لوله بازکنی دزاشیب 09101702050

شماره لوله بازکنی دزاشیب

مجموعه لوله بازکنی دزاشیب شبانه روزی با بهترین متخصصین حرفه ای در خدمت شماست. اگر ساکن دزاشیب هستید و نیاز به چاه بازکنی در دزاشیب دارید میتوانید با شماره 09101702050 تماس بگیرید. رفع گرفتگی لوله با فنر برقی توسط سرویسکار مجرب، بدون تخریب و کثیف کاری انجام می شود.

دزاشیب کجاست؟

دزاشیب محله ای است در لوله بازکنی شمال تهران واقع در شمیران که در قسمت شرق لوله بازکنی تجریش قرار دارد. این منطقه از شمال به جماران و نخجوان، از جنوب به تپه های لوله بازکنی قیطریه، از غرب به خیابان لوله بازکنی شریعتی و از شرق به چیذر و لوله بازکنی فرمانیه محدود می شود.

از همسایه های نزدیک لوله بازکنی دزاشیب محله  نیاوران است که در شمال شرقی این منطقه قرار دارد. این محل دارای آب و هوای تمیز و ساختمان های لوکس و ویلایی می باشد. در جنوب شرقی این محل لوله بازکنی چیذر واقع شده است که در نزدیکی دزاشیب است. 

لوله بازکنی نیاوران در نزدیکی چیذز و در قسمت شریقی این محل واقع شده است که حصار بوعلی و مجموعه کاخ نیاوران در این محل قرار دارد.

نحوه ی لوله بازکنی دزاشیب

از سمت غرب دزاشیب در خیابان های واعظی، موسیوند، سلیمانی و خیابان کریمی، متخصص چاه بازکن با تجربه ما بنام حسین امیری با شماره تلفن 09196790069 به صورت شبانه روزی فعالیت می کند. در صورت گرفتگی لوله میتوانید با این متخصص در ارتباط باشید.

در سمت شرق دزاشیب از بلوار اندرزگو تا سلیمی شمالی، خیابان شریفی منش و اشکستان پور شمالی، خیابان عمار و لواسانی را متخصص چاه بازکن دیگر ما در دزاشیب پوشش می دهد. اگر ساکن این محله ها در دزاشیب هستید می توانید با شماره 09126235020 تماس بگیرید. 

لوله بازکنی دزاشیب شبانه روزی 09101702050

تاریخچه دزاشیب

در زمان قدیم محله دزاشیب را دزج سفلی می نامیدند و در لهجه محلی تا سال 1325 (ددرشو) گفته می شد. بر اساس شنیده ها محله ی دزاشیب شکل تغییر یافته دزآشوب (دژآشوب) است. 

شغل مردم این منطقه کشاورزی و دامداری بوده و در واقع محل گذر به نیاوران و فرمانیه بوده است. دزاشیب دارای دو قنات به نام های قنات بالا(در میانه خیابان نجابت جو) و قنات پایین (خیابان امیر حسین کریمی یا بوعلی) است که همچنان جریان دارند. 

منبع درآمد ساکنین این منطقه علاوه بر کشاورزی، سبد بافی زنان بود که هنوز زنان دزاشیبی این سنت را ادامه می دهند. نام یکی از سبد های بافتنی دزاشیب (سوتال) به معنای ساقه گندم  است. 

آثار تاریخی لوله بازکنی دزاشیب

حمام بوعلی: یا مساحت 40 متر مربع که قدمت آن به 150 سال پیش بر می گردد. این حمام شامل یک خزینه و دوش بوده است. اما اکنون بازسازی شده و حمام عمومی نیز در آن ساخته شده است. از مناطق مهم در لوله بازکنی دزاشیب، کوچه سبزه میدان متصل به باغ فخرالملک اردلان است.

کوچه قورباغه (فلاح)، نیز از دیگر گذرها است. دلیل نامگذاری این کوچه وجود استخر و آبگیری است که قورباغه فراوان داشته است. نام گذاری لشان نیز که امروزه به سرآسیاب دزاشیب معروف است به خاطر زمین های لش (آبدار و باتلاقی) بوده و چاه در یک یا 2 متری به آب می رسیده است.

باغ مجدالدوله، دبستان ادونتیست ها، باغ حاجی فخرالملک اردلان، باغ حاجی سید محمد صراف، باغ علاپ السلطنه، باغ ایگار و باغ نظر از مکان های معروف در دزاشیب هستند.

لوله بازکنی دزاشیب 100٪ تضمینی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *