازه نگه می دارد و اجازه نمی دهد لوله ها یخ بزند.

حالا با فرض اینکه روش های فوق را یا انجام ندادید یا در دسترس تان نبود و یا به هر دلیل دیگری، لوله ها یخ زد خب باید چه کنیم؟ در این مرحله نیز لوله بازکنی تجریش همراهان خود را تنها نمی گذارد و روش هایی برای این مرحله نیز ارائه خواهد داد.

بهترین روش های باز کردن لوله های یخ زده

برای باز کردن لوله های یخ زده می توان به هر یک از روش های زیر اقدام کرد ولی قبل از شروع کار می توانید با لوله بازکنی نوین شعبه ی تجریش تماس بگیرید و صفر تا صد کار را به ما بسپارید.

استفاده از سشوار

برای اینکه یخ لوله ها آب شود باید دمای لوله ها را بالا ببریم. برای این کار می توان از وسایل متفاوتی استفاده کرد اما یکی از بهترین ابزارها سشوار است. چون گرمای آن ملایم و غیر مستقیم است. گرچه این کار کمی زمان بر خواهد بود اما روش درستی است. البته این روش در مواقعی مفید است که لوله یخ زده قابل رویت باشد و در مواقعی که لوله داخل دیوار باشد هیچ کارایی ندارد.

در مواردی که لوله ها در صنعت یخ زده باشد استفاده از سشوار معمولی هیچ کمکی نخواهد کرد و در این مورد از مشعل ها استفاده می کنند.

استفاده از حوله و آب گرم

این روش هم برای لوله های یخ زده ی بیرونی خوب است. حوله را در آب گرم رو به جوش قرار دهید و چند لحظه صبر کنید. بعد آن را روی لوله یخ زده بگذارید و به عبارتی کمپرس آب گرم کنید. گرمای حوله به لوله نفوذ می کند و به آرامی یخ داخل آن را آب می کند. این روش نیز در شرایط سخت جوابگو نیست ولی در یخ زدگی های جزئی خوب است.

استفاده از هیتر برقی

برای این که یخ لوله هایی که داخل دیوار هستند را باز کنیم دو روش وجود دارد. اولی تخریب دیوار و دست یابی به لوله و دومی استفاده از سیستم گرمایشی. اصولاً روش دوم طرفداران بیشتری دارد چون کسی مایل به هزینه های اضافه و تعمیرات و کثیف کاری در فصل زمستان نیست البته اگر مایا به این کار هستید می توانید روی لوله بازکنی تجریش حساب کنید که بدون کثیف کاری این کار را انجام دهد. چون ما در مورد تمییز کار کردن حتی در تخلیه ی چاه و باز کردن لوله های توالت فرنگی نیز تجربه ی زیادی داریم.

اما استفاده از هیتر برقی برای این است که دمای کل محیط را به دمای معمولی برسانیم و اجازه دهیم گرما به داخل لوله ها نفوذ کند و یخ به آرامی آب شود. در این روش باید شیر آبی را که به لوله ی یخ زده منتهی می شود را هم کمی باز بگذاریم تا در حین اینکه دما به لوله ها نفوذ می کند آب جاری بین مولکول های یخ راهی برای خود پیدا کند و به باز شدن لوله کمک کند.

در این مورد بسیار مراقب باشید که وسایلی که ممکن است در برخورد با هیتر برقی آتش بگیرند، نزدیک آن نباشند که به ازای یک لوله باز کردن خانه را به آتش بکشید.

لوله بازکنی و تخلیه ی چاه تجریش از شعبات تخلیه ی چاه نوین می باشد که جمعه ها هم تعطیل نیست. برای تماس با ما با شماره تلفن ۰۹۱۰۱۷۰۲۰۵۰ تماس حاصل فرمایید. همکاران ما شما را به شعبات منطقه ی مورد نظر متصل خواهند کرد و در کمترین زمان از خدمات لوله بازکنی و تخلیه ی چاه هر منطقه بهره خواهید برد.

ما را در اینستاگرام  دنبال کنید.

    پاسخ دهید

    ایمیل شما منتشر نخواهد شد، لطفا فیلد های ستاره دار را حتما پر کنید...*

    این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

    Call Now Button