نصب شیر آلات ساختمانی یکی از مهم ترین بخش خانه محسوب می شود. برای نصب شیر آلات ابتدا باید با یک متخصص حرفه ای تماس بگیرید. ابتدا برای نصب شیر یا تعویض شیر می توانید با شماره 09101702050 تماس بگیرید.

شیر آلات ساختمان از اجزای اصلی خانه است و نصب آن باید اصولی و استاندارد شود تا بعدا باعث نشتی آب یا خرابی شیر نشود. در ادامه آموزش نصب یا تعویض چند شیر متفاوت را قرار می دهیم.

آموزش نصب شیر اهرمی توالت

ابتدا زمانی که کارتن شیر را باز میکنید، همراه شیر مخلوط، دو عدد قالپاق، دو عدد واشر و دو عدد لنگی موجود است. بسته بندی شیر که خریداری کرده‌اید با توجه به نوع طراحی و شیوه نصب می‌تواند اجزای دیگری نیز داشته باشد. برای نصب شیر توالت نیز نیاز به ابزارهایی مانند آچار فرانسه، امبر قفلی، آچار آلن، نوار تفلون و آچار 16 دارید. همچنین باید از لوله کشی سرد و گرم در توالت نیز اطمینان داشه باشید برای این کار ابتدا درپوش های لوله را باز کنید و از جریان آب مطمئن شوید. در ادامه برای نصب شیر مراحل زیر را طی کنید:

 • شیر فلکه اصلی آب را ببندید
 • لنگی های شیر را به لوله های خروجی سردو گرم نصب کنید. برای این کار طرف باریک لنگی ها را با نوار تفلون بپوشانید و با آچار فرانسه آن ها را سفت کنید.
 • تنظیم لنگی ها از قسمت مهم نصب شیر است. لنگی ها باید طوری تراز شوند تا شیر کج نصب نشود و آب نشتی ندهد.
 • کاور یا قالپاق های شیر را بر روی لنگی ها قرار دهید.
 • حالا واشرهای شیر را داخل مهره‌های شیر قرار دهید و سپس مهره‌ها را به طور متوسط ​​به لنگی ها ببندید. برای این کار می توانید از آچار استفاده کنید.
  • آداپتور شلنگ را به شیر اصلی و شیلنگ را به آداپتور وصل کنید. 
  • آویزی را که خریده اید برای قرار دادن شلنگ در جای مناسب پیچ کنید و شلنگ را به آن وصل کنید. برای اتصال محل شلنگ باید دیوار را با دریل سوراخ کنید و آویز شلنگ را با پیچ به دیوار ببندید. 

لوله بازکنی تهران با متخصصین حرفه ای و با تجربه فقط کلیک کنید.

آموزش نصب شیر روشویی

برای نصب روشویی ابتدا نیاز به دوعدد شیر پیسوار، شلنگ پیسوار، تبدیل 1/2 به 3/8، نوار تفلون، دریل گردبر، آچار فرانسه، چسب آکواریوم، میخ روکا و چند آچار آلن دارید. ابتدا با توجه به نوع روشویی نصب آن نیز ممکن است متفاوت باشد اما در صورتی که زیر روشویی شما از مدل کابینتی بدون پایه باشد:

 • ابتدا کابیت روشویی را در محل نصب شیر پیسوار قرار می دهید و آن را اندازه می زنید.
 • سپس با استفاده از دریل شارژی، محل نصب میخ روکا را سوراخ می کنید. در این مرحله دقت کنید که فاصله ی کابینت روشویی از زمین مناسب باشد.
 • درپوش ها را از خروجی لوله ها باز کنید و شیر پیسوار با استفاده از نوار تفلون و آچار فرانسه، در محل لوله ها ببندید.
 • با استفاده از گرد بر، محل اتصال سیفون روشویی و شلنگ های شیر را برش دهید.
 • کابینت روشویی را توسط میخ روکا به دیوار نصب کنید و آنها را سفت ببندید تا بعدا تکان نخورد. 
 • شلنگ های شیر روشویی را توسط آچار شماره 10 به شیر متصل کنید 
 • سیفون روشویی را به سنگ روشویی نصب کنید و شیر اهرمی را به سنگ روشویی ببندید. 
 • با استفاده از چسب آکواریوم، سنگ روشویی را به کابینت متصل کنید. شلنگ های شیر را به شیر پیسوار ببندید و سیفون و اتصالات فاضلاب روشویی را نیز به لوله فاضلاب متصل کنید.

نصب شیر دوش حمام

نصب شیر دوش حمام
 1. بعد از خرید سر دوش دوکاره مطابق تصویر بالا، واشر داخل جعبه را درون مهره سر دوش بزرگ (دوش) قرار دهید. سپس سر دوش بزرگ را با دست به محل اتصال سر دوش بزرگ وصل کنید. با فشار دادن دست، اتصال سر دوش بلند را روی علم بلند بچسبانید و پیچ‌های آلن آن را با آچار آلن مربوطه ببندید.
 2.  پایه گوشی کوچک را با نگه داشتن انگشت شست فنری مربوطه از پایین روی میله بلند رد کنید و آن را به جای مناسب بلغزانید. سپس ظرف صابون را رد کنید تا در موقعیت صحیح ثابت شود. (طبق تصویر)
 3. شیر جهت را با فشار دست به انتهای ساقه بلند وصل کنید تا دسته سوپاپ رو به طرف مقابل باشد.
 4. مجموعه مونتاژ شده در مراحل قبل را با رعایت فاصله مناسب از شیر آب (با توجه به طول لوله کوتاه) قرار دهید و اطراف محل سر دوش بزرگ و شیر دیورتر را روی دیوار علامت بزنید.
 5. پیچ های آلن قطعات برنجی را در انتهای سر دوش بزرگ و شیر دیورتر باز کرده و قطعات برنجی را از جای خود جدا کنید. آنها را در محل علامت ها قرار دهید و مرکز را علامت بزنید و سوراخ کنید. رولپلاک های مربوطه را در آن قرار دهید و قطعات برنجی را با پیچ به دیوار ثابت کنید سپس مجموعه مونتاژ شده را به آن وصل کنید و پیچ های آلن را محکم کنید تا ثابت شود.
 6. لوله کوتاه را با واشرهای دو طرف به ورودی جلوی شیر دیورتر و زیر شیر حمام وصل کنید.
 7. لوله بلند را با واشرهای دو طرف به تلفن کوچک و ورودی پشتی شیر دیورتر وصل کنید.
 8. در نهایت شیر ​​آب را باز کنید، در صورت نشتی اتصالات، آنها را به آرامی و با فشار کم با آچار محکم کنید، در صورت آب بندی نشدن آب، صحت مراحل بالا را بررسی کنید.

2 دیدگاه

 • من امروز بیش از 3 ساعت آنلاین گشته ام، اما هیچ وقت پیدا نکردم مقاله جذابی مثل شما ارزشش کافیه من به نظر من، اگر همه صاحبان وب سایت و وبلاگ نویسان محتوای خوبی را به عنوان احتمالا شما تولید کنند اینترنت احتمالاً بسیار مفیدتر از همیشه خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *