تخلیه چاه تجریش با بهترین روش ها

تخلیه چاه تهران
امتیاز ۴ از ۵ – ۱ رای
spinner در حال ثبت رای

لوله بازکنی و تخلیه چاه تجریش

چند سال پیش بود که شنیدم چند نفر که سعی داشتند چاه فاضلاب را خودشان باز کنند و آن را بررسی کنند، به علت گاز گرفتگی به درون چاه سقوط کردند و هر سه نفر جان خود را از دست دادند که یک اشتباه به نظر ساده منجر به مرگ شد. باید بدانید زمانی که فضولات انسانی به صورت طولانی مدت در جایی مثل فاضلاب قرار می گیرد به مرور زمان دچار بعضی از واکنش ها شده و گازهایی آزاد می کند این گازها می توانند گاز آمونیاک یا متان باشد. وجود این گازها بود که باعث مرگ آن سه نفر در هنگام بررسی چاه توالت شد.

شنیدن این حادثه ی ناگوار تاثیر زیادی روی عملکرد عده ای از مردم که علاقه دارند در هر کاری سرک بکشند و یا سعی دارند همه کارها را خودشان انجام دهند داشت. البته تیم ما همیشه این افراد را حمایت می کند و به همین دلیل مقالاتی را در زمینه باز کردن گرفتگی لوله های فاضلاب و یا رفع گرفتگی های توالت و بازکردن یخ زدگی لوله های آب در زمستان منتشر کرده است. اما گرفتی چاه فاضلاب چیزی نیست که بتوانید خودتان انجام دهید. حتی اگر نیاز است درب چاه را برای بررسی پر بودن و نبودن باز کنید، این کار را به متخصصین ما در تخلیه چاه تجریش بسپارید و هرگز و هرگز خودتان این کار را انجام ندهید چون ممکن است بهای سنگینی چون جان خود و اطرافیانتان را بپردازید.

ما در اینجا انواع چاه ها و عللی که باعث می شود چاه زودتر پر شود را بررسی می کنیم.

انواع چاه فاضلاب

چاه فاضلاب به دو روش مختلف حفر می شود. روش اول و سنتی آن روش جذبی است و روش دوم چاه های سپتیک می باشد.

چاه فاضلاب جذبی

چاه هایی که در گذشته به عنوان چاه فاضلاب حفر می شد چاه جذبی بود و بر اساس جذب زائدات توسط دیواره ها استوار بود. به این صورت که در طول روز که مصرف آب و فاضلاب بیشتر از شب بود، پسماند تمام آنها به داخل چاه می ریخت و در طول شب که میزان ورودی به چاه کمتر بود مرحله جذب انجام می گرفت. چون دیوارها در این روش خاکی هستند، قسمتی از آبی که به چاه وارد می شود توسط دیوارها جذب خواهد شد. اما برای فضولات چه اتفاقی می افتاد؟ قسمتی از فضولات به علت حضور بعضی باکتری ها هضم و تجزیه می شوند و قسمتی به مایع و قسمتی هم به گاز تبدیل می شوند و این گازها ها همان است که هنگام برداشتن درب توسط افراد غیر متخصص باعث خفگی در آن ها می شود.

در صورتی که فاضلاب به موقع تخلیه نشود ممکن است فجایعی نیز به بار آید مانند این که ساختمان نشست کند و یا چاه راهی به بیرون پیدا کند و آب آلوده و فاضلاب وارد چرخه آب های زیرزمینی شود و همه ی منطقه را آلوده کند. برای تخلیه ی چاه سپتیک و جذبی می توانید روی تجربه ی همکاران ما در لوله بازکنی و تخلیه ی چاه تجریش حساب کنید. اگر شما در سایر مناطق تهران بزرگ زندگی می کنید می توانید با لوله بازکنی و تخلیه ی چاه نوین تماس بگیرید تا همکاران ما شما را به منطقه مورد نظر شما متصل کرده و از خدمات مجموعه ما استفاده کنید.

چاه فاضلاب سپتیک

در بعضی از نقاط کشور که خاک نرمی دارند یا سطح آب بالا است مانند شمال کشور، نمی توان از روش چاه جذبی استفاده کرد بنابراین برای این مناطق، روش دیگری در نظر گرفته شده و به آن چاه فاضلاب سپتیک می گویند.

این نوع چاه فاضلاب که اخیراً استفاده ی بیشتری در سایر نقاط کشور نیز پیدا کرده مزایای بهتری دارد. در این نوع بعد از حفر چاه درون آن را لایه ای از جنس پلی اتیلن یا پلاستیک فشرده و یا بتن می پوشانند. به طوری که نه آبی وارد چاه شود و نه از آن خارج شود حتی در این موارد نم نیز نمی تواند از این پوشش عبور کند.

چاه سپتیک اصولاً به شکل یک محفظه ی دو اتاقی است که لوله ی تخلیه فاضلاب وارد اتاق اول می شود و آب و فضولات در آن تخلیه می شود. اما چاه سپتیک طوری طراحی شده که آب از طریق یک دریچه سر ریز شده و وارد اتاق دوم می شود. در این قسمت توسط یک سری باکتری ها تجزیه هایی روی آن انجام می شود ولی این آب همچنان آلوده است و نباید وارد چرخه ی آب های زیرزمینی شود بنابراین از منفذهایی که در این چاه تعبیه کرده اند، توسط خاک به آرامی جذب می شود. این کار مدت های زیادی ادامه پیدا می کند تا اینکه خانه اول نیز از فضولات پر شود.

تخلیه چاه تجریش

قابل ذکر است که باکتری های تجزیه کننده ای در این فضولات وجود دارد و به مرور قسمت عمده ای از این فضولات نیز تجزیه شده و به حالت مایع در می آید بنابراین پر شدن چاه از فضولات جامد، در کوتاه مدت نخواهد بود و این یکی از مزایای سپتیک است که عمر بسیار طولانی دارد. بعد از پر شدن چاه سپتیک نیز نیاز به تخلیه ی چاه خواهد بود.

موارد مهم حفر چاه فاضلاب

حفر چاه فاضلاب کار بسیار سخت و حساسی است که نیاز به تجربه و تخصص دارد. در زمان حفر چاه باید موارد زیر را در نظر گرفت.

بررسی زمین حفر چاه

برای حفر چاه قبل از هر اقدامی باید خاک آن زمین را مورد بررسی قرار داد. شاید فکر کنید چاه که دیگر این حرف ها را ندارد. ولی دقیقاً برعکس. چون اگر چاه را در زمین مناسبی حفر نکنند ممکن است نشست کند، به آب های شهری یا سلسهی آب های زیرزمینی متصل شود و حتی علتی باشد برای اینکه چاه خیلی زود به زود پر شود.

اگر خاکی که چاه را حفر می کنند خیلی نرم باشد ممکن است حتی چاه موقع حفاری ریزش کند و جان مقنی را به خطر بیندازد. قابل ذکر است که اگر خاک زمین چاه، از جنس شنی یا ماسه ای باشد بهتر است چون این خاک ها جذب خوبی برای آب دارند ولی اگر خاک رسی باشد چندان قدرت جذبی نخواهد داشت و در کوتاه مدت چاه پر می شود و مجبور خواهیم بود با شرکت های تخلیه چاه تماس بگیریم. این کار مدام باید تکرار شود و هربار هزینه ای برای ما دربر خواهد داشت.

جدا کردن ناودان ها از ورودی چاه فاضلاب

یکی از روش هایی که می توانیم مانع از پرشدن زودهنگام چاه فاضلاب شویم این است که مانع از ورود آب باران و برف و سایر خروجی ها به داخل چاه فاضلاب شویم. یعنی باید مسیر آن ها را از هم جدا کنیم چون آب باران و شاید مثلاً سینک ظرفشویی و حمام باعث پر شدن سریع چاه فاضلاب می شود و باز هم باید با تخلیه چاه تجریش تماس بگیریم.

اندازه انباره چاه فاضلاب

هر چقدر انباره چاه فاضلاب بزرگتر باشد، چاه دیرتر پر می شود. تعیین انداره ی انباره هنگام حفر چاه و بسته به تعداد اعضای خانواده تعیین می شود.

تخلیه چاه قبل از پر شدن

اگر چاه را قبل از اینکه کاملاً پر شود تخلیه کنید خیلی بهتر است. چون این کار مانع از سرریز شدن چاه می شود. اگر چاه سرریز شود علاوه بر وضعیت بد بهداشتی که ایجاد می شد، پس آب ها به قسمت های دیگر چاه وارد می شود و ممکن است خرابی هایی را به بار آورد که ما را واردار به هزینه های سنگین بازسازی چاه کند.

 

لوله بازکنی و تخلیه ی چاه تجریش از شعبات تخلیه ی چاه نوین می باشد که جمعه ها هم تعطیل نیست. برای تماس با لوله بازکنی و تخلیه ی چاه تجریش با شماره تلفن ۰۹۱۰۱۷۰۲۰۵۰ تماس حاصل فرمایید. همکاران ما شما را به شعبات منطقه ی مورد نظر متصل خواهند کرد و در کمترین زمان از خدمات لوله بازکنی و تخلیه ی چاه هر منطقه بهره خواهید برد.

ما را در اینستاگرام  دنبال کنید.

 

    پاسخ دهید

    ایمیل شما منتشر نخواهد شد، لطفا فیلد های ستاره دار را حتما پر کنید...*

    این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

    Call Now Button