سرویس بهداشتی و استاندارد های نصب آن

سرویس بهداشتی و استاندارد های نصب ان در نوین لوله
امتیاز ۵ از ۵ – ۱ رای
spinner در حال ثبت رای
نصب سرویس بهداشتی

،توالت و دستشویی یکی از اجزای مهم هر ساختمان می باشد .تمام افراد هر روز با سرویس سرو کار دارند. یک سرویس خوب باید تمیز و پاکیزه دارای امکانات بهداشتی مناسب. و باید در محل مناسب خانه و به صورت اصولی و تمیز نصب و ساخته شود.ازجمله ویژگی های یک سرویس اصولی عبارتند از:

فاصله ی سرویس بهداشتی:

فاصله ی نصب سرویس بهداشتی با محل کار حداقل باید ۵۰متر باشد. دقت کنید که این مقدار حداقل است.در شرکت ها و محل کار های بزرگ بهتر است دستشویی در راه پله ها یعنی مجاورت بین دوواحد.و یا در فاصله ی ۱۰۰متری محل کار ساخته شود.

سنگ توالت نباید رو به قبله و یا پشت به آن باشد:

این مورد یکی از سنت های قدیمی است.و شرعا نباید سنگ توالت رو به قبله و یا پشت به آن باشد.ولی متاسفانه امروزه اصلا توجهی به این مورد نمی کنند.

اتاقک توالت نباید از بیرون قفل داشته باشد .و درب آن به سمت داخل باز و بسته شود قبل از ورود به دستشویی یک قسمت روشویی باید نصب شود .و سرویس بهداشتی دارای هواکش مناسب باشد.

سایراصول نصب توالت را در ادامه ی مطلب

در شرکت ها و محل کارهایی با بیش از ۱۰کارمند سرویس بهداشتی باید به صورت جداگانه آقایان و بانوان ساخته شود. و در هر سرویس بهداشتی یک یا دوعدد دسشویی فرنگی تعبیه شود.

کاشی کاری سرویس باید طوری باشد که کف سرویس بهداشتی لغزنده نباشد. دربرابر آب مقاوم باشد و به راحتی تمیز شود.همچنین کف دسشویی بدون درز و شکاف باشد .تا ریختن آب موجب خراب کردن کف سرویس و نشت آب به پایین نشود.

قیر گونی دستشویی یکی از مهم ترین اصول ساخت توالت می باشد .و نیاز به یک استاد باتجربه دارد قیر گونی باید طوری شود که آب به پایین نشتی پیدا نکند .و یا بعدا تخریب و پوسیده نشود.

لوله های سرویس شماره ی مناسب برای نصب ۸می باشد. که نباید آن را ۸به ۶کرد و دارای شتر گلوی مناسب باشد متاسفانه لوله کشی نامناسب دستشویی یکی از مهم ترین دلایل گرفتگی لوله محسوب می شود.

ارتفاع شیر روشویی ۱٫۳۰ ارتفاع شیر سرویس ۵۵سانتی متر.و ارتفاع فلاش تانک نصب شده ۱٫۶۰سانتی متر باشد.و کاسه ی نصب شده در سرویس دارای محل نصب سیفون باشد.

یک سرویس خوب باید دارای تهویه ی منسب باشد.تا در صورت استفاده باعث انتشار بوی بد و اذیت به اهالی خانه نباشد.

اگر در یک سرویس شما می خواهید توالت فرنگی نیز نصب کنید فاصله ی دو توالت از همدیگر ۷۰سانتی متر. و در صورت امکان ۱۵۰سانتی متر باشد و بهتر است. لوله های این دو کاسه را به همدیگر وصل نکنید..چون این مورد نیز در اکثر خانه ها باعث گرفتگی لوله می شود.

مارا در اینستاگرام دنبال کنید

    پاسخ دهید

    ایمیل شما منتشر نخواهد شد، لطفا فیلد های ستاره دار را حتما پر کنید...*

    این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

    Call Now Button