۱۰ روش | رفع گرفتگی لوله های فاضلاب

۷ روش ساده| رفع گرفتگی فوری توالت ایرانی و فرنگی با مدفوع رفع گرفتی توالت
امتیاز ۰ از ۵ – ۰ رای
spinner در حال ثبت رای

رفع گرفتگی توالت ایرانی و فرنگی لوله بازکنی نوین به شما کمک می کند تماس با ۵۰ ۲۰ ۱۷۰ ۰۹۱۰


چند روش ساده برای گرفتگی توالت ایرانی و فرنگی در منزل

شاید در غیر معمولی ترین حالت با گرفتگی چاه توالت مواجه شوید. در این مواقع عادت کرده ایم دستپاچه شویم و از هر محلولی کمک بگیریم تا راه انسداد را باز کند . و سریع با خرید چند محلول شیمیلیی مانند شوینده ها و جرم گیر های قوی شروع به تخلیه کاسه توالت می نماییم . و بسیار اتفاق افتاده که بعد از چند ساعت نه تنها تخلیه به اندازه یک سانت هم کم تر شده بلکه سطح آب ثابت در جای خود مانده !!

گاهی اوقات با خودمان در این قضیه در گیر می شویم ، اگر به جای توالت ایرانی ، توالت فرنگی تهیه کنیم این گرفتگی ها و بوهای نامطبوع از چاه توالت پیش نمی آمد . در حقیقت باید بگوییم گرفتگی توالت ایرانی و فرنگی در هر کدام صورت می گیرد . حتی در توالت فرنگی آب بالا زده و تمام سطح دستشویی را کثیف می کند. نگران نباشید ما راه حل های آسان و کاربردی از زبان یک لوله بازکن برای شما جمع آوری کرده ایم . تا بدون دستپاچگی مشکلات چاه و فاضلاب را خودتان با راهکارهای خانگی فوری و براحتی برطرف کنید.


سه نظام دستگاه لوله بازکنی و کارکرد آن

انواع سه نظام دستگاه لوله بازکنی و چگونگی کارکرد آن ؟

  • سه نظام مته ای
  • سه نظام اتوماتیک
  • سه نظام فولادی

جلوگیری از ورود آب

جریان آب ورودی را به کاسه دستشویی کنترل کنید. در کاسه توالت های ایرانی نباید آب بیشتری بریزید. در توالت های فرنگی نیز چنین است موقع ریختن آب به مخزن توجه کنید بیش اندازه پر نکنید . راه حل این کار این است ، اول : درب مخزن را بردارید . و با استفاده از درپوش فلپ، فلپ را در جایش محکم کنید . نگران نباشید آب درون مخزن کثیف نیست . فلپ انتهای مخزن است که مرتب کار تخلیه را انجام می دهد ، به یک زنجیر متصل است . می توانید زنجیر را جدا کنید تا با کشیدن سیفون آب بیشتری وارد نشود . دوم : بستن شیر آب توالت

آماده سازی توالت برای تخلیه

هنگام تخلیه آب ممکن است کثیف کاری رخ دهد و سرو صورت لباس هایتان را آلوده کند . پیشنهاد ما این است ۱-از چند تکه روزنامه یا پارچه حوله ای کهنه در اطراف کاسه بچینید . ۲- یک دستکش ساق بلند دستتان کنید تا از مواد آلوده فاضلاب در امان باشید. ۳- دریچه توالت را باز بگذارید تا هوا سریعا به بیرون راه پیدا کند. ببینید آیا می توانید انسداد را برطرف کنید یا نه ؟

علت گرفتگی توالت از مدفوع است یا اشیا

اگر در نگاه اول به چاه یک جسم خارجی مانند : نایلون ، هنذ فری ، گوشی ، سگک کمربند ، اسباب بازی کودکان ، نوار بهداشتی ، ژیلت و …. را دیدید بهتر است آن را خارج کنید اگر خارج نشود به سمت فاضلاب می رود و لوله را دچار گرفتگی عمیق می کند ، و کار خارج سازی را سخت تر ! ولی اگر متوجه شدید گرفتگی به خاطر مدفوع است یا استفاده از تلمبه ، راه انسداد را برطرف کنید . می بینید که کم کم آب توالت تخلیه می شود.

استفاده از تلمبه یا لوله بازکن دستی

در این گونه مواقع کمی بیشتر خرج کنید و از یک تلمبه با کیفیت و سنگین استفاده کنید . زیرا تلمبه های ارزان تر به خاطر کیفیت پایینشان کارایی نداشته و عمل تخلیه بی نتیجه می ماند. در بازار دو نوع تلمبه وجود دارد یک نوع توپی و دیگری که تاشو است، استفاده از هر کدام فرقی نمی کند. کارایی و قدرت بالای آن نیاز است. در قدم بعدی برای استفاده راحت تر ، سر تلمبه را زیر آب گرم بگیرید تا حالت نرمی پیدا کند زیرا موجب می شود سر تلمبه کاملا کیپ شود و به سیفون متصل بچسبد.

قرار دادن لوله بازکن سرسیفون

بهتر است هنگام استفاده از تلمبه در کاسه توالت مقداری آب باشد تا لوله باز کن دستی در آب غوطه ور شده و بهتر نتیجه بگیرید. تلمبه لوله بازکن را به آرامی سره حفره چاه کاسه توالت ایرانی یا فرنگی قرار دهید .دقت کنید نباید هوایی میان سیفون و تلمبه رد و بدل شود. ا تلمبه دستی را فشار دهید سپس محکم به سمت خودتان بکشید تا راه گرفتگی کمی نرم تر و بازتر شود . بخاطر معلق ماندن تلمبه درون آب و در اولین فشار وارده مقداری هوا وارد شود. این عمل کشش و مکش را چند بار تکرار کنید و در هربار فشار و کشیدن گرفتگی را رفع می کند . اما کمی حوصله کنید ، زیرا تا ۱۵ دقیقه زمان می برد.

امتحان کنید! گرفتگی توالت برطرف شده یا نه

اما چگونه ؟ پیستون را در کاسه گذاشته و کاسه را از آب پر کنید . سپس دوباره عمل بالا را تکرار کنید نگران نباشید گرفتگی ممکن است دیر باز شود ، اگر آبی که ریخته اید به راحتی تخلیه شد نشان از آن است توانسته اید راه انسداد را باز کنید . ولی اگر مشاهده کردید همچنان آب دیرفت دارد ، دوباره باید اقدام بالا را به مدت یک ربع تکرار کنید . ولی اگر نتیجه ای عایدتان نشد ، نگران نباشید روش های دیگری برایتان شرح می دهیم .

اسید قوی لوله بازکن

در فروشگاه ها به راحتی می توانید از این محلول ها تهیه کنید. این مواد بخاطر داشتن آنزیم های فعال ترکیبات را در خود حل می کنند . به این ترتیب موجب برطرف شدن گرفتگی می شوند. ولی در گرفتگی هایی که با مدفوع نیستند این محلول نمی تواند اجسام سخت را تجزیه کند . توجه داشته باشید ، هیچ وقت به طور مکرر و فراوان از اسید لوله بازکن استفاده نکنید . بخاطر خاصیت اسیدی فراوان و بوی تندی که دارد ممکن است موجب سوختن لوله شده علاوه بر آن بر روی سلامت دستگاه تنفسی زیان آور است .

دستورالعمل روی محلول

مقداری محلول را درون چاه توالت بریزید و زمان بیشتری منتظر بمانید معمولا به مدت یک شب ، تا آنزیم های موجود در محلول ترکیبات را در خود حل کنند و تاثیر خوبی بگذارد . سپس مقداری آب درون کاسه بریزید. که در این صورت باید بعد از گذشت این مدت انسداد برطرف شده و فاضلاب شروع به تخلیه کند.

جهت اطمینان از اینکه به سیفون و کاسه توالت آسیبی وارد نشود. می توانید از همکاران شعبه لوله بازکنی نوین در تهران کم ک بگیرید. لوله بازکنی تهران سراسر 09101702050


بازکردن گرفتگی توالت با اسید قوی خانگی


محلول غیر شیمیایی لوله بازکن بسازید

یک راه مطمئن و بی دردسر ، یک کتری پر از آب کرده و اجازه دهید تا بجوشد، یک بسته جوش شیرین یک لیوان سرکه ، با آب داغ مخلوط کنید . این ترکیب به راحتی راه تخلیه را باز می کند . و مانند یک محلول لوله بازکن قوی عمل می کند. فقط اجازه دهید محلول کمی از داغی بیافتد. زیرا آب داغ موجب ترک خوردن کاسه توالت و سوختن سیفون می شود. این داغی و ترکیب محلول کم کم راه انسداد را باز می کند.

مخلوط جوش شیرین و سرکه

ترکیب یک فنجان جوش شیرین دو فنجان سرکه ، یک ترکیب شیمیایی قوی لوله بازکن است. بهتر است از نوع سرکه سفید استفاده کنید. به خاطر گازی که دارد راه گرفتگی را باز می کند. اگر این مواد را در دسترس ندارید می توانید از صابون کمک بگیرید، مخلوط را به کاسه بریزید زیرا صابون باعث نرم تر شدن گرفتگی می شود. البته اگر علت گرفتگی از وسیله یا هر نوع جسم سخت باشد. این روش جواب نمی دهد.

آب داغ را به کاسه بریزید

بعد از اینکه مخلوط را به سیفون کاسه ریختید ،یک کتری آب داغ را به کاسه توالت ایرانی یا فرنگی بریزید .البته نه آن قدر زیاد که انسداد را بیش تر کند یا به عبارتی تا نزدیکی لب کاسه نیاید. تا نصف کاسه کافیست.

اجازه دهید مخلوط یک شب بماند

برای نتیجه بهتر تا صبح منتظر بمانید تا ترکیبات جوش شیرین و سرکه به همراه آب داغ بهتر اثر کند. در گرفتگی هایی که با مدفوع است این روش با ترکیبات خود راه تخلیه باز می مند ، دوباره مقداری آب بریزید ببینید آیا اب تخلیه می شود یا نه ؟ در غیر اینصورت میتوانید از یک آویز لباس یا فنر دستی برای رفع گرفتگی فوری توالت ایرانی و فرنگی لوله بازکنی کمک بگیرید.

رفع گرفتگی توالت فوری با فنر دستی


تهیه یک فنر دستی لوله بازکنی

برای رفع گرفتگی فوری توالت یک فنر دستی تهیه یا قرض کنید این فنر ها قیمت آن چنان بالایی ندارند . افراد لوله بازکن دستگاه مخصوص لوله بازکنی دارند. ولی در شرایطی که به این دستگاه دسترسی ندارید. از این فنر منعطف کمک بگیرید. این ابزار که جنس آن فلزی است و قابلیت خم شدن دارد کار ما را راحت تر می کند و با انعطاف خود می تواند گرفتگی را برطرف کند . این میله که یک طرف آن قطور تر نسبت به سر دیگرش است و در سمت دیگر آن مجهز به سر فنر برای خرد کردن گرفتگی است. مطمعن باشید این فنر به لوله و کاسه دستشویی آسیب نمی زند.

سر فنر لوله بازکن دستی را داخل سیفون هدایت کنید

قسمت میله فلزی را آرام آرام سمت سیفون لوله ببرید ، تا آن جا که می توانید سمت لوله فاضلاب فشار دهید تا به محل گرفتگی برسید. هر وقت به چیز سفتی برخورد کردید همان گرفتگی است. برای رفع گرفتگی فوری توالت ایرانی و فرنگی دستگاه لوله بازکنی برقی و همه ی انواع فنرهای دستی هر دو به این روش گرفتگی را گیر می اندازند. و با سر فنر لوله بازکن گرفتگی خرد می کنند.

فنر را چرخانده و فشار دهید

چندین مرتبه میله فنر را بچرخانید و مرتبا فشار دهید تا گرفتگی را به قطعه های کوچک تر تقسیم کند. مدت زمانی نیاز است تا این روش راه انسداد را باز کند. هنگامی که آب تخلیه شد توانسته اید گرفتگی را برطرف کنید. برای اطمینان در کاسه آب بریزید و ببینید که به راحتی خارج می شود یا نه ! البته با دستگاه های لوله بازکنی این اقدام سریع تر جواب می دهد چراکه این دستگاه ها سرعت و قابلیت خرد کردن بالایی دارند.

برداشتن توالت فرنگی

برعکس حالت بالا نیز امکان پذیر است در این روش موفق شوید کاسه توالت فرنگی را بردارید و فنر را در جهت عکس وارد سیفون کنید تا جاییکه گرفتگی به دام بیافتد . در گرفتگی هایی که با جسم سخت است این روش جواب می دهد و می توانید جسم سخت را خارج سازید. ولی این کار به راحتی توسط افراد عادی میسر نیست که احتمال دارد چینی کاسه توالت شکسته شود، برای احتیاط بیشتر از یک لوله بازکن کمک بگیرید.


جهت اطمینان از اینکه به سیفون و کاسه توالت آسیبی وارد نشود. می توانید از همکاران شعبه لوله بازکنی نوین در تهران کمک بگیرید. لوله بازکنی تهران سراسر 09101702050


ساخت فنر دستی خانگی

ساخت فنر با آویز لباس !

یک آویز لباس را بردارید، طرف بسته ی آن را بازکنید، یک تکه پارچه دور سر سیم بپیچید و با چسب آن را محکم کنید. توجه کنید این کا باعث می شود نوک سیم به لوله آسیب نزند. باز کردن چاه توالت در این روش در گرفتگی های که نزدیک سیفون هستند جواب می دهد. در صورتی که انسداد فراتر رود یک چاره دیگری بیاندیشد.

انتهای سیم را به سیفون نزدیک کنید

سیم را به داخل سیفون هدایت کنید هنگامی که به جسم سخت برخورد کرد سیم را فشار دهید و بچرخانید . این روش را چندین بار انجام دهید تا نتیجه بگیرید. حتما در این روش از دستکش پلاستیکی بلند استفاده کنید زیرا هنکام حرکت سیم ممکن است آب فاضلاب به سمتتان بپاشد. اگر با این روش با گرفتگی برخورد نکردید ممکنن اسن انسداد از انتهای لوله سیفون فراتر رفته باشد ئو دسترسی را سخت کند می توانید از فنردستی بلندتر کمک بگیرید.

شستشوی کاسه توالت

بعد از اینکه راه تخلیه باز شد ، توالت را دوباره شستشو دهید. دیگر باید راه انسداد باز شده باشد و آب به راحتی خارج شود. ولی اگر دیدید آب به سختی پایین می رود مامکان دارد گرفتگی به عمق لوله رفته شود. و دیگر دسترس سیم نباشد. براب بازکردن چاه توالت این بار از یک فرد لوله بازکن کمک بخواهید . زیرا افراد متخصص در این رشته دارای دستگاهای مناسب لوله بازکنی هستند ، که انواع گرفتگی ها را در کوتاه ترین زمان برای شما رفع می کند.

استفاده از جارو برقی تر و خشک

در این روش به هیچ عنوان از جاروبرقی معمولی استفاده نکنید. فقط از جاروبرقی های تر و خشک فقط می توانند کمک بگیرید یا میتوانید آن را قرض کنید.

خارج کردن عامل انسداد

از قسمت خشک جارو برقی استفاده کنید . کاسه باید بدون آب باشد. و مواد اضافی باشد تا بتواند عمل کنید. و انسداد را با خود بکشد.

انتهای لوله جاروبرقی را به سمت تخلیه ببرید

لوله را داخل کاسه توالت فرو کرده و فقط از نوع منعطف آن استفاده کنید. یک حوله را اطراف لوله محکم ببندید تا به محل گرفتگی متصل شود. و گرفتگی توالت را به راحتی رفع کند.

رفع گرفتگی توالت ایرانی و فرنگی فقط در چند دقیقه


جهت اطمینان از اینکه به سیفون و کاسه توالت آسیبی وارد نشود. می توانید از همکاران شعبه لوله بازکنی نوین در تهران کمک بگیرید. لوله بازکنی تهران سراسر 09101702050


از سرویسکاران لوله بازکنی نوین تهران مشاوره رایگان بگیرید

نیروهای لوله بازکنی و تخلیه چاه تخراه دارای ۱۳۵ شعبه فعال هستند که در سراسر تهران حضور دارند . تمام مشکلات چاه و فاضلاب منزل و ساختمان را بدون نگرانی در عرض چند دقیقه به طور کامل و با رعایت بهداشت در این ایام کرونا ، حل می کنند.

  • پاسخ دادن ناشناس - ژوئن 28, 2021

    امتیاز بینندگان:۴ ستاره

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد، لطفا فیلد های ستاره دار را حتما پر کنید...*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Call Now Button