لوله بازکنی نوین

بهترین روش های بازکردن گرفتگی لوله

امتیاز ۴ از ۵ – ۱ رای
spinner در حال ثبت رای

این روزها که دیگه تعداد خونه هایی ویلایی کمتر شده است و در عوض همه توی خونه های آپارتمانی زندگی می کنند، مشکل گرفتگی لوله و رفعش بسیار مهم شده است. چون دیگه مثل سابق نیست که گرفتگی لوله رو با یه شنگ باز می کردن. حالا دیگه توی آپارتمان های چندین طبقه نمیشه از این موارد استفاده کرد. پس چطور باید گرفتگی لوله ها را حل کرد؟ خب اینجا چنتا مسئله داریم.

اولی اینکه پیش گیری بهتر از درمان است. ینی چی؟ یعنی این که به جای اینکه به فکر چه کنم باشیم بهتر به فکر این باشیم که چه طور جلوی گرفتگی لوله رو بگیریم. مسئله بعدی اینه که حتی اگه ندانسته لوله ای گرفته شد! بفهمیم چی اونو گرفته و اگر این مرحله رو هم ناموفق بودیم حداقل دیگه تشخیص بدیم از کجا لوله گرفته شده؟ ما اینجا یه سری راهنمایی ها برای تشخیص حل گرفتگی لوله رو به شما می گیم که این روش ها هم شامل روش های سنتی هستش هم صنعتی 😉

روش های رفع گرفتگی لوله سینک ظرفشویی

گرفتگی لوله علت های مختلفی می تونه داشته باشه که از اون موارد : گرفتگی لوله آشپزخانه یا سینک است که به خاطر تیکه های غذا، چربی، ضایعات میوه و از این چیزها می تونه باشه. که خب این تشخیصش راحته. وقتی که بعد از استفاده از سینک ظرفشویی آب توی سینک موند یعنی لوله ظرفشویی گرفته. که خوشبختانه راه حل های ساد ه ای هم دارد.

روش های سنتی رفع گرفتگی لوله در سینک ظرفشویی

اولیش اینه که آب گرم رو با فشار زیاد باز کنید تا چربی ها رو حل کنه و آشغال ها رو با خودش ببره.

اگه حل نشد چی ؟ خب نقشه دوم رو اجرا می کنیم یک تلمبه لوله بازکنی که تقریباً تو همه ی خونه ها هست رو امتحان می کنیم. اینطوری که بعد تخلیه شدن آب سینک تلمبه رو خروجی آب بگذارید و چند بار فشار بدید و بردارید. اگه گرفتگی لوله سطحی باشه با این روش باز میشه.

لوله بازکنی نوین

اما یه روش سنتی و قدیمی که دیگه باید جواب بده جوش شیرین و سرکه هستش. روش کار اینه که یه بسته جوش سیرین تهیه کنید و مقدار سرکه. یه دستمال یا حوله که زیاد به دردتون نمیخوره رو هم داشته باشید. جوش شیرین رو بدون اینکه چیزی بهش اضافه کنید بریزید توی لوله سینک بزارید چن لحظه بمونه بعد سرکه رو یدفعه ای بریزید روش دستمال رو بزارید روی دهانه خروجی سینک. چون قراره یه واکنش شیمیایی رخ بده و ممکنه مواد بپاشه بیرون. دستمال رو چن دقیقه ای اونجا نگه دارید و بعد بردارید. حالا دیگه باید لوله باز شده باشه. آب رو باز کنید تا موادی که ریختیم رو بشوره ببره.😉

روش های صنعتی رفع گرفتگی لوله در سینک ظرفشویی

یه روش دیگه هم هست ما زیاد پیشنهاد نمی کنیم اما بعضی دوس دارن هر طور شده کار رو خودشون انجام بدن. ما برای این دوستان هم مایع لوله بازکنی رو پیشنهاد میدیم که میتونن راحت از فروشگاه بخرن اما استفاده کردن از اون زیاد راحت نیست. بهتر بدونید که این جوهر نمکی یا مایع لوله بازکنی که میگن لوله رو باهاش باز کنید اسید هستش و فقط کمی رقیق شده. حالا اینکه چه بلایی سر لوله ها میاره بماند، ولی توجه کتید که ریه ها رو به شدت آسیب می زنه.

اما اگه این روش هم افاقه نکرد مرحله بعد باز کردن گلویی سینک ظرفشویی هستش. که این مرحله کمی کار و زحمت داره. برای آموزش باز کردن گلویی سینک ظرفشویی به مقاله ما با همین عنوان مراجعه کنید.

رفع گرفتگی توالت

این از اون موارد چندشناک و زجرآوره که هم ظاهر بدی داره هم کارش سخته. بوش هم که دیگه افتضاحه. ولی دلایلی که می تونه باعث گرفتگی بشه افتادن پر شدن فاضلاب، گرفتگی با مدفوع گرفتگی با اجسام بزرگ مثل گوشی موبایل، برس مو، قالب صابون و یا هر وسیله ی دیگه ای که تو سرویس بهداشتی ازش استفاده می کنیم.

روش اول استفاده از آب گرم هست. البته فقط گرم نه آب جوش. نری آب جوش رو بریزی تو کاسه ی توالت لوله ها ترک برداره بعد از ما شاکی بشیا. توجه کنید آب گرم. حالا اگه با این روش باز شد که خب خوش شانس بودید. ولی اگه باز نشد باید این آب گرمی رو که ریختید کمی هم مواد شوینده مثل پودر یا شامپو بریزید تو آب. این شوینده ها مسیر رو لیز می کنه تا مدفوع یا اجسام کوچک لیز بخورن و وارد فاضلاب بشن.

مورد بعدی همون روش سنتیه لوله بازکنی جوش شیرین و سرکه هستش که بالا گفتیم. روش کار هم همونه فقط اینجا دیگه دستمال استفاده نکنید.

برای این موارد هم می تونیم از تلمبه لوله باز کنی استفاده کنیم البته به شرط اینکه توی ظاهر چیزی جمع نشده باشه. روش کار همونیه که گفته شد.

رفع گرفتگی توالت فرنگی

اما اگه از توالت فرنگی استفاده می کنید باید روش های لوله بازکنی اون رو هم بدونید. روش های بالا که برای توالت ها ی معمولی گفتیم رو برای توالت فرنگی هم داشته باشید. اما یه روش جالب دیگه برای توالت فرنگی روش سلفون هستش. کل سطح محفظه ی توالت فرنگی رو با سلفون بپوشونید طوری که هوا نکشه. حالا فلش تانک یا سیفون رو بزنید. تا جایی که آب به سطح سلفون برسه. بعد خیلی آروم نایلونرو فشار بدید به سمت داخل محفظه. وقتی نایلون رو فشار می دی، عملاً آب روی لوله ها فشار میاره و اگه گرفتگی در قسمت لوله توالت باشه اونو رفع می کنه.

روش های رفع گرفتگی توالت فرنگی

در صورتی که گرفتگی با روش های لوله بازکنی بالا حل نشد یعنی دیگه کار کار ما نیست و باید زنگ بزنیم یه لوله بازکنی حرفه ای.

گرفتگی های لوله با اجسام بزرگ یا گرفتگی های شدید

گاهی ما اصلاً نمی دونیم گرفتگی از کجاست و چرا، فقط خونه یه بوی بدی می آید که باید اونو رفعش کنیم. خب تو این موارد توی بررسی های علل بوی بد بهتره به گرفتن لوله ها یا فاضلاب ها شک کنیم.

ولی اینجا دیگه کاری از دست ما بر نمی یاد چون ظاهر قضیه چیزی رو نشون نمیده. حالا دیگه باید از متخصص لوله بازکنی استفاده کنیم. لوله بازکنی های روش های مختلف و کاربردی برای رفع این نوع گرفتگی ها دارند. که به چند مورد از اون ها اشاره می کنیم.

لوله بازکنی با فنر

فنر یکی از ابزار لوله بازکنی هتش که خیلی پرکاربرده و برای باز کردن گرفتگی انشعابات خروجی ساختمان ازش استفاد می شه. دو جور فنر داریم که تفاوت اون ها توی طول اون هاست. استفاده از هر کدومش قیمتی جداگانه داره و حتی به تعداد دفعات استفاده از فنر قیمت ها فرق می کنه. البته خیلی توجه کنید که لوله بازکنی که باهاش تماس گرفتید حتماً حرفه ای باشه چون ممکنه موقع فنر زدن به انشعابات یا لوله ها آسیب بزنن.

لوله بازکنی با تراک هوا

اینم یه روش دیگست که از یه پمپ هوا استفاده می کنن. برای گرفتگی های ضعیف استفاده می شه ولی اصلاً صدمه نداره و آسیب نمی زنه. اینطوری که پمپ هوا رو تولید می کنه و با فشار زیادی به درون لوله ها پمپ میشه. اصولاً شیی که گیر کرده با این فشار هوا بیرون میاد و لوله باز می شه.

لوله بازکنی با استفاده از پمپ مکنده

این هم یه روش دیگه برای رفع گرفتگی لوله ست که اکثر اوقات برای در آوردن وسایل گرانبها و هم لوله بازکنی استفاده می شه و هم شی به شما برگردونده میشه.

گرفتگی فاضلاب یا پرشدن آن

این دیگه کار ما نیست و ما هم هیچ روشی رو بهتون پیشنهاد نمیدیم و فقط توصیه می کنیم که زنگ بزنید لوله بازکنی.

شرکت لوله بازکنی نوین با داشتن متخصصانی با تجربه و امین برای خدمت گزاری برای تمام همشهری های عزیز تهران در همه ی نقاط تهران بزرگ آماده ارائه خدمات است. ما در تمام مناطق شهر متخصصانی را آماده به خدمت داریم. شما می توانید با یک تماس کوتاه بعد از حدود ۲۰ دقیقه متخصصان ما رو در محل داشته باشید.

اگر در غیر معمولی ترین حالت لوله هایتان دچار انسداد شدند برای شما پیشنهاد جالبی داریم. استفاده از ابزار آلات لوله بازکنی مختص افرادی است که در این حوزه تبحر کافی را داشته باشند ولی برای افراد عادی ترفندهای جالبی توصیه می کنیم . که بدون پرداخت هزینه های اضافی خودتان دست به کار شوید. این روش فقط مختص گرفتگی چاه یا سیفون نمی باشد بلکه روزانه در منزل ما از هر قسمتی از منزل و لوله های فاضلاب این اتفاق برایشان می افتد. و شما می توانیدد از این روش برای بازکردن سینک ظرفشویی، حمام ، توالت ، بالکن ، پشت بام ، زهکشی های کف شور بهره مند شوید.

آموزش ساخت فنر دستی خانگی برای رفع گرفتگی

اول از همه ببینید علت گرفتگی چیست ؟ از مدفوع است یا جسم سخت معمولا وقتی گرفتگی در شتر گلو توالت یا سینک باشد و به اعماق زهکشی فراتر نرفته باشد، این روش گزینه ی خوبی است . به طور معمول هزینه ی دستگاه لوله بازکنی خیلی بالاست و توسط افراد معمولی مقدور نیست . در حالیه استفاده از آن دستگاه ها تجربه و مهارت خودش را دارد می توانیم از روش های خانگی کمک بگیریم.

رفع گرفتگی توالت با اسید قوی لوله بازکنی

هنگامی که توالت فرنگی شما به هر دلیلی مسدود می شود اولین فکری که به نظرتان خواهد رسید اسید ها و چنته های صاف لوله بازکنی خواهد بود. ما انواع روش های بازکردن لوله ی توالت فرنگی را در این صفحه برای شما توضیح داده ایم برای اطلاعات بیشتر صحه ی رفع گرفتگی توالت با اسید قوی لوله بازکنی را کلیک کنید.

مواد غیر شیمیایی برای لوله بازکنی بلوار فردوس چیست؟

  • موادی که از سرکه و جوش شیرین_تاید یا پودر لباس شویی_مایعات طرفشویی و برخی مواد دیگر که با ترکیب آن ها باعث رفع مسدود شدن لوله در بلوار فردوس خواهید شد.
  • شرکت ما ترکیبات اصلی این مواد را ساخته و در اختیار مشتریان قرار می دهند.کافیست با یک تماس بدون آسیب زدن به لوله کشی ساختمان مشکل گرفتگی خود را رفع کنید.برای ادامه ی مطلب صفحه ی لوله بازکنی بلوار فردوس را کلیک کنید

سیم لباس را بشکنید و صاف کنید

آویز لباس به علت منعطف بودنش قابلیت خم شدن دارد ، به ترتیب زیر عمل کنید :

۱-سیم را از قسمت از قسمت پیچ خورده بشکنید و صاف کنید .

۲-قسمت سر میله را تا چند سانتی با حوله یا پارچه ای بپوشانید.

۳- سپس به وسیله یک کش یا چسب پارچه را به میله محکم کنید.

این کارها به این خاطر است که :

۱- نوک تیز سیم به چینی کاسه توالت ایرانی و فرنگی و سیفون چاه آسیب نزند.

۲- پارچه اگر شل بسته شود از میله لباس جدا شده . خود نیز منجر گرفتگی را تشدید می کند.

هدایت انتهای سیم به سمت سیفون

بعد از انجام مراحل بالا، قسمت پارچه ای میله را داخل زهکشی ببرید، کمی که سیم را جلوتر بردید اگر دیدید دیگر جلوتر نمی رود ، این همان گرفتگی ست که راه تخلیه را سخت تر کرده است ، میله را آن قدر بچرخانید تا به محل انسداد گیر کند، به محض اتصال چندین مرتبه فشار و پیچ دهید . تا موفق شوید انسداد را خرد کنید.

تست کنید آیا گرفتگی برطرف شده است یا نهبعد از انجام مراحل بالا ، چنانچه توانسته باشید انسداد را برطرف کنید ، کاسه توالت را شستشو دهید. اگر آب به راحتی خارج شد ف، توانسته اید راه تخلیه را باز کنید ولی اگر آب به سختی پایین رفت و در جای خودش راکد ماند ، باید به فکر روش دیگری باشید.

تهیه فنر دستی برای رفع گرفتگی توالت

این وسیله یک نوع فنر آماده و ارزان قیمت در بازار است و قیمت آن از ۲۰ هزار تا ۱۵۰ هزار تومن است. درست است که به اندازه سرعت و قدرت دستگاه های برقی لوله بازکنی کارایی ندارند. ولی برای افراد عادی که به دستگاه برقی دسترسی ندارند، پیشنهاد می شود. فنر دستی لوله بازکنی در یک سمتش دارای دسته قطور و در سمت دیگر یک میله ی انعطاف پذیری است که به قلاب متصل است .

نحوه استفاده از فنر دستی برای رفع گرفتگی

میله منعطف را به سیفون چاه نزدیک کنید آن سر قلاب را تا جایی که جا دارد داخل سیفون ببرید ،. فنر دستی مشابه دستگاه لوله بازکنی برقی عمل می کند، با تفوت در اینکه به اندازه دستگاه لوله بازکنی کارایی ندارد. و قدرت و سرعمل شان کاملا متفاوت است.

روش دستگاه های برقی لوله بازکنی این است : در انواع مختلف لوله ها ، محل انسداد را با انواع سر فنر ها و فنرهای گونانون به دام بیاندازند. که روش مطمعنی است در حالیکه به سیفون آسیب نمی زند. و بدون کثیف کاری گرفتگی را گیر می اندازند.

فنر را در محل گرفتگی چرخانده و فشار دهید

با کمک دسته فنر ، تا جایی که انسداد را پیدا کنید، وقتی متوجه گرفتگی شدید ، قلاب را چندین بار چرخانده ومرتب فشار دهید تا به محل انسداد بچسبد ، چندین را فنر را در این محل همزمان با چرخاندن ، فشار دهید تا نوک فنر ، عامل گرفتگی را گیر انداخته و خرد کند. ناگفته نماند استفاده از این روش کمی برایتان سخت خواهد بود و باید زمان بیشتری به تخلیه مواد بپردازید. اگر به جوابی نرسیدید ما راه دیگری را پیشنهاد می کنیم.

توالت فرنگی را از جایش بردارید

با احتیاط کاسه فرنگی را از جایش جدا کنید ، مواظب باشید چینی کاسه آسیب نبیند ، فنر لوله بازکنی را به حالت معکوس از طرف دیگر کاسه به سمت سیفون هدایت کنید تا گرفتگی را گیر بیندازید. البته در این روش باید خیلی محتاط عمل کنید، برای اطمینان از یک فرد لوله بازکن کمک بخواهید ، زیرا یکی از خدمات سرویسکاران ما در لوله بازکنی ، نصب و تعویض توالت فرنگی است.

تماس شبانه روزی ۵۰ ۲۰ ۱۷۰ ۰۹۱۰

رفع گرفتگی توالت با تلمبه لوله بازکنی

جلوگیری از ورود آب به سیفون

با کمک دو دستتان درب سیفون را جدا کنید . به انتهای سیفون دقت کنید ، یک فلپ می بینید، درپوش فلپ را در جایش محکم کنید. و ذنحیره متصل به آن را جدا کنید . تا اطمینان حاصل کنید، اگر شخص دیگری سیفون را بکشد ، آب وارد کاسه نمی شود. در همان لحظه اب وردی از لوله را نیز قطع کند.

مطمعن شوید علت گرفتگی از اجسام سخت است یا مدفوع

همیشه گرفتگی توالت از مدفوع حتمی نیست ، در بعضی موارد ، نایلون ، نوار بهداشتی ، هنذ فری یا وسایل بازی کودکان و …. می تواند علت گرفتگی باشد.

اگر جسمی درون توالت افتاده است می توانید با شماره ۵۰ ۲۰ ۱۷۰ ۰۹۱۰ از سرویسکار لوله بازکنی نوین بصورت شبانه روزی و رایگان مشاوره بگیرید.

تلمبه لوله بازکنی با کیفیت تهیه کنید

لوله بازکن های سر توپی و تاشو در بازار وجود دارند ، مهم نیست از کدام نوع از آن ها استفاده می کنید. مهم نوع مرغوب آن است و زیرا در انواع کوچک و ارزان بازدهی مورد نظر را ندارند. ، قسمت پلاستیکی تلمبه را ، در آب داغ می گذاریم تا نرم شود. زیرا نرم بودن لاستیک باعث می شود به ورودی سیفون کاملا بچسبد.

لوله بازکن را به ورودی سیفون بچسبانید

موقعی که از این روش استفاده می کنید، کاسه را به اندازه یک لیتر از آب پر کنید. بهتر است تلمبه لوله بازکنی در آب غوطه ور باشد تا کارایی اش بهتری داشته باشد. چاه بازکن را به آرامی به سر چاه توالت فشار دهید طوری که هیچ درزی بین لوله بازکن و سیفون وجود نداشته باشد، زیرا در همان اولین فشار امکان دارد هوایی وارد سیفون شود. سپس با شدت بیشتر ، چاه بازکن را بکشید و دوبار چند بار این عمل را تکرار کنید به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه ، تا با نیروی کشش و مکش ، گرفتگی برطرف شود.

امتحان کنید که گرفتگی رفع شده یا نه

توالت را با آب شستشو دهید اگر گرفتگی برطرف شده باشد آب به راحتی تخلیه می شود در صورتی که آب همچنان راکد ماند گرفتگی برطرف نشده است ما برای شما روش های دیگری را پیشنهاد می کنیم

رفع گرفتگی با محلول خانگی لوله بازکن

کتری را پر از آب کنید و روی اجاق گاز بگذارید تا به نقطه جوش برسد و بعد از جوشیدن آب کمی زمان دهید تا از داغ بودن کاسته شود. در صورت خیلی داغ بودن ، ممکن است کاسه توالت بشکند ، یا سیفون چاه آسیب ببیند و بسوزد.

دو پیمانه سرکه سفید را با جوش شیرین مخلوط کنیسرکه خاصیت پاک کنندگی و جرم گیری غیر شیمیایی دارد ، که در ترکیب با جوش شیرین درون کاسه واکنش می دهد و با فشار گاز ایجاد شده گرفتگی را خرد می کند. پیشنهاد می شود برای نتیجه بهتر از نوع سرکه سفید استفاده کنید ، استفاده از صابون با آب داغ نیز انسداد را نرم کرده و راه تخلیه را باز می کند.

ریختم آب داغ روی مواد ترکیب شده

بعد از تهیه ی موارد بالا ، می توانید آب داغ را روی جوش شیرین و سرکه یا صابون بریزید. تا با کمک اب داغ نتیجه بهتری حاصل شود.

اجازه دهید محلول لوله بازکن اثر کند

برای نتیجه مطلوب به اندازه یک شب تا صبح زمان لازم است. تا واکنش این سه ماده با عامل انسداد اثر کند.

در مواقعی که گرفتگی حل نشد در هر کدامم از موارد گفته شده به مشکل برخوردید ، لوله بازکن های ماهر شرکت لوله بازکنی نوین از دستگاه پرقدرت پمپ تراکم هوا استفاده میکنن. همچنین دستگاه های واترجت در این شرکت ؛ سرعت و قدرت بالاتری دارد. و به راحتی بدون کثیف کاری ، گرفتگی توالت ، حمام ، بالکن ، سینک ظرف شویی ، روشور ، کف شور ، زهکشی فاضلاب اصلی را رفع می کنند.

تنها با یک تماس به سیستم پاسخگویی و مشاوره وصل می شوید. در چند دقیقه نیروهای لوله باز کن در محل شما حضور دارند.

رفع گرفتگی لوله توالت با فنر

کی از مشکلاتی که همه ی ما حداقل یکبار هم که شده با آن روبه رو شده ایم، رفع گرفتگی لوله توالت هست. که اصولاً هم بی وقت اتفاق می افتد. گاهی امکان تماس با یک لوله بازکنی حرفه ای یا حتی معمولی را نداریم و مجبور می شویم خودمان دست به کار شویم. از روش های ساده ای که در مقاله ی بهترین شیوه های باز کردن گرفتگی لوله نام بردیم شروع می کنیم. اما گاهی گرفتگی جدی تر از آن است که بشود با جوش شیرین و یا آب گرم و از این قبیل ترفندها حل شود. بنابراین برای این مواقع باید از قبل یک فنر لوله بازکنی در خانه داشته باشیم. چرا که اگر امکان تماس با لوله بازکنی را نداریم بنابراین حتماً امکان تهیه یک فنر لوله باز کنی را هم نخواهیم نداشت.

فنر زدن برای رفع گرفتگی لوله توالت

فنر زدن یکی از روش های مفید برای رفع گرفتگی لوله ی توالت یا لوله ها و سایر انشعاباتی است که چیزی لوله ها را مسدود کرده است. این کار غالباً توسط لوله بازکنی انجام می شود. اما اگر کمی دقت و حوصله داشته باشید خودتان هم می توانید این کار را انجام دهید. به یاد داشته باشید گاهی در تعمیرات ساختمان ممکن است سیمان یا مصالح دیگر درون لوله توالت بریزد و موجب گرفتگی آن شود، فنر این نوع گرفتگی ها را نیز باز می کند.

انواع فنرهای لوله باز کنی

فنرهای لوله باز کنی به دو دسته ی، دستی و موتوردار(دستگاه لوله بازکنی) تقسیم می شوند.

فنرهای دستی کمی پر زحمت تر از فنرهای موتور دار هستند و ممکن است هنگام کار با آن اگر مهارت نداشته باشید به خودتان صدمه بزنید. این فنر ها در دو طول، بلند و کوتاه موجود هستند.

فنرهای موتور دار: این فنرها به یک موتور یا به نوعی پمپ متصل هستند. خاموش و روشن کردن آن ها با یک شاستی و به راحتی انجام می شود و بهتر از همه نوع چرخش به سمت راست یا چپ و شدت چرخش آن است که همه ی آن ها با چند شاستی و به راحتی انجام می شود. جمع کردن این نوع فنرها نیز ساده تر از فنرهای دستی است.

روش کار با فنر لوله بازکنی دستی

در مرحله اول بهتر است یک جفت دستکش ظرفشویی یا دستکش کار تهیه کنید که هم فنر به دستتان آسیب نزند هم تا حدودی بهداشت را رعایت کرده باشید. فنر در قسمت نوک آن دارای یک قسمت فولادی و تیز است که در برخورد با مسیرهای بسته به علت محکم و تیز بودن مسیر را باز می کند.

همان سر تیز فنر را به داخل لوله توالت بیندازید و فنر لوله بازکنی را به آرامی و با چرخش تکان دهید تا مسیر را طی کند. توجه کنید که در قسمت های زانویی و خم دار ممکن است حرکت فنر کمی سخت شود اما با کمی حوصله فنر از این قسمت نیز عبور خواهد کرد.توجه کنید که در این قسمت ها فنر را محکم نچرخانید ممکن است لوله ها بشکنند یا سوراخ شوند. فنر را به حالت چرخشی و رو به جلو تکان دهید. وقتی به شی یا مدفوعی که مسیر را بسته می رسد حرکت آن متوقف می شود.

در این مرحله باید فنر را به صورت چرخشی و ضربه ای حرکت دهید تا با وارد کردن ضربات دورانی به قسمت گرفتگی آن قسمت باز شود. وقتی مسیر باز شود باز همفنر رو به جلو حرکت می کند و متوجه می شوید که توانسته اید لوله را باز کنید. حالا برای بیرون کشیدن فنر باید دقت دوچندانی داشته باشید تا باعث شکستگی یا ترک لوله در قسمت های دیگر نشوید. فنر را در خلاف جهتی که به داخل هدایت کرده بودید بچرخانید. این نکته مهم است که خلاف جهت بچرخانید تا فنر همانگونه که بازشده بود خودش جمع شود.

بررسی نتیجه تلاش برای رفع گرفتگی لوله توالت

بعد از خروج کامل فنر از لوله برای تست باز شدن لوله مقداری آب را کمی با شدت داخل لوله می ریزیم ومنتظر می مانیم تا نتیجه تلاشمان را ببینیم. اگر آب به راحتی تخلیه شد، یعنی ما موفق عمل کرده ایم و یک هزینه ی اضافه را حذف کرده ایم. اما اگر باز نشد حتماً گرفتگی لوله شدید است، یا یکبار دیگر تلاش کنید و یا دست از تلاش و اتلاف وقت بردارید و تلفن را برداشته با شرکت لوله باز کنی نوین تماس بگیرید. متخصصان ما در کوتاهترین زمان ممکن در محل خواهند بود و بدون کثیف کاری و در زمانی کوتاه لوله ها را باز خواهند کرد.

یک نکته مهم دیگر این است که اگر شما فرد وسواس یا حساسی هستید لطفاً به هیچ عنوان این کار را شروع نکنید. چون باید بدانید که در حال رفع گرفتگی لوله توالت هستید و قطعاً وقتی فنر را بیرون می کشید حتماً آلوده و کثیف خواهد بود. به همین دلیل پیشنهاد می شود که برای این نوع کارها از کسانی که تجربه و تخصص کافی دارند کمک بگیرید.

استفاده از دستگاه لوله بازکنی

استفاده از این دستگاه فقط بزای لوله بازکنی ها مقدور است. چون فنر به یک موتور متصل است که فنر را می چرخاند و به جلو هدایت می کند و اگر فرد غیر متخصص و بی تجربه ای این کار را انجام دهد حتماً در چند نقطه لوله ها را می شکند یا آسیب جدی می زند. چون این دستگاه با شدت بیشتری فنر را به داخل می فرستد و سریعتر هم جمع می کند. به همین دلیل است که پرسنل ما در زمان کوتاهتری این کار را انجام می دهند و باالطبع نتیجه نیز مثبت خواهد بود. البته باید یاد آور شویم که این دستگاه سری های متفاوتی دارد و بسته به میزان گرفتگی لوله و نوع آن کارشناس از ابزار ویژه آن استفاده خواهد کرد.

مزایای فنر لوله بازکنی موتور دار(دستگاه لوله باز کنی)

  • این دستگاه ها وزن کمی دارند
  • قابل حمل هستند.
  • زمان انجام کار را به شدت کاهش می دهند.
  • با برق شهری کار می کند.
  • برای گرفتگی ها شدید مناسب هستند.
  • بعد از اتمام کار فنر، در محفظه ی مخصوصی جمع و نگه داری می شود.

 

رفع گرفتگی توالت با اسید یکی از سریع ترین روش های باز کردن انسداد سیفون می باشد. این روش در هر دو نوع توالت ایرانی و فرنگی کاربرد دارد . البته در گرفتگی هایی که با مدفوع و مواد نرم مانند توده مو ، بوده و توسط جسم سخت نباشد. گرفتگی سخت با اجسامی مانند: نواربهداشتی ، تیغ یا ژیلت ، خمیر دندان ، صابون ، موبایل، هنذفری و … توسط اسید قابل تجزیه نیست و در ادامه مقاله روش های دیگری را پیشنهاد می کنیم.


وقتی لوله توالت، سینک ظرفشویی یا هرجای منزل می گیرد، عادت داریم تا به شیوه های گوناگون متصل شویم . بلکه خودمان یک راه چاره ای پیدا کنیم . در این مواقع که خودتان دست به کار می شوید نراقب باشید تا آسیب جدی به لوله ها یا خودتان وارد نکنید و از یک لوله بازکنی حرفه ای در نزدیکی منطقه خودتان کمک بخواهید و یا میتوانید از سرویسکاران ما در سراسر تهران مشاوره رایگان بخواهید تنها با یک تماس مستقیم با سرویسکار شرکت ۵۰ ۲۰ ۱۷۰ ۰۹۱۰ به سیستم پاسخگویی ما متصل شوید.


یاز کردن چاه توالت و رفع گرفتگی توالت با اسید قوی و مواد شیمیایی آماده

یک محلول پاک کننده شیمیایی تهیه کنید

برای دسترسی به این محلول ها میتوانید به فروشگاه ها و مغازه های ابزار آلات مراجعه کنید. از این روش موقعی استفاده می شود که دیگر روش ها چاره ساز نبوده. و همچنان انسداد لوله برطرف نشده ، محلو های لوله بازکن آلاینده های قوی شیمیایی تولید می کنند که برروی محیط زیت و دستگاه تنفسی افراد خانواده خیلی مضر است و استفاده از ان به طور فراوان و بیش تر از یکی دوبار توصیه نمی شود .زیرا با اثر قوی که دارد موجب سوختن لوله می شود. اگر به انسداد از طریق جسم سخت پی برده اید استفاده از فنر دستی لوله بازکنی و تماس با لوله بازکن متخصص در این حوزه را پیشنهاد می کنیم.

روش های خانگی متعددی برای رفع گرفتگی توالت وجود دارد که شما به محلول های شیمیایی نیز نیازی ندارید برای اطلاع از انواع روش های خانگی باز کردن لوله ی توالت فقط کافیست بر روی نوشته ی بالا کلیک کنید.

ازبین بردن بوی بد سرویس بهداشتی لوله ها و توالت 

استشمام بوی بد سرویس بهداشتی از اتفاقات ناخوشایندی است که غیر قابل تحمل است.برخی از مردم برای از بین بردن این بو از عطر و عصاره ها در سرویس بهداشتی استفاده می کنند.اما علت اصلی انتشار بو از چیست؟ انتشار این بو ناشی از نشت گازهای سمی سولفید هیدروژن یا گاز سمی فاضلاب است؟برای خواندن ادامه ی مطلب صفحه ی لوله بازکنی سعادت آباد را کلیک کنید.

به دستورالعمل نحوه استفاده از اسید دقت کنید

طبق دستور ، مقدار مشخصی ذاخل سیفون توالت بریزید و اجازه دهید کمی زمان بگذرد ، تا محصول اثر خود را رو کاسه توالت ایرانی و فرنگی مشخص کند. در طی این مدت با فغال شدن آتزیم های شیمیایی اسید با مواد گرفتگی درون لوله واکنش می دهد. معمولا به زمان بیشتری نیاز است تا انسداد سیفون برطرف شود.

طبق مقدار مشخص شده در سیفون بریزید

هنگام ریختن مواد توصیه می شود حتما از ماسک و دستکش استفاده کنید، ممکن است طی ریختن محلول به دست و صورتتان برخورد کرده و موجب سوزش و سوختگی پوست شود . حتما یک دریچه را باز بگذارید ، یا اگر پنجره ای دارد ، پنجره باز کنید تا هوا به بیرون رود و ساکنان منزل آسیب نزند. بعد از اینکه چند ساعت کامل زمان دادید امتحان کنید ببینید گرفتگی برطرف شده یا نه در صورتی که برطرف شده باشد با یک شستشوراه تخلیه باز شده و آب به راحتی خارج می شود.

این روش گاها به خاطرات تاثیرات منفی که دارد . توصیه می کنیم که یک اسید لوله بازکن خانگی بسازید.

یک محلول قوی لوله بازکن خانگی

روش ساخت محلول غیر شیمیایی لوله بازکنی

یک کتری را تا نصف از آب پر کنید ، فرصت دهید تا آب کتری بجوشد. فقط از آب جوشیده خیلی داغ استفاده نکنید. کمی زمان دهید تا آب کمی خنک شود زیرا همین داغی موجب ترک خردن چینی توالت ایرانی و فرنگی می شود و احتمال آسیب و سوختن سیفون زیاد است. توجه داشته باشید. این روش در انسداد هایی که با جسم سخت است توصیه نمی شود و فقط در جایی کاربرد دارد که گرفتگی با مدفوع باشد.

مخلوط یک پاکت جوش شیرین و دو لیوان سرکه سفید

مقدار یک فنجان جوش شیرین و دو فنجان سرکه را تهیه کنید . که ترجیحا بهتر است نوع سرکه ، سرکه سفید باشد نیاز است .سرکه سفید خاصیت اسیدی فراوانی دارد و با ترکیب با جوش شیرین فرایند غیر شیمیایی روی گرفتگی می گذارد ، و کاملا بدون نگرانی مشکل انسداد توالت فرنگی شما را برطرف می کند. اما یک راه بهتر اگر هیچکدام از این دو ماده در دسترس نبود ف از صابون مایع یا یک تکه صابون جامد را میتوانید جایزگیز کنید ، زیرا صابون به خاطر خاصیت لغنزگی موجب نرم تر شدن گرفتگی می شود.

ریختن آب داغ به سیفون توالت

بعد از ریختن ترکیب مواد جوش شیرین و سرکه به شتر گلو ، آب کتری را کم کم روی مخلوط بریزید. در ریختن آب داغ احتیاط کنید ، آب داغ را تا نصف کاسه اضافه کنید . تا جایی که چند سانتیمتر بالاتر از سیفون را بپوشاند ، کافیست.

برای نتیجه مطلوب صبر کنید

این روش مزایا و معایبی دارد، مزایای آن در غیر شیمیایی بودن و بی خطر بودن به محیط زیست است و معایب این روش این است که به مدت زمان بیشتری نیازمندیم تا محلول اثر خود را بگذارد. معمولا یک شب تا صبح صبر کنید تا واکنش مواد با گرفتگی اثر کند.

تهیه ی یا قرض فنر لوله بازکنی دستی

افراد لوله بازکن دستگاه های پر سرعت و قدرمتند برای انواع گرفتگی ها در اختیار دارند ولی در شرایطی که می خواهید خودتان بدون دستگاه ، دست به کار شوید این نوع فنر بهتر است . همان گونه که در تصویر می بینید ف فنر دستس یه دسته قطور برای دست گرفت و یک سر منعطف و قابل خم شدن دارد سره فنر دارای قطعه کوچکی مانند است که می تواند به گرفتگی گیر کرده و آن را یه قطعات کوچک تر خرد کند.

متصل کردن قلاب فنر به محل گرفتگی

طرف میله مانند فنر را کم کم به سیفون توالت فرنگی و ایرانی نزدیک کنید در صورتیکه گرفتگی با مدفوع بوده و محل آن شتر گلوی توالت باشد ، استفاده از این روش بسیار کارساز است . نوک میله را تا آن جا که جا دارد قسمت زهکشی وارد کنید تا به یک یک جسم سخت گیر کند ، این محل دقیق همان گرفتگی ست .

چرخاندن و فشار فنر دستی

فنر دستی را تا آن جا که می توانید فشار دهید و بچرخانید تاجسم گرفته شده توسط سر میله خرد شود . این مراحل را آن قدر تکرار کنید تا به نتیجه برسید . برای رفع گرفتگی توالت با مدفوع که از سیفون فاصله زیادی ندارد می توان خودتان این راه را استفاده کنید ولی اگر جسم سختی باشد با این روش ممکن است انسداد را به اعماق لوله ببرید و کار را خراب تر کنید . پس نگران نبوده و دست و پای خود را گم نکنید می توانید خیلی راحت از یک لوله بازکن متخصص در این حوزه مشاوره رایگان بگیرید.

توالت فرنگی را از جایش بردارید

یک راه دیگر می توانید جهت معکوش روش بالا را به کار ببرید . در این روش اگر روش های بالا کارساز نبود ، البته با کمک یک نفر دیگر توالت فرنگی را از جایش بردارید. .در جهت معکوس فنر دستی لوله بازکنی را از آن طرف دیگر وارد سیفون کنید و با چمد فشار و چرخاندن عاملل گرفتگی را پیدا کرده و خرد کنید . در این روش احتمال زیادی دارد در صورت نا بلد بودن فرد، به چینی توالت آسیب بزند. بهتر است از یک لوله بازکن که در نصب و تعویض کاسه توالت تبحر دارد ، کمک بخواید تا آسیبی به کاسه وارد نشود.

جهت اطمینان از اینکه به سیفون و کاسه توالت آسیبی وارد نشود. می توانید از همکاران شعبه لوله بازکنی نوین در تهران کمک بگیرید. لوله بازکنی تهران سراسر ۰۹۱۰۱۷۰۲۰۵۰

از سرویسکاران لوله بازکنی نوین تهران مشاوره رایگان بگیرید

 
  •  

رفع گرفتگی توالت با محلول لوله بازکن

دیدگاه‌ خود را بنویسید / اخبار / لوله بازکنی نوینامتیاز ۵ از ۵ – ۱ رای

رفع گرفتگی توالت با اسید یکی از سریع ترین روش های باز کردن انسداد سیفون می باشد. این روش در هر دو نوع توالت ایرانی و فرنگی کاربرد دارد . البته در گرفتگی هایی که با مدفوع و مواد نرم مانند توده مو ، بوده و توسط جسم سخت نباشد. گرفتگی سخت با اجسامی مانند: نواربهداشتی ، تیغ یا ژیلت ، خمیر دندان ، صابون ، موبایل، هنذفری و … توسط اسید قابل تجزیه نیست و در ادامه مقاله روش های دیگری را پیشنهاد می کنیم.


وقتی لوله توالت، سینک ظرفشویی یا هرجای منزل می گیرد، عادت داریم تا به شیوه های گوناگون متصل شویم . بلکه خودمان یک راه چاره ای پیدا کنیم . در این مواقع که خودتان دست به کار می شوید نراقب باشید تا آسیب جدی به لوله ها یا خودتان وارد نکنید و از یک لوله بازکنی حرفه ای در نزدیکی منطقه خودتان کمک بخواهید و یا میتوانید از سرویسکاران ما در سراسر تهران مشاوره رایگان بخواهید تنها با یک تماس مستقیم با سرویسکار شرکت ۵۰ ۲۰ ۱۷۰ ۰۹۱۰ به سیستم پاسخگویی ما متصل شوید.


یاز کردن چاه توالت و رفع گرفتگی توالت با اسید قوی و مواد شیمیایی آماده

یک محلول پاک کننده شیمیایی تهیه کنید

برای دسترسی به این محلول ها میتوانید به فروشگاه ها و مغازه های ابزار آلات مراجعه کنید. از این روش موقعی استفاده می شود که دیگر روش ها چاره ساز نبوده. و همچنان انسداد لوله برطرف نشده ، محلو های لوله بازکن آلاینده های قوی شیمیایی تولید می کنند که برروی محیط زیت و دستگاه تنفسی افراد خانواده خیلی مضر است و استفاده از ان به طور فراوان و بیش تر از یکی دوبار توصیه نمی شود .زیرا با اثر قوی که دارد موجب سوختن لوله می شود. اگر به انسداد از طریق جسم سخت پی برده اید استفاده از فنر دستی لوله بازکنی و تماس با لوله بازکن متخصص در این حوزه را پیشنهاد می کنیم.

۷ روش ساده| رفع گرفتگی فوری توالت ایرانی و فرنگی با فشار آب

روش های خانگی متعددی برای رفع گرفتگی توالت وجود دارد که شما به محلول های شیمیایی نیز نیازی ندارید برای اطلاع از انواع روش های خانگی باز کردن لوله ی توالت فقط کافیست بر روی نوشته ی بالا کلیک کنید.

ازبین بردن بوی بد سرویس بهداشتی لوله ها و توالت 

استشمام بوی بد سرویس بهداشتی از اتفاقات ناخوشایندی است که غیر قابل تحمل است.برخی از مردم برای از بین بردن این بو از عطر و عصاره ها در سرویس بهداشتی استفاده می کنند.اما علت اصلی انتشار بو از چیست؟ انتشار این بو ناشی از نشت گازهای سمی سولفید هیدروژن یا گاز سمی فاضلاب است؟برای خواندن ادامه ی مطلب صفحه ی لوله بازکنی سعادت آباد را کلیک کنید.

به دستورالعمل نحوه استفاده از اسید دقت کنید

طبق دستور ، مقدار مشخصی ذاخل سیفون توالت بریزید و اجازه دهید کمی زمان بگذرد ، تا محصول اثر خود را رو کاسه توالت ایرانی و فرنگی مشخص کند. در طی این مدت با فغال شدن آتزیم های شیمیایی اسید با مواد گرفتگی درون لوله واکنش می دهد. معمولا به زمان بیشتری نیاز است تا انسداد سیفون برطرف شود.

طبق مقدار مشخص شده در سیفون بریزید

هنگام ریختن مواد توصیه می شود حتما از ماسک و دستکش استفاده کنید، ممکن است طی ریختن محلول به دست و صورتتان برخورد کرده و موجب سوزش و سوختگی پوست شود . حتما یک دریچه را باز بگذارید ، یا اگر پنجره ای دارد ، پنجره باز کنید تا هوا به بیرون رود و ساکنان منزل آسیب نزند. بعد از اینکه چند ساعت کامل زمان دادید امتحان کنید ببینید گرفتگی برطرف شده یا نه در صورتی که برطرف شده باشد با یک شستشوراه تخلیه باز شده و آب به راحتی خارج می شود.

این روش گاها به خاطرات تاثیرات منفی که دارد . توصیه می کنیم که یک اسید لوله بازکن خانگی بسازید.

یک محلول قوی لوله بازکن خانگی

روش ساخت محلول غیر شیمیایی لوله بازکنی

یک کتری را تا نصف از آب پر کنید ، فرصت دهید تا آب کتری بجوشد. فقط از آب جوشیده خیلی داغ استفاده نکنید. کمی زمان دهید تا آب کمی خنک شود زیرا همین داغی موجب ترک خردن چینی توالت ایرانی و فرنگی می شود و احتمال آسیب و سوختن سیفون زیاد است. توجه داشته باشید. این روش در انسداد هایی که با جسم سخت است توصیه نمی شود و فقط در جایی کاربرد دارد که گرفتگی با مدفوع باشد.

مخلوط یک پاکت جوش شیرین و دو لیوان سرکه سفید

مقدار یک فنجان جوش شیرین و دو فنجان سرکه را تهیه کنید . که ترجیحا بهتر است نوع سرکه ، سرکه سفید باشد نیاز است .سرکه سفید خاصیت اسیدی فراوانی دارد و با ترکیب با جوش شیرین فرایند غیر شیمیایی روی گرفتگی می گذارد ، و کاملا بدون نگرانی مشکل انسداد توالت فرنگی شما را برطرف می کند. اما یک راه بهتر اگر هیچکدام از این دو ماده در دسترس نبود ف از صابون مایع یا یک تکه صابون جامد را میتوانید جایزگیز کنید ، زیرا صابون به خاطر خاصیت لغنزگی موجب نرم تر شدن گرفتگی می شود.

ریختن آب داغ به سیفون توالت

بعد از ریختن ترکیب مواد جوش شیرین و سرکه به شتر گلو ، آب کتری را کم کم روی مخلوط بریزید. در ریختن آب داغ احتیاط کنید ، آب داغ را تا نصف کاسه اضافه کنید . تا جایی که چند سانتیمتر بالاتر از سیفون را بپوشاند ، کافیست.

برای نتیجه مطلوب صبر کنید

این روش مزایا و معایبی دارد، مزایای آن در غیر شیمیایی بودن و بی خطر بودن به محیط زیست است و معایب این روش این است که به مدت زمان بیشتری نیازمندیم تا محلول اثر خود را بگذارد. معمولا یک شب تا صبح صبر کنید تا واکنش مواد با گرفتگی اثر کند.

تهیه ی یا قرض فنر لوله بازکنی دستی

افراد لوله بازکن دستگاه های پر سرعت و قدرمتند برای انواع گرفتگی ها در اختیار دارند ولی در شرایطی که می خواهید خودتان بدون دستگاه ، دست به کار شوید این نوع فنر بهتر است . همان گونه که در تصویر می بینید ف فنر دستس یه دسته قطور برای دست گرفت و یک سر منعطف و قابل خم شدن دارد سره فنر دارای قطعه کوچکی مانند است که می تواند به گرفتگی گیر کرده و آن را یه قطعات کوچک تر خرد کند.

متصل کردن قلاب فنر به محل گرفتگی

طرف میله مانند فنر را کم کم به سیفون توالت فرنگی و ایرانی نزدیک کنید در صورتیکه گرفتگی با مدفوع بوده و محل آن شتر گلوی توالت باشد ، استفاده از این روش بسیار کارساز است . نوک میله را تا آن جا که جا دارد قسمت زهکشی وارد کنید تا به یک یک جسم سخت گیر کند ، این محل دقیق همان گرفتگی ست .

چرخاندن و فشار فنر دستی

فنر دستی را تا آن جا که می توانید فشار دهید و بچرخانید تاجسم گرفته شده توسط سر میله خرد شود . این مراحل را آن قدر تکرار کنید تا به نتیجه برسید . برای رفع گرفتگی توالت با مدفوع که از سیفون فاصله زیادی ندارد می توان خودتان این راه را استفاده کنید ولی اگر جسم سختی باشد با این روش ممکن است انسداد را به اعماق لوله ببرید و کار را خراب تر کنید . پس نگران نبوده و دست و پای خود را گم نکنید می توانید خیلی راحت از یک لوله بازکن متخصص در این حوزه مشاوره رایگان بگیرید.

توالت فرنگی را از جایش بردارید

یک راه دیگر می توانید جهت معکوش روش بالا را به کار ببرید . در این روش اگر روش های بالا کارساز نبود ، البته با کمک یک نفر دیگر توالت فرنگی را از جایش بردارید. .در جهت معکوس فنر دستی لوله بازکنی را از آن طرف دیگر وارد سیفون کنید و با چمد فشار و چرخاندن عاملل گرفتگی را پیدا کرده و خرد کنید . در این روش احتمال زیادی دارد در صورت نا بلد بودن فرد، به چینی توالت آسیب بزند. بهتر است از یک لوله بازکن که در نصب و تعویض کاسه توالت تبحر دارد ، کمک بخواید تا آسیبی به کاسه وارد نشود.

جهت اطمینان از اینکه به سیفون و کاسه توالت آسیبی وارد نشود. می توانید از همکاران شعبه لوله بازکنی نوین در تهران کمک بگیرید. لوله بازکنی تهران سراسر ۰۹۱۰۱۷۰۲۰۵۰

از سرویسکاران لوله بازکنی نوین تهران مشاوره رایگان بگیرید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.